Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
На деякі клітки встановили ґрати, бо собаки рвали сітки. Ці - жалісливо кидаються на бар'єр, коли бачать нових людей.
На деякі клітки встановили ґрати, бо собаки рвали сітки. Ці - жалісливо кидаються на бар'єр, коли бачать нових людей.

Паркан КП «Ласка» посварив активістів і мерію

17:36 23.06.2015
2084

Чи бути новому паркану довокла собачого притулку і чи бути притулку взагалі? Робітники риють копанки, опорні стовпи закуплені, дирекція «Ласки» запевняє, що собачий притулок не впливає на благоустрій, мешканці поряд скаржаться на звук, а робітники сусідніх підприємств бояться йти ввечері на неосвітлену зупинку через псів, що недавно покусали двох хлопчиків.

Сьогодні на оперативній нараді міський голова Микола Романюк наголосив, «щоб зі спорудженням нового паркану довкола притулку не зволікали». Це викликало уточнювальне запитання в місцевого «самооборонівця» Сергія Рижкова:

Юридично «Ласка» не вважається притулком, але де-факто це притулок. І Ви щойно теж назвали. Чи доцільно вкладати величезні кошти у паркан? Якщо ж це таки притулок, він порушує норми розміщення – надто близько до житлового масиву, - запитання активіста.

Під «величезними коштами» активіст мав на увазі 400 тисяч гривень. Хоча, як нам вдалося дізнатися особисто від директора КП «Ласка» Дани Наварчук, це неповна сума: насправді новий паркан коштуватиме 550 тисяч, тобто на 150 тисяч більше домовленого:

Ціна обумовлена собівартістю бетонних блоків, звукоізоляційних плит для окремих ділянок паркану та оплатою послуг робітників, - Дана Наварчук​.

На оперативній нараді Микола Романюк дорікнув Сергію Рижкову: «А де ви були 5 років тому?» і додав:

«Хай би депутати, які перед виборами граються тою темою, пішли в травмпункт і пояснили людям, чому їх покусали пси», - Микола Романюк.

Самі мешканці розповіли, що з попереднього місця «Ласку» тамтешні проганяли з вилами й кийками. Натомість, коли КП перенесли на вулицю Мамсурова, міський голова запевнив, що це триватиме рік, і можна потерпіти.

Вже пройшло 5 років. Стали звозити сюди тварин. Собаки ні в чому не винні, але ми страждаємо від цього, - поділилась літня пані, котра мешкає на відстані маленької грядки від притулку.

Поруч з КП "Ласка" знаходиться два будинки, сумарна кількість жителів яких - 52 людини. Повне відео з вчорашньою розповіддю жінки опублікував на you tube Сергій Рижков. Також волонтер нагадав висновок голови ГО «Вуса, лапи, хвіст»:

Ми називаємо цей заклад комунальним підприємством, але притулок досі не зареєстрований. Крім того, він не відповідає ветеринарно-санітарним актам, - Вероніка Федосова-Цибульська.

Сьогодні ми вирушили на місце і покажемо вам, що коїться на Мамсурова і чим не вгодив старий паркан.

Так укріплювали старий паркан з двох сторін - мешканці та працівники КП "Ласка".

На наших очах один з псів вирвався з вольєру. Робітник взяв його наоберемок і поніс назад.

Заступник директора Сергій Скунс запевняє, що собаки за межі притулку не потрапляють.

Наша розмова з Даною Наварчук:

  • Очевидно, що звук поширюється повітрям. Наскільки дієвим буде бетонне огородження?

- У нас будуть пластини в заборі з того боку, де жилі будинки. Люди сказали, що буде забор – не буде проблем. Ми рятуємо дітей.

  • Але тут поблизу неодноразово траплялись випадки укусів.

- Це не наші собаки.

  • На основі чого ви вирішили оснастити певні частини паркану звукоізоляційними пластинами?

- Нам порадили експерти.

  • Які?

- Троє спеціалістів з Луцька було і один з Києва, ще представник управління капітального будівництва міськради.

  • Вони провели моніторинг місцевості і, проаналізувавши все, запропонували найкращий варіант?

- Так.

  • Чи можна ознайомитися з їхньою експертизою і рекомендаціями?

- Ні. Я не маю цих свідчень.

  • Хто саме вас інструктував?

- З Луцька були представники фірми «Олеся» і «Форест Україна», імені інших зараз не пригадаю.

  • У мешканців сусідніх будинків метало-пластикові вікна, вони теж поглинають звук. Як щодо властивостей пластин? Скільки кілогерц не пропускатиме за територію оснащений паркан?

- Я не знаю. Але звуку взагалі не буде.

Нагадаємо, що 27 травня луцькі депутати погодили виділити на потреби КП «Ласка» майже мільйон гривень, 400 тисяч з яких підуть на бетонне огородження. Однак подальша доля паркану вирішуватиметься 24 червня – на завтрашню сесію Луцької міськради винесено питання про скасування рішення щодо виділення коштів для КП «Ласка».

Ярослава БЛИСКАВИЦЯ

Коментарі
19 грудня
Сьогодні
Вчора
17.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин