Ціна обіцянки: коли у місті добудують багатостраждальну ЗОШ №13

16 Березня 2017, 17:27
3947

Проблема з аварійним корпусом ЗОШ №13 існує уже більше десяти років, проте довгий час міська влада не поспішала виділяти кошти на її вирішення.

Починаючи з 2006 року керівництво школи  закидало мерію листами з проханням звернути увагу на приміщення, яке, згідно висновків експертів, уже не підлягало ремонту.

Справа в тому, що частина першого корпусу загальноосвітньої школи №13, збудованого з дерева та глини, почала функціонувати ще у далекому 1946 році. За словами директора навчального закладу Романа Ващука, експлуатувати таку будівлю можна було протягом 40 років, натомість корпус уже більше 70 років приймає дітей у своїх стінах.

У 1997 році у ЗОШ №13 добудували другий корпус школи, Проте розрахований він був всього на 300 учнів і не передбачав спортзалу, актового залу та їдальні. Відтак, ходити на уроки фізичної культури, обідати та влаштовувати свята учні продовжували у старому корпусі, де до того ж навчалися учні молодших класів.

Ще у 2006 році Волинський філіал науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція» провів обстеження першого корпусу, зафіксував тріщини на стінах, їх відхилення від вертикалі на 3-5 сантиметрів та констатував, що стан будівлі – незадовільний. Згідно до висновків десятирічної давності конструкція підлягала знесенню, оскільки ремонтні роботи уже не мали доцільності.


Проте рішучих дій від органів місцевої влади школярі так і не дочекалися. Відтак,  звернення до Луцькради дирекція та батьківський комітет періодично надсилали ще протягом кількох років.

У 2016 році на замовлення управління освіти Луцької міської ради КП «Волиньпроект» надало технічний висновок про стан будівельних конструкцій корпусу №1.

У документі повідомляють, що «частина  учбового блоку з дерев’яних конструкцій – ветха, частина учбового блоку з цегляними стінами – незадовільна, блок спортивного залу – незадовільний». Враховуючи стан будівлі експерти постановили: «дерев’яна частина учбового Г-подібного блоку рекомендована знесенню протягом 2017-2018 років із розробкою проекту і будівництва учбового блоку для молодших класів на території школи».

Здавалося б, що у 2016 році питання нарешті почнуть вирішувати,  адже при розподілі минулорічного бюджету керівництво міста виділило 900 тисяч на виготовлення проектно-кошторисної документації на добудову шкіл №1, №5 та №13.

Проте втілити плани у життя так і не вдалося. Адже кошти, виділені на виготовлення проекту, двічі перерозподіляли на інші потреби. Спочатку 241 тисячу 200 гривень зняли на капітальний ремонт приміщення жіночої консультації.  А згодом ще 360 тисяч гривень «забрали» на ремонт даху у школі №23.

Тоді при перерозподілі коштів міський голова Микола Романюк зазначав, що незважаючи на те, що гроші знімають, роботи по школах не припиняться. Натомість розмови про добудову школи знову почали стихати.

Зараз у ЗОШ №13 навчається 515 дітей, усі вони змушені відвідувати уроки фізичної культури у спортзалі, стан якого визнали незадовільним. А ще близько 80 учнів (два перших та два третіх класи) здобувають знання у приміщенні корпусу, збудованого у 40-х роках минулого століття.



Нового розголосу проблема кічкарівської школи набула після того, як у Єдиній системі місцевих петицій з’явилося звернення батьківського комітету з проханням вирішити питання добудови.

У міській раді відразу ж заявили – терміновість вирішення проблеми не підлягає сумнівам. І, аби дослідити масштаби проблеми, керівництво міста самостійно оглянуло територію школи та пообіцяло негайно зробити топозйомку розташування комунікацій та визначити місце для добудови.

Станом на 10 березня заступник міського голови Андрій Киця повідомив, що необхідні роботи уже виконали і місце для добудови знайшли.

Проте, розуміючи, що будівництво обійдеться у чималу суму (за попередньою інформацією – 30 мільйонів гривень) у мерії зазначають, що  розглядають інші джерела фінансування. Зокрема, сподіваються на співфінансування з сусідньої ОТГ, адже майже 130 учнів ЗОШ №13 є мешканцями Княгининівської громади.

Зокрема, перший заступник міського голови Тарас Яковлев переконує, що Луцьк вестиме перемовини з Княгининком про можливість залучення коштів від сусідньої громади. 

«Там будується зараз багато багатоповерхових будинків і по здачі цих будинків будівельниками буде сплачена пайова участь в Княгининівську ОТГ. Ми розуміємо, що ці кошти є неспіврозмірні з вартістю самого будівництва, однак,  для нас важливий сам факт. Якщо підприємці платять у селищну раду за інфраструктуру кошти, то в ту ж інфраструктуру входять відповідно і заклади навчання і дошкільні заклади.  Тому для нас принципово бачити позицію Княгининка, щоби частину тих коштів все ж таки залучили у місто Луцьк для 13 школи. Ми розуміємо, що це буде маленька частина, але сам факт для нас принциповий», – зазначив Тарас Яковлев.

Натомість голова Княгининівської об’єднаної  територіальної громади Олена Твердохліб стверджує,  що пріоритетнішими для Княгининівської ОТГє ремонт сільських шкіл. Наразі діти ходять у міську школу виключно через її близьке розташування. Тому  рада ОТГ хоче організувати безкоштовні перевезення для учнів до шкіл, що знаходяться на території ОТГ.

«Зараз у нас витрат більше, аніж прибутків, тому розглядати таке питання можна тільки після того, як ми у своїх школах наведемо порядок. Зараз у нас на балансі дві школи, там теж купа питань – і ремонт, і енергозберігаючі технології. Ті рахунки, які нам приходять за енергоносії, виключають мову про будівництво. Зараз ми розглядаємо питання перевезення, укладаємо договори з перевізниками. Нам потрібно відремонтувати всі приміщення, які у нас є, щоб ті діти ходили в селі в школу», – розповіла Олена Твердохліб.

Окрім того, голова ОТГ стверджує, що співфінансування школи буде можливим лише після підписання договору про співпрацю, що також не на часі для Княгининка.

За словами Андрія Киці, гроші на школу будуть виділяти поступово за рахунок перевиконання міського бюджету. В мерії стверджують, що розуміючи усю важливість добудови, робити її пріоритетною не будуть та фінансуватимуть не першочергово, а на рівні з іншими не менш важливими видатками.

Так, за умови вчасного виготовлення проектно-кошторисної документації та належного фінансування, здати школу в експлуатацію зможуть тільки у 2018 році.

«На моє глибоке переконання, добудувати і завершити її цього року не вдасться, але наступного року діти зможуть святкувати новосілля у добудованій школі», – зазначив начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан.

Проте, як відомо, цьогоріч міський бюджет став значно обмеженіший, оскільки держава передала на місцеві бюджети додаткові зобов’язання. Так, при розподілі бюджету на 2017 рік, обіцяли завершити реконструкцію ДНЗ на вулиці Ярощука, відкрити Центр інтеграції для дітей з вадами здоров’я на вулиці Бенделіані та амбулаторію на вулиці Гордіюк, та у найкоротші терміни завершити будівництво школи №27 у 55-му мікрорайоні. Окрім того, у міській раді мали намір профінансувати ряд видатків за рахунок перевиконання бюджету. Відтак, за словами начальника управління відділу фінансів та бюджету Луцької міської ради Лілії Єлової, гроші за результатами першого кварталу таки будуть, проте тільки від депутатів залежить, куди саме їх спрямувати.

«Чисто теоретично можу сказати,  що такі можливості будуть. Але куди ці кошти вирішить направити депутатський корпус, буде видно на сесії, за погодження з комісіями», – повідомила Лілія Єлова.  




Софія СІЧКУН 

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
17 Березня 2017, 11:10
А чому не показано фото новозбудованої поблизу школи №13 в 3 поверхи? Як так сталось що найстаріше приміщення школи (через дорогу, бібліотека) спочатку також було в незадовільному стані, а потім потрапило до приватних рук за часів директора школи Рошкевича Ф.П.
17 Березня 2017, 12:08
як би не Рошкевич Ф.П., то і нового корпусу б не було , подякуйте і за те!!!
17 Березня 2017, 12:57
А я дивлюся на фоткі і згадую гарні моменти свого життя. Перша вчителька ( Надія Адамівна) та і перше кохання (Іра привіт :)). Всяке було в тій школі, а нічого в ній не змінюється. Спортзал все життя був аварійним :) Дуже хочеться, щоб добудували новий корпус.
25 Квітня 2017, 06:53
Бзнес є бізнес
Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром