Вишків: які проблеми виникають у «приватних» жителів околиці

12 Жовтня 2016, 15:07
6952

Мешканці приватного сектору у мікрорайоні Вишків чекають на нормальне дорожнє покриття і вуличне освітлення, а також планують облаштувати єдину зону відпочинку у районі.

Район.Луцьк продовжує серію репортажів із різних куточків міста.

Ми уже відвідали район Гущі, ЛПЗ, Львівської та 55-й, екскурсію якими нам провели депутати округів Юрій Безпятко, Микола Яручик, Микола Собуцький і Тарас Шляхтич.

На цей раз завітали до мікрорайону Вишків, про проблеми і перспективи якого розповів депутат округу №42 Богдан Богонос.

Житловий район Вишків, який межує з приміськими селами Жидичин та Липляни, розташований на півночі обласного центру Волині. Мікрорайон має назву однойменного села, яке приєднали до Луцька у 1950-х роках. Крім того, до Вишкова входить територія колишньої польської військової колонії для підхорунжих Лідавка.

Як і більшість приєднаних пізніше до міста ділянок, Вишків має приватну забудову. Про проблеми, які виникають у мешканців приватного сектору і розповів депутат округу Богдан Богонос, який опікується тринадцятьма вулицями мікрорайону.

 

ВУЛИЧНЕ СМІТТЯ

Розпочали екскурсію із центральної вулиці району – Героїв УПА. Особливих проблем із дорожнім покриттям чи освітленням тут немає. Цього року, каже депутат округу, за зверненням жителів на вулиці відремонтували зупинку громадського транспорту, яка була у жахливому стані.

Цього року відремонтували зупинку громадського транспорту
Цього року відремонтували зупинку громадського транспорту

Ще одна зупинка на Героїв УПА потребує ремонту. Раніше біля неї стояв кіоск, який демонтували, тому конструкція зупинки лишилася похиленою
Ще одна зупинка на Героїв УПА потребує ремонту. Раніше біля неї стояв кіоск, який демонтували, тому конструкція зупинки лишилася похиленою

Дошки із графіком руху транспорту на зупинках мешканці постійно нищать
Дошки із графіком руху транспорту на зупинках мешканці постійно нищать

Наразі, за словами Богдана Богоноса, на вулиці лишається наболіле питання приватного сектору – вивіз сміття. Контейнери для сміття є лише в деяких мешканців, інші – зносять мішки в одне місце, звідки їх забирають комунальники.

«Бачите, там стовп, а біля нього лежить сміття. Є певні дні, у які приїжджають комунальники і його забирають. Наприклад, сміттєвоз має приїхати у суботу, а люди починають виставляти мішки ще в п’ятницю вранці. Відповідно, його за цей час розгрібають собаки, а в обов’язки комунальників прибирання такого сміття не входить. Тому приходить технічний працівник з дитсадка і підмітає. Так двічі на тиждень», – розповідає депутат округу.

Є поблизу дитсадка й інша проблема. Депутат розповідає, що дорога на Героїв УПА біля повороту до Івана Кожедуба має нахил. Так як на цій вулиці відсутні ливневі системи, після сильних злив дощова вода довго не висихає і заважає нормально пересуватися вулицею.

У зливу частину дороги на вулиці Івана Кожедуба затоплює
У зливу частину дороги на вулиці Івана Кожедуба затоплює

 

НЕДИТЯЧІ ПРОБЛЕМИ ДИТСАДКА

Саме ця вулиця веде до єдиного у районі дитсадка №18, що знаходиться на Івана Кожедуба, 1. Закладу уже 53 роки. Тож проблеми, за словами завідувача ДНЗ Ірини Пугач, є і на території садочка, і в самій будівлі.

«Одну з найбільших проблем – заміну вітражів – цього року уже вирішили. Крім того, уже чотири роки за батьківський кошт замінюємо вікна на пластикові у групах. Наразі ще є необхідність у заміні, але це фактично менш, ніж третя частина від старих вікон», – розповідає завідувачка ДНЗ.

Цього року у дитсадку замінили вітражі
Цього року у дитсадку замінили вітражі

Та найбільшою проблемою ДНЗ, каже Ірина Пугач, є дах, який знаходиться у неналежному стані. Заміна дахового покриття – процес дороговартісний, тому без державної допомоги адміністрація садочку з такою проблемою впоратися не може.

«На сьогоднішній день дитсадок потребує капітального ремонту даху, оскільки по основі уже пішли тріщини, комини порозпадалися, немає гребенів та відливів. Від того, що немає відливів, раз у два-три роки ми повертаємося до проблеми цоколю. Адже мало того, що приміщення підтоплює, то ще й будівлю нищить грибок», – зазначає Ірина Пугач.

Крім того, за словами керівника дитсадка, ремонту потребує харчоблок і пральня. Територію, на якій розташований садочок, теж необхідно облаштувати. Зокрема, треба покласти новий асфальт на подвір’ї. Наразі найгірше покриття знаходиться у господарській частині двору.

Харчоблок і пральня теж потребують ремонту
Харчоблок і пральня теж потребують ремонту

Асфальт на вході до садочка варто відремонтувати
Асфальт на вході до садочка варто відремонтувати

Частину старого дорожнього покриття чотири роки тому замінили тротуарною плиткою за батьківські кошти. Благодійні батьківські внески рятують і саму територію закладу, яка, за словами Богдана Богоноса, за останній час отримала багато позитивних змін.

А от покриття в’їзду до садочка замінили уже за кошти міськради. Це, розповідає завідувачка, дало змогу вирішити питання з паркуванням автомобілів на пішохідній доріжці біля паркану ДНЗ.

«Тут нічого не було, окрім ям. Машини ставили просто під парканом. Відремонтували покриття навесні цього року. Але через неякісний ремонт тут завжди стояла вода, тому довелося класти асфальт заново», – розповідає депутат Богдан Богонос.

Покриття під дитсадковим парканом відремонтували за міські кошти
Покриття під дитсадковим парканом відремонтували за міські кошти

Наразі разом із депутатом округу в садочку вирішують ще одну проблему – зрізування старих аварійних дерев на дитсадковій території.


Старі дерева зрізають, нові - висаджують
Старі дерева зрізають, нові - висаджують

Асфальтне покриття у господарській частині двору в ДНЗ
Асфальтне покриття у господарській частині двору в ДНЗ

 

ТЕПЛЕ НАВЧАННЯ

Існують проблеми і в «районівській» школі. ЗОШ №12 – єдина школа у місті та області, яка має своєрідну систему енергозбереження. У 2007 році заклад перевели з централізованого на теплоакумулююче електроопалення. Тобто у приміщенні нині взагалі відсутні батареї.

Районівська школа №12
Районівська школа №12

Втім, за словами директора школи Наталії Чорної, наразі приміщення школи разом із підвалами необхідно було б повністю утеплити.

«Підвал взагалі не опалюється. Коли там взимку намерзає, а тут тепліше, починає «грати» паркет і, відповідно, з’являється грибок на стінах. Зараз нам міськрада пішла на зустріч і в кількох класах у систему на тризонному лічильнику додатково встановлюють теплоакумулюючі батареї», – зазначає Наталія Чорна.

Плити при вході до школи потребують заміни
Плити при вході до школи потребують заміни

Крім того, на шкільному подвір’ї необхідно замінити асфальтне покриття. Плити, які лежать біля входу у заклад, уже порозбивалися, тому ходити по такому покриттю вкрай незручно.

Директор школи Наталія Чорна
Директор школи Наталія Чорна

А гуляють по цій території, за словами директора, не лише учні, а й інші жителі району, які використовують шкільний двір як зону для відпочинку.

«Чи це вечір, чи це ніч, сюди завжди приходять люди. Їм тут ліхтарі світять, затишно. Але зранку двірник збирає цілу торбу пляшок з-під пива чи енергетичних напоїв. Тому було б добре, якби муніципальна поліція хоча б знала, що тут є така проблема», – ділиться директор школи.

Облаштувати планують і внутрішній дворик, який би міг стати гарним місцем для відпочинку учнів на перерві.

Та попри усі проблеми, невелика школа на Вишкові уже втретє увійшла в перелік закладів, які мали відмінну підготовку до навчального року. А учні ЗОШ №12 не раз перемагали в олімпіадах та змаганнях різних рівнів.

Шкільний спортзал відремонтували до початку навчального року. Зробили натяжну стелю, поміняли світильники і двері
Шкільний спортзал відремонтували до початку навчального року. Зробили натяжну стелю, поміняли світильники і двері


 

ПОЧАВ СПРАВУ – ДОВЕДИ ДО КІНЦЯ!

Якби такими старанними були і ремонтники, то проблем у районі, вочевидь, поменшало б. На совість комунальників сподівалися жителі вулиці Вахтангова, на якій цього року клали новий асфальт.

Депутат розповідає, що вулицю вирішили ремонтувати після того, як сюди відмовилися їздити водії маршруток, адже дорожнє покриття було уже вкрай непридатним для використання. У зимовий період автобуси навіть не доїжджали до своєї зупинки, бо доїхати до цього місця було просто неможливо.

Цього року дорогу нарешті відремонтували. Але чомусь покласти нове асфальтне покриття вирішили не усюди. З двох боків вулиці біля 3-4 будинків ремонтники з незрозумілих причин лишили старе.

«Після мого звернення доробили буквально ще 15 метрів. Не знаю, чому так. Так мені ніхто і не пояснив. Хоча в переліку вулиць не вказано, з якої по яку адресу ремонтувати, а зазначено просто «вулиця Вахтангова». Мотивували це тим, що сюдою їздить маршрутка, а тією частиною дороги – ні», – зазначає Богдан Богонос.

Частину вулиці Вахтангова чомусь вирішили не ремонтувати
Частину вулиці Вахтангова чомусь вирішили не ремонтувати

Кажуть, що ремонтували лише там, де маршрутка їздить
Кажуть, що ремонтували лише там, де маршрутка їздить

Після звернення депутата ремонт продовжили ще на кілька метрів
Після звернення депутата ремонт продовжили ще на кілька метрів

Крім того, якщо рухатися з вулиці Вахтангова до вулиці Авіаторів, можна наткнутися на стихійне сміттєзвалище. Тут скидають будівельне сміття, пляшки від пива, органічні відходи. Хто саме вивозить у це місце відходи, наразі невідомо.

«Вирішив проїхати тими місцями, де рідко буваю, і виявив сміттєзвалище. Підготував звернення до муніципальної поліції і комунальних служб, щоб сміття прибрали і виявили, хто його туди звозить», – каже Богдан Богонос.

Біля вулиці Вахтангова утворили стихійне сміттєзвалище
Біля вулиці Вахтангова утворили стихійне сміттєзвалищеВкотре готуватиме звернення обранець громади і з проханням таки завершити ремонт дорожнього покриття на Вахтангова. А наступного року запланували капремонт вулиці Заньковецької, за завершенням якого уже пильно стежитимуть.Частину асфальтного покриття кілька років тому тут уже ремонтували, решта дороги повністю всіяна ямами.

«Будемо надіятися, що цього разу вулицю відремонтують повністю, не так, як на Вахтангова. Тут в деяких місцях вже геть критично. На щастя, зараз хоча б дощу немає, а так взагалі не можна було пройти», – зауважує депутат округу.

Частину вулиці Заньковецької ремонтували кілька років тому
Частину вулиці Заньковецької ремонтували кілька років тому

Нерідкісна проблема на Вишкові - крадіжка кришок люків
Нерідкісна проблема на Вишкові - крадіжка кришок люків

Інша частина вулиці Заньковецької потребує капітального ремонту
Інша частина вулиці Заньковецької потребує капітального ремонту

Інша частина вулиці Заньковецької потребує капітального ремонту
Інша частина вулиці Заньковецької потребує капітального ремонту

 

БЕЗ АСФАЛЬТУ

Не капітально, але ремонтували цього року і вулицю Руданського. Тут раніше грунтову дорогу засипали щебенем.

Вулиця Руданського цього року отримала щебеневе покриття
Вулиця Руданського цього року отримала щебеневе покриття

Про хоча б щебеневе покриття також мріють на вулиці Салтикова-Щедріна. Частину вулиці щебенем уже засипали, інша – лишається взагалі без облаштованого покриття.

«Маю звернення від мешканців вулиці, щоб зробити щебеневе покриття, бо немає виїзду на вулицю Руданського», – каже депутат округу.

Жителі вулиці Салтикова-Щедріна просять хоча б щебеневе покриття
Жителі вулиці Салтикова-Щедріна просять хоча б щебеневе покриття

Жителі вулиці Салтикова-Щедріна просять хоча б щебеневе покриття
Жителі вулиці Салтикова-Щедріна просять хоча б щебеневе покриття

Потребує асфальтного покриття і вулиця Вишківська. З одного боку вулиці вулиці ще є залишки асфальту, з іншого – уже мало що нагадує про колишнє щебеневе покриття.

Ще гірша ситуація у провулку Вишківському. Тут уже не видно ні залишків асфальту, ні щебеню.

«Асфальту якогось треба, чи що, бо з дорогою треба щось робити. Така дорога тут була завжди. Тільки раз посипали якимось щебенем і все, але це було років 15 тому», – розповідає місцевий мешканець Олександр.

А от те, що у провулку немає жодної опори з ліхтарем, каже чоловік, йому не заважає. Мовляв, біля кожної хати є світло і цього вистачає.

У провулку Вишківському взагалі немає асфальту
У провулку Вишківському взагалі немає асфальту

...і на вулиці Вишківській просять асфальтне покриття
...і на вулиці Вишківській просять асфальтне покриття

А жителі вулиці Селищної просять залатати дві великих ями
А жителі вулиці Селищної просять залатати дві великих ями

 

НЕМАЄ ТРОЛЕЙБУСІВ – НЕМАЄ ПІЛЬГ

Часта проблема околиць міста – транспортне сполучення – стосується і мікрорайону Вишкова. На центральних вулицях їздять маршрутки №26 та №26а. На останньому маршруті їздить лише один автобус, а на 26 – курсує 5-6 машин.

«Пільговики скаржаться, що вони позбавлені можливості пересуватися по місту у громадському транспорті безплатно. Адже по місту їздять тролейбуси, у яких пенсіонери та інші пільговики можуть не платити за проїзд», – каже Богдан Богонос.

Рятуються жителі району приміськими маршрутами. Втім, на такі автобуси мають скарги міські перевізники, бо приміські маршрути фактично забирають у них пасажирів.

 

УСПІШНА РОБОТА – ГАРНИЙ ВІДПОЧИНОК

Хто б там на кого не скаржився, а щоб відпочити від буденних справ, жителям Вишкова таки не завадить хороше транспортне сполучення. Своїх облаштованих місць для відпочинку у мікрорайоні немає, тому мешканці шукають розваг за межами району.

Хоча у перспективі жителі сподіваються й на інший вихід із ситуації. Богдан Богонос розповідає, що поблизу річки Стир є хороша місцина, яку кілька ініціативних вишківців запланували перетворити у відпочинкову зону.

Близько 10-ти років тому на цій території була велика проблема. У будинків, що знаходяться біля води, тріскали фундаменти і споруди «сповзали» донизу. Після чого берег укріпили металевими конструкціями. З часом і це укріплення почало псуватися. Мешканці скаржилися, що частина конструкцій просто випала і лежала у воді.

«Проблема була в чому, під землею іде водовідведення з вулиці Героїв УПА. При монтажі неякісно встановили труби. На їхньому стику проходила вода і землю вимивало з-під металевих конструкцій. Писав до міськради і схил таки укріпили. Знову поставили конструкції, підсипали землею», – розповідає обранець громади.

Біля річки жителі й запланували облаштувати територію для відпочинку. Як такого плану облаштування ще немає, але є кілька людей, які готові за це взятися і в подальшому стежити за ділянкою. Для того, щоб усе вдалося якнайкраще, ініціативні жителі хочуть взяти участь у конкурсі громадських ініціатив.

«Тут дуже хороша територія. Є ставок, де можна купатися і рибалити, джерельна вода, поряд – Стир. Мешканці люблять тут влітку відпочивати», – зазначає депутат.

З хащів хочуть зробити облаштовану зону відпочинку
З хащів хочуть зробити облаштовану зону відпочинку

Укріплений схил біля Стиру
Укріплений схил біля Стиру


У місцевому ставку купаються і рибалять
У місцевому ставку купаються і рибалять
 

***

Загалом, каже обранець громади, найбільшою проблемою округу лишаються дороги. Якщо центральні дороги відремонтовані, то на невеликих вуличках навіть щебеневе покриття не всюди є. Так само й з освітленням. На деяких вулицях взагалі можуть бути відсутні опори з ліхтарями.

«На жаль, є ще одна проблема – вандалізм. Деякі мешканці не розуміють або не хочуть розуміти, що щось зроблено не ними, але для всіх жителів мікрорайону. І сміття викидають, і постійно знімають інформацію про рух транспорту, яку ми прикріплюємо на зупинках. Усі хочуть в Європу, але не хочуть жити за європейськими цінностями і робити добре не лише для себе, а й для тих, хто їх оточує. Сподіваюся, що люди з часом почнуть розуміти, якщо у них не буде прагнення до змін, то нічого не відбуватиметься», – підсумував Богдан Богонос.

 

Оксана ВЛАСЮК

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
12 Жовтня 2016, 23:35
До проблем Вишкова хочу додати ще одну - це повна відсутність тротуарів на вулиці Героїв УПА, починаючи з будинків №115 по ліву сторону і №82 по праву в напрямку села Жидичин. Люди змушені добиратись до домівок крокуючи просто по дорозі, при тому, що потік автівок досить великий, а так як на цьому ж відрізку відсутня і стічна каналізація, то доводиться долати ще й величезні калюжі.
Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021