Курси вишивки, байдарки, йога та англійська: у Луцьку презентували підсумки проєкту з підтримки тих, хто постраждав від війни

У Луцьку презентували підсумки проєкту «Futukraine Centre», спрямованого на підтримку людей, які постраждали від війни, в першу чергу тих, хто змушений був покинути рідну домівку.
Проєкт, який тривав 11 місяців, реалізувала громадська організація «Альянс Розвитку» за фінансової підтримки уряду Тайваню та народного депутата України Миколи Княжицького не тільки у Луцьку, а й в Тернополі та Рівному.
На презентації підсумків проєкту, де зібралися організатори, тренерки, учасниці, побувала кореспондентка Район.Луцьк.
Основні активності проєкту «Futukraine Centre» спрямували на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб в громади, сприяння їх адаптації, працевлаштуванню та підвищення рівня їх професійних навичок та вмінь.
Як розповіла керівниця ГО «Альянс Розвитку» Марія Маківничук, в умовах війни дуже важливо, щоб люди, які змушені були покинути свій дім та переїхати в інший регіон, мали можливість знайти себе на новому місці та залишилися в Україні. Саме тому основним напрямком проєкту стали професійні курси.
За її словами, в межах проєкту в трьох містах провели 400 різних курсів та майже 2 000 занять, тренінгів, які відвідали понад 15 000 людей.
У Луцьку реалізацію проєкту «Futukraine Centre», який тривав з червня 2024 року, координувала ГО «Розвиток Волині».
За словами директорки ГО «Розвиток Волині» та координаторки проєкту Ірини Колковської, всі заходи в межах проєкту реалізували у трьох напрямах: комунікаційному, професійному та психологічної реабілітації.
Професійні курси спрямовані на формування у відвідувачів навичок, які дозволять реалізувати себе і заробляти гроші. Так, переселенки та лучанки могли пройти курси англійської мови, машинної вишивки, створення інтернет-магазину, флористики, маркетингу у соціальних мережах – SMM та логістики. Курси машинної вишивки, створення інтернет-магазину, флористики проводили на базі технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету.
У межах психологічної підтримки, якої в умовах повномасштабного вторгнення потребують всі, хто залишається в Україні, в Луцьку проводили групи взаємопідтримки, психологічні ігри, психологічно-реабілітаційні сплави на байдарках, розвантажувальні заходи: майстер-класи з хендмейду, пов’язані з українською та тайванською культурою та Тайванську чайну церемонію, яка сподобалася всім відвідувачам.
За словами Ірини Колковської, були дуже популярні курси, які доводилося проводити два-три рази.
«Так, у квартал ми планували провести один курс англійської мови для 10-15 людей. Однак, бажаючих було дуже багато. Тому курс англійської за майже рік провели для дев’яти груп. Серед відвідувачів були не тільки дорослі, а й школярі, які готувалися до Національного мультимедійного тесту. Реєстрацію на заняття йогою менеджерка Анастасія Хом’як закривала за годину. Тренування ми провели для шести груп відвідувачів. Великою популярністю в учасників проєкту користувалися екскурсії містом. Люди цікавляться історією та сучасністю Луцька», – розповіла вона.
Херсонка Оксана Торбіна проживає в Луцьку з листопада 2022 року та працює фармацевткою в мережі аптек «Волиньфарм». Вона відвідувала заняття з йоги та англійської мови, які тривали три місяці.
«Курси з англійської проходили два рази на тиждень, заняття з йоги – раз. Йогою ми займалися зранку і це було зручно, бо давало заряд бадьорості на цілий день. У майбутньому хотіла б продовжити вивчати англійську на новому рівні», – розповіла жінка.
Двічі переселенка Юлія Сергієва у 2014 році переїхала з Донеччини на Харківщину, а у 2022 році – до Луцька. У межах проєкту вона відвідувала курси машинної вишивки. На презентацію підсумків проєкту вона прийшла у вишитому власноруч джинсовому костюмі – її дипломній роботі.
«Після переїзду хотілося щось робити власними руками, аби відчути землю під собою. Саме тому мене зацікавив цей курс. Ще й лучанка подарувала мені швейну машинку», – розповіла пані Юлія.
Аліна Андрєєва, переселенка з Часового Яру, закінчила три професійних курси: флористики, машинної вишивки та SMM. Після курсів вона організувала творчий простір «Рукодвійки», де проводять різноманітні майстер-класи для переселенців та лучан. На цих заходах вони не тільки створюють хендмейд-вироби, а й спілкуються.
У Луцьку в межах проєкту у тренінгах, заняттях, курсах взяли участь більш як п'ять тисяч людей. У місяць ГО «Розвиток Волині» проводила 50 заходів, за весь проєкт – 500. У проєкті працювали понад 30 тренерів та викладачі. На підсумковій зустрічі вони отримали подяки.
Майстриня одягу та аксесуарів з ручною вишивкою Ольга Шулик, яка проводила курси з монетизації хобі, розповіла, що вона ділилася власним досвідом, бо колись вишивка була її захоплення і лише згодом стала справою, яка приносить прибуток.
«Неймовірно приємно ділитися з учасницями курсу тим, що знаєш на власному досвіді. Хобі не тільки допомагає нам відсторонитися від проблем, на ньому можна заробити. Саме про це я розповідала під час занять», – поділилася пані Ольга.
Інна Питель проводила для відвідувачів майстер-класи з писанкарства та знайомила відвідувачів з традицією, аби вони надалі могли використовувати творчі навички в родинному колі. Крім того, вона хоче провести майстер-класи з писанкарства на Тайвані.
Як розповіла Ірина Колковська, проєкт «Futukraine Centre» завершився, однак організатори та координаторки сподіваються на продовження проєкту.
Наприкінці зустрічі учасниці оглянули експозицію в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків та відвідали Тайванську чайну церемонію з практиками вдячності.
Читайте також: Як у Луцьку допомагають захисникам та їх рідним розв'язувати соціальні проблеми
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром