Передвиборчий Княгининок: що жителі чекають від об’єднання

07 Грудня 2016, 14:57
3202

Мешканці селища Рокині та села Княгининок, які у майбутньому увійдуть до єдиної ОТГ, поки не беруться чітко прогнозувати позитивний чи негативний результат децентралізації, але обіцяють прийти на вибори.

Процес децентралізації в Україні набирає обертів. Хтось вважає його неефективним через недолуге законодавство, а хтось впевнений, що це крок у європейське майбутнє.

Оцінити переваги чи недоліки реформи зовсім скоро зможуть і жителі сіл на Волині. Зокрема, майбутні зміни чекають на мешканців дев’ятьох населених пунктів Луцького району (Зміїнець, Брище, Сирники, Буків, Милуші, Милушин, Мотаївка, Княгининок, Рокині), де 11 грудня запланували вибори голови і депутатів Княгининівської сільської об’єднаної територіальної громади.

Щоб вивідати настрої і сподівання жителів, Район.Луцьк відправився у два найбільших центри об’єднаної громади – Княгининок та Рокині.

 

ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ

Напередодні виборів кандидати на посаду голови та депутатів не надто завзято агітують виборців. Без палаток, поширювачів листівок та заліплених агітаційними обіцянками стовпів зустрів нас Княгининок, однойменну назву якого матиме сільська ОТГ.

Про майбутні вибори тут нагадують лише поодинокі передвиборчі листівки.


1
Кандидат на посаду голови сільської ОТГ відпочиває в снігу :)
Кандидат на посаду голови сільської ОТГ відпочиває в снігу :)

Подібна ситуація і в Рокинях. На кількох стовпах та на стенді біля магазину висить агітація за одного із кандидатів на посаду голови ОТГ.

Один із кандидатів окупував рокинівські стовпи
Один із кандидатів окупував рокинівські стовпи

Що було зображено на папері, можна тепер тільки здогадуватися
Що було зображено на папері, можна тепер тільки здогадуватися

«Це тільки тут так, а далі нічого немає. Вони приїжджали самі до нас, були збори, то воно і не треба», – розповідає один із місцевих жителів.

На цьому ж стенді біля магазину селянам повідомляють деталі, які стосуються майбутніх виборів.




Попри різні думки щодо вибору кандидатів, більшість опитаних в обох населених пунктах запевняють, що на вибори прийдуть, адже хочуть відстоювати свою громадянську позицію і не допустять, щоб громадою керували недосвідчені та байдужі господарі.

«Якщо не йти на вибори, то це означатиме мовчазну згоду. А мовчати не треба», – вважає Тетяна, жителька Княгининка.

Ті, хто не зважають на вибори, кажуть, що приїхали жити у ці населені пункти ненадовго, тому і не переймаються проблемами громади, мовляв, і знати тут нікого не знають.

 

НАДІЇ ТА СПОДІВАННЯ

Щодо об’єднання сільських громад, думки жителів розходяться. Деякі мешканці мають більш оптимістичні прогнози, а дехто вважає, що децентралізація негативно вплине на розвиток сіл.

До прикладу, жителька Рокинь Олена проти будь-якого об’єднання, мовляв, буде так, як колись з колгоспами робили. Розвивають тільки центр, а все, що навколо, тим часом занепадає.

«Це робиться «зверху» для того, щоб погубити село. Оце об’єднують, буде центральна садиба, а решта буде гинути, поки взагалі не зникне з карти. Мабуть, це об’єднання нам нічого доброго не принесе. Виходить, що селище буде у підпорядкуванні села. У нас є своя інфраструктура, а тепер кажуть, що школу нам зроблять дев’ятирічку. Ми не для того її будували. Наші діти ходили в Маяки (теперішній Княгининок, – ред.), знаємо, як це добре добиратися туди щоразу. У нас є й амбулаторія, а в Маяках немає. Але тепер її хочуть перенести туди, бо там центр. Кому треба таке об’єднання? Що нам це дає? Нуль. Буде тільки гірше», – бідкається пані Олена.

1

Крім того, вона додає, що багато у цій справі залежить від майбутнього голови ОТГ, проте жоден із кандидатів, на думку мешканки, не гідний цієї посади.

«З тих кандидатів, хто є, я не бачу такої людини, яка справді чимось зможе допомогти громаді. Думаю, що їм не все вдасться і, може, скоро воно все розвалиться. Бо люди мовчати не будуть», – зазначає жителька.

А от її односельчанин Володимир налаштований оптимістичніше. Запевняє, що на вибори піде, бо  після них громаді, може, й краще заживеться.

«Побачимо. Я оптиміст, думаю, що має бути краще. Мабуть, і об’єднують для того, щоб ліпше було», – зауважує пан Володимир.

З оптимістичнішими думками йтимуть на вибори й жителі Княгининка. І хоч більшість поки не прогнозують успіху чи провалу процесу децентралізації, негативно тут про об’єднання не говорять.

«Я думаю, що буде краще. Дасть Бог, вдасться подолати деякі наші кризові питання. Разом нас багато і нас не подолати», – каже місцева жителька Світлана.

Її сподівання підтримують ще кілька мешканців майбутнього центру ОТГ і підсумовують: «Звісно, хочеться надіятися, що за краще голосуватимемо. Але, як кажуть, поживемо – побачимо».

Оксана ВЛАСЮК

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром