В «Адреналін Сіті» виготовляють сертифіковані турнікети

18 Липня 2022, 12:00
Ольга, шиє турнікети в Адреналіні 3288
Ольга, шиє турнікети в Адреналіні

У волонтерському хабі «Адреналін Сіті» виготовляють сертифіковані турнікети для комплектування аптечок.

Журналістка Район.Луцьк поспілкувалася із Сергієм Будником, який відповідає за цей проєкт.

Сергій Будник у мирний час був керівником департаменту нерухомості VolWest Group. Від початку повномасштабного вторгнення він, як і більшість колег, долучився до організації волонтерської допомоги в «Адреналін Сіті». Спочатку брав участь у пошитті й комплектуванні аптечок. Коли ж виготовлення аптечок налагодилося, Сергій Будник взявся за виготовлення турнікетів.

Сергій Будник
Сергій Будник

Медичні турнікети невід’ємна частина особистої аптечки кожного військового, адже дуже часто може врятувати життя. Тому важливо, щоб він був зроблений з якісних і надійних матеріалів. Для того, щоб знайти ці матеріали знадобилося перебрати багато різних фурнітур, строп та липучок. Проте, ідеальні компоненти все ж вдалося підібрати. Тож зараз для військових виготовляють якісні турнікети.

«Протягом останніх кількох днів ми зрозуміли, вивчили це питання, вже маємо якісну фурнітуру і стропи. Процес уже налагоджений і ми щоденно виготовляємо турнікети, які відразу їдуть на передову», – каже Сергій Будник.

Спочатку виготовляти турнікети допомагали знайомі, але створювало ряд проблем. Часто люди мали власні процеси, які не могли перервати, не мали часу або вільних рук. За словами Сергія Будника, через це багато часу вони просто чекали. Тоді вирішили організувати власний швейний цех – закупили машинки та найняли працівників.

Зокрема над виготовленням турнікетів працюють дві жінки – Інна та Ольга. Їм вдалося вирватися з окупованого Херсона і облаштуватися в Луцьку. Вони якраз шукали роботу і хотіли долучитися до спільної боротьби. Інна була неготова поділитися своєю історією, але Ольга розповіла, що змогла виїхати з-під окупації в березні, забравши двох доньок. У Луцьку їх прихистили добрі люди, тож як тільки вони влаштувалися, Ольга почала шукати спосіб, хоч якось допомогти захисникам та своїм землякам у Херсоні.

«Наше місто окуповане, але я хочу допомогти країні й захисникам, чим зможу. Мої дві доньки зараз теж стараються, відправляють малюнки й листи нашим захисникам. Ці турнікети ми хочемо робити якнайкраще, бо знаємо, що там у них є велика потреба», – додала Ольга.

 

Турнікети пройшли процес сертифікації. Сергій Будник розповідає, що після того, як медичний виріб вдалося розробити і виготовити, постало питання його  узаконення.

 

«Ми були додані до єдиної бази Держлікслужби. Там було зазначено, що наш турнікет зареєстрували як медичний виріб. Після цього ми отримали технічні умови та пройшли сертифікацію. Вона підтверджується протоколом випробовувань та сертифікатом відповідності», – говорить Сергій. 

 

Готові турнікети відразу передають туди, де медпрацівники збирають аптечки. Сформовані аптечки відвозять на фронт, напряму військовим підрозділам, які їх потребують.

Читайте такожБезперервний конвеєр допомоги: луцький «Адреналін» трансформували на цілодобовий волонтерський хаб

 

 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром