Проект Braille Studio відсвяткував свій перший день народження

22 Березня 2017, 14:32
1619

Рік тому у Луцьку презентували ідею волонтерської ініціативи – створення студії друку шрифтом Брайля для забезпечення незрячих людей інформацією в доступному для них форматі – рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. 

Цьому передував важливий досвід людей нашої команди, Віталія ТкачукаАнни Серпутько та Юлії Сачук, які багато років займаючись захистом прав людей з інвалідністю, не зі слів знали про проблеми, які існують у сфері книговидання шрифтом Брайля. 

Завдяки потужній підтримці волинських медіа про соціальну ініціативу дізналися не лише на Волині. 

Партнерами проекту від самого початку стали: Кампанія проти дискримінації, Центр інформації про права людини та багато інших громадських організацій. 

Першими, хто фінансово підтримав проект були саме волиняни – директорка клініки Загурського Тетяна ЄремєєваПетро ПилипюкВолодимир Цибульський, Фонд «Волинь 2014», Волинська єпархія УПЦ та голова Просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, а також Луцька міська рада. Саме завдяки їм вже влітку вдалося придбати перше обладнання для студії та розпочати друк чудових книг – збірки, яку упорядкувала Ірена Карпа, «Волонтери. Мобілізація добра» та дитячу пригодницьку книгу волинської письменниці Надії Гуменюк «Літо з амазонками». Саме під час роботи над ними до діяльності Braille Studio долучилася Волинська обласна друкарня, директор якої, Іван Синюк, став членом дружньої команди проекту. 

Перші книги на початку жовтня були презентовані в Луцьку, а в листопаді й у столиці в затишній Книгарні «Є» за участі Ірини СлавінськоїКатерини БабкіноїГалини Шиян

Протягом року за підтримки Кампанії проти дискримінації була проведена низка благодійних майстер-класів зі збором коштів для придбання більш потужного обладнання: на заводі Арт-Платформа під час Фестивалю вуличної їжі, в рамках заходів інформаційної кампанії Fight For Right, під час Фестивалю рівності в грудні у Києві, а з початку 2017 року – під час низки благодійних читань для дітей в Книгарні Барбукан «Читати щоб бачити». У зборі коштів проект підтримували і представники соціально відповідального бізнесу, громадські організації, духовні установи  – Добра цукерня, Асоціація дитячих офтальмологів України, Freud House, «Friends&Meringue», Британська Рада в Україні, Волинська єпархія УПЦ.   

Проект презентували під час Volonteer Fair в Посольстві Сполучених Штатів Америки разом з постійними партнерами і великими друзями студії Всеукраїнським Велопробігом «Бачу! Можу! Допоможу!». 

21 січня 2017 року учасникам проекту пощастило взяти участь у Фестивалі «ЕтноЗима» у Михайлівському золотоверхому, де разом з Волинською обласною друкарнею презентували дитячу книжечку «Івасикове Різдво» львівської авторки Мар'яни Качмар (Фляк).
За час плідної роботи вдалося зібрати першу тисячу доларів США на придбання потужнішого обладнання – Braille Box. 

Учасники проекту подякували своїм дивовижним волонтеркам – Ангеліні ЧаюкІрині РожкоНаталі ГладкихГалині ВенгільськійІрині ТекучовійДар’ї КоржавінійМарині ПотеляхінійВікторії ШевчукВалерії Лесюк, активістам Київського та Волинського осередків ВГО «Генерація успішної дії» та усім небайдужим. 

Отже, за перший рік роботи проект спромігся видати: 

•    збірку про волонтерство і добро, яку упорядкувала Ірена Карпа, «Волонтери. Мобілізація добра»
•    дитячу повість «Літо з амазонками» Надії Гуменюк
•    дитячу книжечку «Івасикове Різдво» Мар'яни Качмар (Фляк) 
•    тижневик «Сім’я і дім», який планується видавати і надалі
•    інформаційні буклети для презентації фільму «Я БАЧУ» про Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» за участю незрячих людей на велосипедах-тандемах
•    інструкції до медичних препаратів для мережі аптек «Пані Аптека» у Києві та Одесі
•    інклюзивне меню для ресторацій та кафе м. Луцька: кафе «Аліса» та пивний клуб-броварня «Карабас-Барабас».

«У свій перший рік народження, завдяки підтримці кожної і кожного з вас, ми зробили перші впевнені кроки, а далі буде…, – кажуть учасники проекту. –  Ми маємо натхнення, бажання та багато енергії для того, щоб творити і тішити наших читачів різного віку чудовими новинками різнотематичної сучасної української літератури, перекладних творів, словниково-довідникової продукції, інклюзивних книг та продукції для сектору обслуговування громадян».  






























Довідково:

«Braille Studio» – це волонтерський проект, спрямований на забезпечення доступу до інформації людей з порушеннями зору через створення книг та інших матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. Над проектом працює нечисленна команда однодумців: координатори – Віталій Ткачук та Юлія Сачук, від Волинської обласної друкарні – Іван Синюк; редактор – Анна Серпутько, друкар – Олександр Мельник.

Контактні особи проекту:

Віталій Ткачук, тел. – 050-223-22-64, e-mail: [email protected]
Юлія Сачук, тел. – 063 443 29 32, e-mail: [email protected]
Сторінка у Фейсбуці.

Реквізити для перерахунку коштів: ВОО ВГО «Генерація успішної дії» ЄДРПОУ 37004147 Р-р 26008055511197 МФО 303440 у Волинській філії ПАТ КБ «Приватбанк». 

Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром