Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Учні гімназії №4
Учні гімназії №4

Учні луцької гімназії зустрілися з шевченкознавцем Русланом Теліпським

14:51 28.02.2020
1052

Відомий шевченкознавець Руслан Теліпський розповів школярам про свої проєкти з популяризації постаті Тараса Шевченка.

Зустріч із учнями 5 та 8 класів луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького відбулася у приміщенні обласної бібліотеки для дітей у п'ятницю, 28 лютого. Говорили про роль Шевченка у становленні України та те, чому важливо сьогодні пам'ятати Кобзаря.

Руслан Теліпський досліджує постать українського письменника вже 20 років. Все почалося із мандрів та фотографування пам'ятників. За словами Теліпського, український Кобзар входить у світову десятку постатей, які найбіль увічнені у скульптурі. Лучанин відвідав десятки країн на п'яти континентах, фотографуючи пам'ятники Шевченку, проводячи лекції та популяризуючи постать одного з символів української нації. Також кожні десять років мандрівник-шевченкозавець відпарвляється пішки до Канева – на могилу Кобзаря. За словами Руслана, таке «паломництво» за життя має здійснити кожен, хто вважає себе українцем.
Учні прослухали інформацію про монументи, помітно пожвавилися, обговорюючи мандри та паломництво Руслана. Наприкінці зустрічі двоє школярів зачитали «Заповіт» англійською та польською мовами, а потім всі разом декламували відому поезію українською.

Найдопитливішим школярам Руслан Теліпський подарував листівки з авторськими фотографіями монументів.

Читайте також: У Княгининівській громаді відбудеться літературно-мистецький конкурс
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
1 квітня
Сьогодні
Вчора
30.03.2020