Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Тоді сиділи тихо, щоб і муха не пролетіла», – екс-депутатка розповіла про те, як представляла Волинь у Верховній Раді УРСР

14:27 10.02.2017
1574

Депутат Верховної Ради УРСР 5-го скликання Ганна Ващеня розказала, яким чином минулого століття відбувалися вибори до Верховної Ради і як жилося народним обранцям.

З часу, коли жінку обрали депутатом, минуло 58 років. На посаді Ганна Ващеня пробула повний чотирирічний термін.

12 лютого екс-депутатці виповниться 82 роки. Пригадує, як на 80-річчя родина та односельчани влаштували для неї справжнє свято. Втім, на той рік припало їхній родині й чимало горя. Внук Богдан пішов воювати на сході України, а вже через півроку повернувся через поранення.

На щастя, усе минулося і нині, разом із внуком та його сім’єю, Ганна Ващеня живе у рідній хаті в селі Смолигів Луцького району.

Район.Луцьк поспілкувався з жінкою і розпитав, як жилося депутатам у часи, коли Україна перебувала в складі СРСР.


***

Раніше працювала свинаркою. Вдень – коло свиней, а вночі просив голова, щоб ішла до машини молотити. Потім вирощувала льон і буряки, була ланковою.


1959 року з райкому комсомолу вирішили мою кандидатуру подати в депутати від трьох районів – Рожищанського, Турійського і Торчинського. Їздила по селах, збирали людей, щоб я їм розказала, з якої бідної сім’ї.

А що ж тоді… не було навіть нічого такого, у що можна було б вбратися. Пошила біластого костюма, бо купити не мала як. А якийсь дядько на одній зустрічі каже: «Така вбрана, а розказує, що бідна». Хоча бідні ми були. Я ж не платила за це, як вони тепер мільйони платять.


Коли обрали мене депутатом, лишилася жити в Смолигові. Готувала звернення від районів і відправляла в Київ. На сесію їздила два рази на рік. Коли приїжджала в Київ, жила в готелі, там в ресторані й харчувалися. Щоб поїхати в Раду, наймали таксі. Нам давали 300 рублів відрядних.

Коли заходили у приміщення, обов’язково треба було показувати перепустку. На кожному кроці стояли охоронці у військовій формі, сторонніх не пускали.Тоді на засіданнях сиділи тихо, щоб і муха не пролетіла, це зараз гоняться по тому залу. Голосували мандатами, піднімаючи руку.

Читайте також: За сімома замками: де засідають і що роблять народні обранці у Верховній Раді

Була депутатом упродовж чотирьох років. Якби лишили Торчинський район, то планували, що буду і на другий термін, але Смолигів віднесли до Рожищанського району.

Зараз отримую більшу пенсію, тому що маю ордени. А за те, що була депутатом, не доплачують, бо не лишилася на другий термін.


Оксана ВЛАСЮК

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
23 лютого
Сьогодні
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин