Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Де у Луцьку можна отримати безоплатну правову допомогу

14:46 24.03.2017
5486

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Станом на сьогодні у Волинській області – це мережа, яка складається з Регіонального, 3-х місцевих центрів та 14 бюро правової допомоги.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який функціонує з 1 січня 2013 року, забезпечує захист адвокатами осіб у випадках затримань у кримінальному та адміністративному порядку, осіб, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, осіб, стосовно яких захисник залучається слідчим або прокурором чи за ухвалою суду, засуджених до покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі або тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців.

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які розпочали свою роботу з 1 липня 2015 року, забезпечують здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами у цивільних і адміністративних справах, а також таких, що стосуються захисту прав та інтересів потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях.

Основна функція Бюро правової допомоги, які запрацювали з 1 вересня 2016 року, – це надання первинної правової допомоги (правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру), забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Соціально незахищені громадяни тут одночасно мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді.

Крім того, на сьогодні в області функціонує 93 виїзні консультаційні пункти, у яких громадяни мають змогу отримати безоплатні правові консультації на території свого населеного пункту.

Отримати консультацію або роз’яснення з правових питань волиняни можуть також дистанційно через мережу Інтернет за допомогою комп’ютерної програми Skype, яка дає можливість здійснювати безкоштовні відео та аудіо дзвінки.

Для тих, хто не має доступу до мережі Інтернет у власній оселі, на базі органів місцевого самоврядування, центрів зайнятості, комунальних установ, громадських організацій, районних бібліотечних систем діє 44 дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги.

За 2016 рік до органів системи безоплатної правової допомоги в області звернулося 8,5 тисяч громадян, котрі змогли отримати відповіді на правові питання, які їх турбували.

Внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим громадянам, людям з інвалідністю, учасникам АТО, ветеранам, пенсіонерам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, послуги адвоката оплачує держава.

В минулому році з системою БВПД області на основі укладених контрактів співпрацювало 76 адвокатів. Біля 700 справ, з-поміж тих, які розглядалися у судах, мали позитивний результат для клієнтів.

Задля розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги центри співпрацюють з адвокатами, які надають правові послуги на основі Pro bono. Завдяки такій співпраці у громадян, які за Законом не є суб’єктами права на безоплатну вторинну допомогу, однак потребують її, з’являється можливіть отримати адвокатські послуги на безоплатній основі.

Крім того, з липня 2016 року місцеві центри реалізують пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. За цей період було прийнято та опрацьовано більше 300 відповідних звернень громадян.

Усі види правових послуг, які надаються фахівцями мережі безоплатної правової допомоги, є безкоштовними для клієнтів.

У нашому місті діють:

Регіональний центр з надання БВПД у Волинській області: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 787996

Луцький МЦ з надання БВПД: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. (0332) 770717

Детальнішу інформацію про систему безоплатної правової допомоги Волинської області можна дізнатися на інтернет-сайті: http://volyn.legalaid.gov.ua/ua/

Коментарі

Людмила

07:41 02.10.2018

Добрий день,у мене таке питання,ми з чоловіком розлучилися,і я вже два роки там не проживаю,але прописана,чи можу я зараз виписатися і подати на розподіл майна

Андрій

14:43 17.10.2018

мене прийняли на офіційну роботу без трудової книги, я написав заяву по власному бажанню і не відпрацював 2 тижні мені погрожують звільненням по статті. Чи можна цього уникнути?

Галина

06:11 14.11.2018

В мене є кредит в приват банку . Раніше я його виплачувала а зараз вже два роки не плачу і знову наросли проценти.чи можу я його реєкструзовати на дееілька років?в мене друга група інвалідності і пенсія 1400(дитина 10 років)

Іра

19:35 03.01.2019

Доброго дня! Таке питання: коли банк подав до суду про дострокове повернення кредиту чи припиняється нарахування процентів та пені після судового рішення?

Олена

16:07 11.01.2019

Роботодавець не хоче робити ксерокс ,з трудової книжки,для подання документів у пологовий будинок.Як у цьому випадку діяти?

21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин