Луганські переселенці створили у Луцьку «Inner spaсe» – місце нестандартного відпочинку

06 Січня 2016, 12:57
13309

Вже місяць на вулиці Парковій, 5 діє незвичайний заклад, де можна приємно провести час, відпочити або просто попрацювати. 

Такий простір для творчості, розвитку та креативу відкрився у місті завдяки подружжю Марини та Кирила Ткачових. Молода сім’я приїхала на Волинь з окупованого Луганська півтора року тому і вирішила, що варто зробити щось цікаве та незвичайне на новій батьківщині.

Подібний заклад Ткачови мали і в Луганську, проте він був спрямований на роботу з молодими мамами та їх дітками. Згодом планували відкрити і креативний простір, або як його ще називають – антикафе.

«Ми завжди шукали альтернативу, щоб десь побути. Бо у звичайному кафе можна посидіти 20-30 хвилин,  щось замовити, з’їсти і піти,  бо там немає більше що робити. Якось Кирило проводив майстер-клас і нам запропонували львівську «Комуну». Ідея  такого закладу сподобалася тим, що там можна просто провести майстер-клас, погратися з дітьми, посидіти в інтернеті і тебе там ніхто не чіпає, ти спокійно рухаєшся. Ми побачили, що подібного у Луцьку немає. Я підтримала ідею Кирила створити таке тут», – розповіла Марина Ткачова.

Попри те, що заклад існує недовго,  тут уже є своя атмосфера тепла, затишку,  креативу. Кирило Ткачов розповідає,  що аби створити такий простір, приміщення вибирали за кількома критеріями.

«Приміщення знайти складніше, ніж здається на перший погляд. Ми його шукали все літо і в жовтні уклали договір. Дивилися, щоб було не надто велике, не надто маленьке, в центрі, зручне. Воно  має бути досить тепле та викликати приємні відчуття. В цьому приміщенні нас все влаштувало – величезні вікна від стелі, кімнати. Єдина проблема, що  ми в центрі, але нас не так легко помітити», – поділився Кирил.

Молоді люди кажуть, що у закладі не починали робити нічого, поки повністю все добре не продумали.

«Коли ми створювали дитячий центр у Луганську, то не мали концепції, все відбувалося дещо сумбурно. Там приміщення було невеличке, і ми тільки приблизно знали, що там має бути. А в Луцьку коли почали фарбувати стіни, то вже точно знали, що ця кімната має бути біла, що тут будуть малюнки каліграфії. Ми нічого не робили, поки не вирішили», – розповів Кирило.

Подружжя розповідає, що основну задумку виконував Кирило, а наповнити заклад різноманітними дрібницями,  які створюватимуть настрій та атмосферу,  було завдання Марини.

«Я вмію думати у загальному плані, а вона бачить спочатку якісь дрібнички, з яких складає загальну картину. Якби я сам це створював, то воно було б більш сухе, а Марина вміє створити якісь цікаві деталі», – ділиться Кирило.

Справді, у креативному просторі все продумано – кімната, де можна відпочити, пограти настільні ігри, поговорити, зайнятися своїми справами. Ще одна кімната з кількома столами і дизайнерськими лампами просто створена для того, щоб можна було не лише відпочити, а й попрацювати.

Є у «Inner spaсe» і творча крамничка, де можна придбати дизайнерські листівки від Марини та Кирила, книги, які майже неможливо знайти у звичайній книгарні, та дизайнерські футболки.

Цікавим у креативному просторі (саме так називають його власники) є і те, що плата за перебування у ньому вноситися за весь день і становить всього 65 гривень, якщо перебуваєте там цілий день, але є можливість бути у просторі кілька годин – перша година вартує 30 гривень, а кожні наступні 20 хвилин – по 5 гривень. Крім того, перша година може бути поділена на півгодини, тобто, перші 30 хвилин та другі коштують по 15 гривень, а наступні кожні 20 хвилин – по 5 гривень. Чай, печиво, варення та згущене молоко – ви можете скоштувати безплатно, якщо вже стали відвідувачем вільного простору. Тут ви можете також принести їжу з дому, або замовити її в іншому закладі.

«Тут дозволено абсолютно все, крім алкоголю та тютюну. І якщо ви не є відвідувачем, то вам краще ним стати», – жартує Марина.

Таке антикафе стає для Луцька не тільки місцем відпочинку, а й територією розвитку, адже креативне подружжя завжди охоче проводить творчі зустрічі, виставки, майстер-класи.

Вже скоро тут відбудеться фестиваль шрифтів та графіки «Простір літер», на який з’їдуться провідні шрифтарі та каліграфи України.

Кирило Ткачов розповідає, що це не єдиний фестиваль, який планують зробити, ідей у подружжя багато, зокрема про ілюстраці, дизайн веб-сайтів, дизайн.

«Ми не будемо організовувати щось кожного місяця – на це йде багато часу,  але кілька таких фестивалів можна влаштувати.  Ще можуть бути невеликі заходи для місцевих студентів. Наприклад,  організувати чемпіонат із настільного футболу. Можна зробити і щось театральне.  Я таким не займаюсь, але чом би й ні?», – розповідає про плани Кирило.

Зараз «Inner spaсe» розвивається та вдосконалюється, речі шукають «свої місця», а заклад чекає на клієнтів,  які хочуть нестандартно відпочивати та шукають простір для розвитку, мрій, думок.

Софія СІЧКУН
1
Кирил Ткачев
Кирил Ткачев

Фото Романа ДОМБРОВСЬКОГО

Коментарі
06 Січня 2016, 16:45
Не виживут.... На жаль
06 Січня 2016, 17:10
Дай бог хай у них все вийде, ідея цікава і нетрадиційна. Бажаємо удачі. Адміністрація магазину "Меблі з Європи" м.Луцьк ву Залізнична,2
06 Січня 2016, 17:21
Даже рада, що з'явився такий заклад
07 Січня 2016, 02:13
Молодці! Успіхів, приємних відвідувачів та нових ідей... Побільше б в Луцьку новинок)
07 Січня 2016, 03:09
Очень интересно! Желаем успеха и процветания! Пусть у ребят всё получится! Администрация спортивного зала " АЛЬФА ЮНИВЕРС" Луцк, Чорновола 3.
07 Січня 2016, 03:09
А наші лучани дуже "оптимістичні та доброзичливі" відразу пишуть ( не виживуть) . А ні б побажати удачі та процвітання. )))
07 Січня 2016, 05:55
Класс! Молодцы!
07 Січня 2016, 20:52
Обов'язково завітаємо :) Успіху вам!
07 Січня 2016, 21:18
Молдці що почали таку велику справу. Таких закладів мовинно бути декілька у місті.
07 Січня 2016, 23:31
якщо правильна мотивація -обов'язково буде успіх.Удачі;)
08 Січня 2016, 10:38
Ви молодці, все вийде!!! :-)
08 Січня 2016, 11:59
Дорогу осилит идущий. Удачи!
08 Січня 2016, 12:03
Желаю процветания и развития Вашей хорошей придумке.В8ы уже получили высокую оценку от старшей дочери.
08 Січня 2016, 21:12
Это здорово, ребята! Все что развивает - людей вдохновляет! Обязательно зайду, очень интересно!
08 Січня 2016, 21:40
Завдяки тому, що подібних місць у Луцку нема - виживуть!!Принаймні відвідуваність закладу свідчила б про культуру та духовний розвиток лучан. ІМХО.
13 Січня 2016, 15:35
Желаю Вам удачи,процветания,везения.МОЛОДЦЫ................
13 Січня 2016, 23:03
Ох, молодці! Давно потрібно було відкритий такий заклад. Наші вітання, а вам процвітання. А ще запрошуємо у наш стриптиз клуб на Київський майдан, 9. Ляскаво просимо!
15 Січня 2016, 14:18
Тепер знаю куди зайду, як тільки з'явиться вільна хвилинка. Клас!!!
Коментар
05/12/2023 Вівторок
05.12.2023