Район Львівської: мешканці у темряві шукають побиту дорогу додому

12 Серпня 2016, 11:56
8596

Жителі багатоповерхівок та приватного сектору у районі Львівської найбільше нарікають на відсутність освітлення та на жахливе асфальтне покриття, яке не ремонтували протягом багатьох років.

Район.Луцьк продовжує серію матеріалів про життя у різних мікрорайонах міста. Ми уже побували в районі Гущі та на ЛПЗ, про проблеми і перспективи яких розповіли депутати міськради Юрій Безпятко та Микола Яручик.

Цього разу ми разом із депутатом округу Миколою Собуцьким вирушили у район вулиці Львівської.

Виборчий округ №5  Микола Собуцький ділить з колегою-депутатом Сергієм Савчуком. Під патронатом обранців громади знаходиться частина будинків на вулиці Львівській, Потебні, Даньшина, Гнідавській, а також приватні забудови на вулицях Докучаєва, Супутника, Тимірязєва, Цегельній, Чекаліна, Софії Перовської та Олекси Ошуркевича.

 

АВТОМОБІЛЬНА АТАКА ТРОТУАРУ

Розпочали мандрівку по округу із вулиці Львівської, а саме з будинків №63, 63а та 63б. Тут свого депутата-сусіда Миколу Собуцького знає чи не кожен мешканець, адже обранець громади уже протягом довгого часу мешкає в одному із трьох сусідніх будинків. Відповідно тепер уже депутат про проблеми двору відає не гірше будь-якого іншого жителя.

Цього року прибудинкову територію трьох будинків запланували відремонтувати, тож мешканці уже в передчутті позитивних змін.

Багатоповерхівки на розі вулиць Львівської і Даньшина, каже Микола Собуцький, побудували ще у 60-х роках минулого століття. З тильного боку будинку №63 входу немає, бо весь перший поверх здали в оренду різним установам. Тут розташували банк, аптеку, відділення сімейної медицини, пошту.

Зважаючи на це, мешканці часто скаржаться, що попід стінами щодня їздить маса автомобілів, які створюють небезпеку пішоходам. Передбаченої парковки у цьому місці немає, тому машини ставлять просто на тротуарі.

А для чого цивілізована парковка, якщо можна гарненько примоститися на тротуарі?
А для чого цивілізована парковка, якщо можна гарненько примоститися на тротуарі?

Місцеві продавчині розповідають, що близько двох місяців тому на ділянці збили пішохода. Автомобіль виїжджав заднім ходом з імпровізованої парковки і не побачив жінку, яка йшла по пішохідній частині до крамниці. Внаслідок аварії постраждала отримала численні переломи.

«Автомобілі їздять тут постійно. Ми поставили горщики, подивіться, які вже побиті. Їх вже кілька разів збивали автомобілями», – скаржиться продавчиня одного із магазинів.

Горщики поставили після того, як на першому поверсі будинку облаштували магазин «Автотурист». Щоранку, за словами місцевих, тут почало збиратися чимало автівок, які блокували підхід до будинку. Тож продавчині попросили нових сусідів встановити біля них горщики, які обмежуватимуть під’їзд автомобілів під їхні двері.

Горщики рятують продавців від заїзду автівок
Горщики рятують продавців від заїзду автівок

Втім, ситуації зі стихійною стоянкою це не змінило. Тож дбайливий депутат пропонує перекрити рух транспорту по тротуару, а збоку дороги зробити «карман» для цивілізованої парковки.

 

 

ДАЙОШ ПІДВАЛЬНИЙ СПОРТ!

Мешканцям сусіднього будинку №63а автомобілі не заважають. Тут людей хвилює інша проблема. За планом цьогорічної реконструкції прибудинкової території, планують збільшити кількість паркомісць за рахунок дитмайданчика. Відповідно й клумб біля будинку не буде, замість них ділянку попід будівлею повністю заасфальтують.

Плитка на будинку 63а з часом почала обвалюватися
Плитка на будинку 63а з часом почала обвалюватися

Під час капремонту двору частину дитячого майданчику і ділянку клумб планують забрати задля збільшення кількості паркувальних місць
Під час капремонту двору частину дитячого майданчику і ділянку клумб планують забрати задля збільшення кількості паркувальних місць

Втім мешканці виступають проти такого плану. Мовляв, у будинках мешкає багато дітей, тому забирати у них частину зони відпочинку не варто. Більше того, за словами місцевої жительки, під дитячий майданчик варто було б віддати ще одну територію – зелену зону незрозумілого призначення, що знаходиться неподалік.

Кар’єр на тому місці вирили ще наприкінці 90-х. Як розповідає мешканка будинку, там планували побудувати дитячу поліклініку. Наразі, подейкують, ділянка знаходиться у власності Луцького національного технічного університету.

«Там же ж можна було дитячий майданчик зробити. Для чого воно заростає бур’янами і вужів розводить? А так було б добре, бо дійсно дітвора не має де у футбол ганяти», – пропонує мешканка будинку.

Тут мешканці пропонують облаштувати дитячий майданчик. Чому території пустувати?
Тут мешканці пропонують облаштувати дитячий майданчик. Чому території пустувати?

Натомість Микола Собуцький пропонує альтернативу. У будинку є велике підвальне приміщення, яке наразі пустує. Раніше, розповідають місцеві, там функціонував заклад для стрільби з лука.

«Тут є хороше підвальне приміщення. Я вже запрошував заступника міського голови Юрія Моклицю і ми оглядали підвал. Плануємо цю територію передати у КЗ «Спорт для всіх». Після чого шукатимемо кошти на ремонт приміщення, щоб в результаті облаштувати спортивний клуб по місцю проживання», – розповідає депутат.

Мешканці, за словами Собуцького, підтримують таку ідею. Тож у недалекому майбутньому, сподіваються місцеві, діти матимуть своє, районівське місце для занять гуртковим спортом.

У підвалі за ініціативи депутата планують облаштувати спортивний клуб
У підвалі за ініціативи депутата планують облаштувати спортивний клуб

 

ГУЧНЕ ЦЕРКОВНЕ СУСІДСТВО І ПОБИТІ ДОРОГИ

Та не спортом єдиним живуть мешканці мікрорайону. Хочеш-не хочеш, а у неділю та святкові дні, усі жителі, які мешкають поблизу церкви Волинської ікони Божої Матері УПЦ МП, слухають службу Божу.

Проте таке сусідство, за словами депутата округу, подобається не усім жителям. Найчастіше на церковні гучномовці нарікають мешканці будинків на вулиці Львівській, 73, 73а, біля яких і звели храм.

«По сусідству знаходиться церква. Деякі мешканці нарікають на гучномовці. Мовляв, службу проводять надто голосно і хтось не хоче чути російської мови, особливо у такий складний час для України», – зазначає Собуцький.

Мешканці будинків на Львівській, 73, 73а скаржаться на церковні гучномовці
Мешканці будинків на Львівській, 73, 73а скаржаться на церковні гучномовці

А загалом, запевняє обранець громади, церковні сусіди на інші проблеми не скаржаться. Відносно тих будинків, які будували в 60-х роках, ці будівлі новіші – побудовані в 1990-х. Тож і дворові проблеми поки «молоді».

Чого не скажеш про будинки на Львівській, 61 та Гнідавській, 63, якими теж опікується депутат. Проблема у цих дворах спільна – побиті дороги. Щоправда, ставлення мешканців до такої халепи кардинально різне.

На першому поверсі будинку на Львівській, 61 знаходиться магазин, тому до двору постійно заїжджають великогабаритні автомобілі, через що псується асфальтне покриття.

Немає на прибудинковій території й повноцінного дитячого майданчика. Втім жителі уже чекають на покращення. Цього року тут, як і у дворі на Львівській, 63, 63а, 63б, планують капітальний ремонт двору.



Мешканці чекають на ремонт дороги
Мешканці чекають на ремонт дороги

І на дитячий майданчик
І на дитячий майданчик

А от деякі мешканці будинку на Гнідавській, 63, на диво, проти того, щоб їхню побиту дорогу ремонтували.

«Не можу говорити за всіх, але деякі люди проти ремонту асфальтного покриття у їхньому дворі», – зауважує Микола Собуцький.

Справа у тому, що прибудинкова територія на Гнідавській, 63 – це найближче сполучення Гнідави з ЛПЗ. Поки тут дорога у поганому стані, автомобілі її оминають. Як тільки покриття відремонтують, побоюються місцеві, автівки вільно кататимуться навколо їхнього будинку.


Краще побиті дороги, аніж автівки під вікнами
Краще побиті дороги, аніж автівки під вікнами


 

ДОРОГИ-ПРИВИДИ

На відміну від передбачливих мешканців на Гнідавській, жителі на Потебні тільки за, якщо їм якомога швидше відремонтують не лише прибудинкові території, а й тротуари вздовж вулиці.

Особливо незручно ходити по розбитому покритті з дитячим візочком, нарікають місцеві. А після зливи гуляти по дірявих тротуарах зовсім неможливо.

Кажуть, що у дощ ходити тротуарами неможливо
Кажуть, що у дощ ходити тротуарами неможливо

Окрім ремонту дорожнього покриття, мешканці будинків на вулиці Потебні просили встановити зупинку громадського транспорту. Розташувати криту конструкцію пропонували біля онкодиспансеру. Її поставили, проте не всі лучани лишилися задоволеними. Тепер просять зробити зупинку біля Луцького ВПУ будівництва та архітектури.


У міськраді вивчають технічну можливість встановлення критої зупинки
У міськраді вивчають технічну можливість встановлення критої зупинки

Тепер зупинку хочуть облаштувати і тут
Тепер зупинку хочуть облаштувати і тут

 

Мешканці будинку на Потебні, 48 кажуть, що нова зупинка громадського транспорту їх влаштовує. А от дороги і дитячий майданчик у дворі давно варто було б відремонтувати.

«У нас тут були колись збори. Перед виборами теж приходив депутат. Обіцяли асфальтувати подвір’я. Коли падає дощ, тут постійно стоять калюжі. Казали, що і дитячий майданчик зроблять. Але, як бачите, все, як було, так і лишилося», – скаржиться жителька будинку.



Мешканцям на Потебні, 48 обіцяли ремонт дороги і дитячого майданчика перед виборами
Мешканцям на Потебні, 48 обіцяли ремонт дороги і дитячого майданчика перед виборами

Підтримують свою сусідку й жителі на Потебні, 50. Розповідають, що прибудинкову територію не ремонтували майже півстоліття. За цей час старалися по можливості облаштовувати двір своїми силами.

«Проблем у нас дуже багато. 48 років минуло з тих пір, як ми сюди перебралися. За цей час ніхто жодної латочки на цьому асфальті не зробив. Дитячого майданчика також немає. Місця вистачає, тільки треба його упорядкувати. Лавочки самі ставили, бо не було де відпочити», – нарікає одна із місцевих бабусь-активісток.


Жителі кажуть, що прибудинкову територію на Потебні, 50 не ремонтували майже півстоліття
Жителі кажуть, що прибудинкову територію на Потебні, 50 не ремонтували майже півстоліття

Якщо мешканцям будинку на Потебні, 50 ніколи не латали асфальт, то жителям на Потебні, 52в пощастило ще менше. Про ремонт дороги до їхнього будинку ніхто і не задумувався, бо її фактично не існує.

Раніше будівля слугувала гуртожитком, де мешкали викладачі Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури. Тоді до будинку заїжджали через територію училища, проте після того, як мешканці приватизували квартири, директор закладу відсік заїзд через їхню територію.

Тож наразі єдина дорога до будівлі – це протоптана стежина, яку не може знайти ні швидка, ні поліція.

«Ніхто не може знайти, як до нас дістатися: ні швидка, ні поліція, ні таксі, бо такої дороги юридично немає. Цього року ремонтуватимуть територію на вулиці Потебні, 52. Ми просили, щоб у рамках ремонту проклали й дорогу, що знаходиться за цією дев’ятиповерхівкою», – розповідає мешканець будинку Андрій.

Прохання жителів, каже чоловік, нібито почули і внесли примарне сполучення до проекту реконструкції. Тож мешканці сподіваються, що дістатися до будинку повноцінним дорожнім покриттям стане набагато простіше.


До будинку на Потебні, 52в не можуть дістатися ні швидка, ні поліція, бо про дорогу-примару, що веде до будівлі, ніхто не знає
До будинку на Потебні, 52в не можуть дістатися ні швидка, ні поліція, бо про дорогу-примару, що веде до будівлі, ніхто не знає


 

ДІМ НА ВОДІ

Про нове асфальтне покриття, за словами Миколи Собуцького,  мріють і у найпроблемнішому будинку округу, що розташований на вулиці Даньшина, 1.

Дорога на прибудинковій території жахає. У суху погоду, кажуть мешканці, тут можна «ноги поламати», а у дощову – не обійтися без човна.

«Коли падає дощ, то водостічна система не справляється, тому тут усе плаває», – зауважує депутат округу.

Крім того, раніше на прибудинковій території взагалі не було світла. Спільними зусиллями, каже Собуцький, близько двох місяців тому вдалося освітити двір з одного боку.

 «У нас весь будинок – це цілковита проблема. У підвалах жах робився. Працівники «жеку» вже трохи прибрали, але все одно гляньте, в якому вони стані. Добре, що хоч світло зробили. Але це будинок на два виходи, а зробили тільки з однієї сторони. З того боку є стадіон, діти ходять зі школи №2, а там же нічого не видно. Абсолютно», – розповідають мешканці будинку.


Прохід до будинку на вулиці Даньшина, 1 у дощову погоду затоплює
Прохід до будинку на вулиці Даньшина, 1 у дощову погоду затоплює


Захаращений підвал облюбували безхатьки
Захаращений підвал облюбували безхатьки

 

Читайте також: Гнідава: після зливи затопило частину дороги

ПРИВАТНИЙ СЕКТОР – НЕПРИВАТНІ ПРОБЛЕМИ

Часткове освітлення і відсутність нормального дорожнього покриття хвилює й усіх мешканців приватного сектору на окрузі. Страждають від темних прогулянок побитими дорогами на вулицях Чекаліна, Тимірязєва, Докучаєва, Цегельній, Софії Перовської, Олекси Ошуркевича та Супутника.

Що стосується останньої, то тут, за словами жителів, взагалі немає жодної опори з ліхтарем. Тож ходити по бездоріжжю особливо небезпечно у вечірню пору.

«Тут зовсім темно. Немає жодної опори з ліхтарем. Тому і людей б’ють, кримінал розповсюджується», – розповідає місцевий житель.

Втім, за проїжджою частиною, яка перериває вулицю, видніється рівненьке асфальтне покриття. Ця частина Супутника веде до будівництва нового житлового комплексу, тому дорогу тут вимостили на славу.

Жителі на вулиці Супутника чекають асфальтного покриття та освітлення
Жителі на вулиці Супутника чекають асфальтного покриття та освітлення

За проїжджою частиною, яка перериває вулицю Супутника, дорогу облаштували, бо вона веде до будівництва нового житлового комплексу
За проїжджою частиною, яка перериває вулицю Супутника, дорогу облаштували, бо вона веде до будівництва нового житлового комплексу

Є поміж приватних будинків на Супутника і спільна власність –  двоповерхівка, яка потерпає від занедбаності.

«До мене зверталися мешканці будинку №10 з проханням відремонтувати будівлю. Тут відсутня водостічна система, дах знаходиться у незадовільному стані, все протікає. Відповідно, будинок руйнується», – повідомляє Микола Собуцький.

У відповіді на депутатське звернення зазначили, що працівники ЖКП разом із жителем квартири №2 оглядали будинок. Та у зв’язку з відсутністю мешканців квартир на другому поверсі, не вдалося потрапити на горище та оцінити ситуацію там.

