Дають гроші і великим, і малим: волинські аграрії усіх масштабів можуть отримати фінансування

10 Березня 2017, 14:00
Фермери з Шампанії, Нормандії, Пікардії та Провансу позували для календаря на 2017 рік 2074 Джерело: Фото Фреда Гудона
Фермери з Шампанії, Нормандії, Пікардії та Провансу позували для календаря на 2017 рік

У держбюджеті України закладено майже 4,8 мільярда гривень на Комплексну програму підтримки придбання сільгосптехніки. Щоб ефективно використати цю допомогу, варто звернутися до ПриватБанку, який обслуговує 44% рахунків аграріїв.

Для агробізнесу доступні такі типові продукти, як кредити і лізинг, які ПриватБанк адаптував під специфічні потреби.

«У розмовах з аграріями постійно звучить запитання: «Чи я потягну цей кредит?». Тож ми розділили бізнес у сільському господарстві на дві умовні групи. Є одноосібники, яким потрібні кредити до 500 тисяч гривень, а є господарства, яким півмільйоном не обійтися. Тож малому і середньому бізнесу є доступним лізинг і кредитні лінії, а для малих виробників запустили програму «Агро-КУБ», – розповідає  перший заступник директора Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку Ірина Момотюк.

Праворуч Ірина Момотюк,  перший заступник директора Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку
Праворуч Ірина Момотюк, перший заступник директора Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку

 

«Агро-КУБ» запрацював з 1 березня. Це програма розвитку мікро-бізнесу на особливих умовах кредитування. Насамперед, це канікули до 6 місяці, зумовлені сезонністю у роботі аграріїв: доходи вони починають отримувати в основному з осені. Кошти від 50 до 500 тисяч видають на рік під 2% на місяць від суми кредиту. У перші півроку треба виплачувати тільки відсотки, а в останні 6 місяців – бор із відсотками рівними частинами.

«Банк приймає рішення про кредитування на основі даних про посівні площі в обробці позичальника. За два тижні ми уже профінансували декілька проектів, і фермери змогли закрити якісь свої економічні питання та вчасно приступити до польових робіт. Цією програмою зачепили дуже важливий сегмент виробників, адже дрібні аграрії часто навіть не мають рахунків у банках. Я особисто горджуся тим, що саме на Волині виникла ідея створити банківський продукт для маленьких фермерів, які досі банкам не були цікаві», – підкреслила Ірина Момотюк.

За словами представниці ПриватБанку, місцева влада забезпечує компенсацію відсотків за користування кредитами з коштів місцевих бюджетів.

«Банк і місцева влада мають прагнути зробити кредити доступними для аграріїв. Зазначу, що агробізнес на сьогодні в Україні є одним з найуспішніших сегментів економіки. Тож якщо компенсації відсотків правильно спрямувати у сільське господарство, то ефект не забариться. Коли місцева влада повертає відсотки, банк кредитує, то фермер може спокійно працювати», – пояснює Ірина Момотюк.

Крім кредитів, сільгоспвиробників часто цікавить лізинг – фінансування придбання сільгосптехніки. Раніше ця послуга була доступна тільки для великих підприємств.

«Ми знизили планку доступності лізингу для малих аграріїв. Сума фінансування лізингу коливається від 300 тисяч гривень до 30 мільйонів. Термін дії програми – до 5 років. Клієнт має здійснити авансовий платіж від 20%. Базова ставка – 24% річних і 1% одноразово. Обов’язковою умовою є порука», – перераховує Ірина Момотюк.

На практиці це означає, що клієнт вибирає, до прикладу, трактор у якогось постачальника і сплачує у банк аванс. Після цього банк купує фермеру омріяний трактор. Фінансова установа щомісяця надає реєстр оформлених угод, а держава або постачальник компенсовують частину відсоткової ставки.

«Наші партнери-продавці техніки дуже швидко реагують на зміни на ринку фінансування, бо їхнє завдання полягає у збільшенні продажів. Вони йдуть на угоди, щоб зменшити ставку, частково компенсуючи її, і зробити лізинг доступнішим. Також підтримка сільгоспвиробників на шалену суму майже 4,8 мільярда закладена у державному бюджеті. Ці кошти ще не використовуються. І ми докладемо усіх зусиль, щоб це сталося якомога швидше», – переконує посадовиця.

Крім вигідних умов фінансування агробізнесу, ПриватБанк створив ще й зручний майданчик для «зустрічі» продавців із покупцям – ПриватМаркет. На платформі уже є більше трьох десятків партнерів, які пропонують сільгоспвиробникам витратні матеріали, сервісне обслуговування та запчастини для техніки, які можливо придбати за рахунок кредиту та гарантованого платежу.

Наталія ШАПОВАЛ

Ліцензія НБУ №22 від 05.10.2011р.

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39