Якщо стан виявиться незадовільним, у ЖКП розглянуть можливість ремонту покрівлі в місцях затікання. Ремонтувати планують у межах тих коштів, які сплачують мешканці за послуги утримання будинку. Та підсумовуючи свою відповідь, у міськраді чемно нагадали, що станом на 1 березня борг жителів перед підприємством становив майже шість тисяч гривень.


У ЖКП кажуть, що відремонтують будинок настільки, на скільки вистачить грошей за утримання
У ЖКП кажуть, що відремонтують будинок настільки, на скільки вистачить грошей за утримання

 

РАЙОНІВСЬКІ ТРАБЛИ

Відпочивають від усіх наболілих проблем жителі району по-різному. Хтось милується незайманою красою природи парку 900-річчя, а дехто із пляшкою та цигаркою «тероризує» місцевий скверик.

Сквер облаштували для жителів мікрорайону на раніше захаращеній ділянці. Поставили лавочки, облагородили доріжки і встановили вуличні декоративні ліхтарі. Правда, світить тепер лише один ліхтар, інші уже порозбивали.

Місцеві спритники лишили у сквері лише один цілий ліхтар
Місцеві спритники лишили у сквері лише один цілий ліхтар

Відразу біля скверу продають квіти. Продавчиня розповідає, що квіткарством займалася ще її бабуся, а тепер своєрідна професія переходить у спадок доньці. Проте облаштувати магазин для продовження сімейної справи, скаржиться жінка, міська влада не дозволяє.

«Не дозволяють поставити культурний, гарно облаштований магазинчик, щоб район мав, де придбати квіти. Натомість постійно приходять і штрафують за те, що я продаю у невідведеному для торгівлі місці. Але ж справа у тому, що дитина платить податок, бо оформлена як підприємець. Я не можу звідси піти, бо люди тоді приходять до мене додому по квіти. За 35 років мене вже всі знають, бо я одна лишилася з тих, хто тут вирощував квіти», – нарікає квіткарка.

Квіткарка на Львівській скаржиться, що їй не дозволяють облаштувати цивілізоване місце для торгівлі
Квіткарка на Львівській скаржиться, що їй не дозволяють облаштувати цивілізоване місце для торгівлі

Скаржаться місцеві і на сміття, яке масово звозять до баків, що поставили навпроти імітованого квіткового магазину.

«Сміття звозять з Луцького району  машинами. Я їм кажу, люди добрі, ви ж бачите, баки вже і так повні. Хлопці по п’ять разів приїжджають забирати це все і не встигають вивозити. Чого не поставити в кожному дворі баки і все, для чого це робити?» – обурюється продавчиня.

Сюди, за словами місцевих, звозять сміття з усього Луцького району
Сюди, за словами місцевих, звозять сміття з усього Луцького району

Та попри усі проблеми, жителі мікрорайону стараються не впадати у відчай і покладають надії на свого молодого депутата.

«Ще б вибори частіше були, то, може, тоді швидше щось робилося б», – жартома підсумовують місцеві жителі.

Оксана ВЛАСЮК
 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

Коментарі
12 Серпня 2016, 19:43
Дуже прошу звернути увагу на будинок по вулиці Потебні, 38. Будинок старий, потребує зовнішніх ремонтних робіт. За 20 років жодної заборгованості за утримання будинку не було. На неодноразове звертання в ЖЕК реагували з посмішкою і просили запити водою. Єдина надія на місцевих депутатів, бо за власний кошт такий ремонт здійснити неможливо.
12 Серпня 2016, 20:58
Ух ти! У сквері всі лавочки вільні! А куди поділися всі бомжі-алкаші? Нагнали спеціально під приїзд влади? А чого ж... Хай би були... Побачили б реальну ситуацію....
13 Серпня 2016, 10:00
Як сверик був захаращений алкаші валялись по кущах, було менш помітно, краще б і не робили його
Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром