Соціальна підтримка ветеранів у Луцьку: де і що можна отримати

19 Серпня 2024, 17:45
Соціальна підтримка ветеранів у Луцьку: де і що можна отримати 1733
Соціальна підтримка ветеранів у Луцьку: де і що можна отримати

У Луцьку діють кілька програм соціальної підтримки ветеранів, які передбачають комплексну допомогу: від грошових виплат до санаторно-курортного лікування. 

Що саме можна отримати та куди звертатися, дізнавалась журналістка Район.Луцьк.

Соціальна підтримка ветеранів війни в Луцьку є комплексною й охоплює широкий спектр послуг та допомоги, що спрямовані на забезпечення гідного рівня життя тих, хто віддав свої сили на захист України. Для того, щоб скористатися наданими можливостями, ветеранам та їхнім родинам важливо знати про діючі програми, вимоги до подачі документів та адреси установ, до яких можна звернутися.

Що пропонує Луцьк для ветеранів

  • Матеріальна допомога

Ветерани війни можуть отримати адресну грошову допомогу на лікування. Також є можливість отримати компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг, що фінансується з місцевого бюджету.

  • Безкоштовний проїзд

У Луцьку всі учасники бойових дій (УБД) мають право на безкоштовний проїзд у всьому громадському транспорті міста. Окрім цього, вони можуть оформити безкоштовну сітікарту CityCard, яка дозволить їм їздити безкоштовно на всіх маршрутах міського транспорту. Це забезпечує зручний та безперешкодний доступ до транспорту для ветеранів, сприяючи їхньому комфортному пересуванню містом.

Діти загиблих, зниклих безвісти військовослужбовців та діти військових з інвалідністю внаслідок війни мають право на безкоштовний проїзд у міському електротранспорті.

  • Допомога до свят та підтримка родин

До Дня матері матерям загиблих військових надають одноразову грошову допомогу. Також забезпечують встановлення пам'ятників на могилах загиблих ветеранів коштом міста.

  • Освіта та відпочинок для дітей

Діти ветеранів можуть безкоштовно харчуватися у школах та дитсадках. Вони також мають можливість відвідувати гуртки та спортивні секції на безкоштовній основі.

  • Медична допомога

Ветерани війни та члени їхніх сімей мають доступ до безкоштовного стаціонарного лікування, стоматологічної допомоги, зубопротезування та амбулаторно-поліклінічної допомоги, включаючи безкоштовні рецепти на лікарські препарати.

Як отримати допомогу

Щоб скористатися цими програмами, потрібно звернутися до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради або до Територіального центру соціального обслуговування Луцької міської територіальної громади. Там треба подати заяву та необхідні документи.

Адреси для звернення:

  • Департамент соціальної та ветеранської політики: Луцьк, проспект Волі, будинок 4А.
  • Територіальний центр соціального обслуговування: Луцьк, вулиця Данила Галицького, будинок 18.

Програми соціальної підтримки

За інформацією, наданою Луцькою міською радою, у Луцькій міській територіальній громаді є кілька програм соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки. Головною метою програм є надання комплексної допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих учасників АТО/ООС, а також постраждалим учасникам Революції Гідності.

Комплексна програма підтримки ветеранів
Комплексна програма підтримки ветеранів

  • Комплексна програма соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки, затверджена рішенням міської ради від 24.12.2019  № 68/62, зі змінами;
  • Програма забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО/ООС та членів їх сімей, затверджена рішенням міської ради від 26.05.2021  № 12/23 (затверджена в новій редакції та продовжена дія програми на 2021-2025 роки);
  • Програма соціальних виплат дітям у Луцькій міській територіальній громаді, затверджена рішенням міської ради від 21.12.2018 № 51/14, зі змінами;
  • Програма соціальної адаптації осіб з інвалідністю Луцької міської територіальної громади, затверджена рішенням міської ради від 29.11.2017  № 34/23, зі змінами;
  • Програма «Громада без бар'єрів», затверджена на 2024-2026 роки рішенням міської ради від 30.08.2023 № 50/71.

Ці програми передбачають низку заходів, серед яких особливе місце займають:

  • Надання адресної грошової допомоги на лікування.
  • Оплата житлово-комунальних послуг за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади для бійців-добровольців та членів сімей загиблих.
  • Безкоштовний проїзд в міському електротранспорті для дітей загиблих, зниклих безвісти військовослужбовців та дітей осіб з інвалідністю внаслідок війни.
  • Забезпечення дітей ветеранів війни безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої та дошкільної освіти.

Також програми передбачають надання відпочинку з проведенням заходів із психологічної реабілітації. Для цього необхідно подати заяву до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради та додати до неї пакет документів, серед яких паспорт, документи, що підтверджують статус ветерана та інші.

Заступниця міського голови Луцька Ірина Чебелюк наголосила на важливості своєчасного звернення та надання всіх необхідних документів, адже черговість надання послуг здійснюють відповідно до дати подання заяв. 

Окрім того, передбачено можливість залучення людей з інвалідністю до роботи в департаменті соціальної та ветеранської політики. Це здійснюється на основі цивільно-правових договорів, що означає офіційне працевлаштування з чітко визначеними умовами та обов'язками. Такий підхід не лише надає можливість людям з інвалідністю працювати, але й сприяє їхній інтеграції у суспільство, забезпечуючи активну участь у трудовій діяльності.

«В рамках Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю Луцької міської територіальної громади передбачено залучення осіб з інвалідністю до надання послуг у департаменті соціальної та ветеранської політики, відповідно до укладених договорів цивільно-правового характеру», – додала Ірина Чебелюк.

Санаторно-курортне лікування

Для ветеранів війни, які потребують санаторно-курортного лікування, в Луцьку передбачено окрему програму. На 2024 рік на ці цілі з бюджету міської територіальної громади виділено один мільйон гривень. 

Термін санаторно-курортного лікування становить 18 днів, а для осіб з інвалідністю І та ІІ групи – 24 дні. Лікування проводиться згідно з угодами, укладеними між санаторно-курортним закладом, департаментом соціальної та ветеранської політики та ветераном війни. Це означає, що всі учасники процесу взаємодіють, щоб забезпечити ветеранам належну медичну допомогу у комфортних умовах.

Однак, через обмежене фінансування на державному рівні, послуги санаторно-курортного лікування забезпечують виключно за рахунок коштів Луцької міської територіальної громади. Відповідно до чинного законодавства, дія деяких статей Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» була призупинена, що унеможливило фінансування з державного бюджету.

Соціальні послуги

Окрім матеріальної допомоги та санаторно-курортного лікування, ветерани війни та члени їхніх сімей можуть скористатися різними соціальними послугами, які надає територіальний центр соціального обслуговування Луцької міської територіальної громади. Серед послуг, які надає центр:

Догляд вдома, включаючи паліативний догляд.

  • Денний догляд.
  • Соціальна адаптація та реабілітація.
  • Інформування та консультування.
  • Соціальна інтеграція та реінтеграція.
  • Екстрене (кризове) втручання.

Програма «Громада без бар'єрів»

Програма «Громада без бар'єрів» працюватиме до 2026 року. Її мета – забезпечити доступність соціальних послуг для всіх, включаючи облаштування приміщень для осіб з інвалідністю.

Заступниця міського голови Ірина Чебелюк запевнила, що всі програми підтримки активно використовуються й будуть продовжені, щоб кожен, хто потребує допомоги, отримав її вчасно та в повному обсязі.

Пільгові категорії та пріоритетність

Всі програми та послуги, що надаються у рамках соціальної підтримки, мають чітко визначені критерії, що стосуються пріоритетності надання допомоги. 

Наприклад, в програмі забезпечення житлом на умовах співфінансування переважне право надається особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та членам сімей загиблих. 

Крім того, у рамках програми соціальних виплат дітям, матеріальна допомога надається щомісячно в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Читайте також: В луцькому університеті створюють ветеранський простір

Покрокова інструкція отримання допомоги для ветеранів війни в Луцьку

Покрокова інструкція
Покрокова інструкція

1. Збір необхідних документів

Паспорт громадянина України (оригінал та копія).

Документ, що підтверджує місце реєстрації (може бути витяг з реєстру або відповідна позначка в паспорті).

Документ, що підтверджує статус ветерана війни (наприклад, посвідчення учасника бойових дій).

Документи, що підтверджують безпосереднє залучення до виконання завдань АТО/ООС/ заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

Свідоцтво про одруження (якщо послуги надаються разом із дружиною/чоловіком).

2. Заповнення заяви на отримання допомоги

Заяву можна отримати та заповнити в Департаменті соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради або на їхньому офіційному сайті.

У заяві потрібно вказати особисті дані, обрати вид допомоги, який вам потрібен (матеріальна допомога, санаторно-курортне лікування, соціальні послуги тощо).

3. Подача документів

Пакет документів разом із заявою необхідно подати особисто або через уповноважену особу до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради.

Адреса департаменту: місто Луцьк, проспект Волі, 4А, кабінет 105.

Час прийому заяв можна уточнити на сайті департаменту або за контактним телефоном (0332) 28-41-61. 

4. Очікування рішення

Після подачі документів заявка розглядається відповідними органами.

Час розгляду заявки може залежати від виду послуги та черговості поданих заяв.

У разі прийняття позитивного рішення заявника повідомлять про подальші кроки (отримання матеріальної допомоги, проходження реабілітації, санаторно-курортного лікування тощо).

5. Отримання допомоги

Матеріальна допомога: виплата здійснюється на вказаний банківський рахунок або готівкою у касі.

Санаторно-курортне лікування: заявник отримує направлення до відповідного закладу згідно з черговістю та наявністю місць.

Соціальні послуги: доступ до послуг (наприклад, догляд вдома, соціальна адаптація) буде організовано через територіальний центр соціального обслуговування.

6. Повторне звернення або уточнення інформації

Якщо виникли додаткові питання або необхідно подати нові документи, варто звертатися до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради або до Територіального центру соціального обслуговування Луцької міської територіальної громади за адресою: місто Луцьк, вулиця Данила Галицького, 18.

7. Збереження документів

Рекомендують зберігати копії поданих документів та рішення про надання допомоги для подальших звернень або уточнень.

Ця покрокова інструкція допоможе ветеранам та членам їх сімей орієнтуватися у процесі отримання допомоги та скористатися всіма доступними можливостями, які надають у Луцьку.

Ірина Верещук на форумі «Ветерани – шлях додому»
Ірина Верещук на форумі «Ветерани – шлях додому»

Під час форуму «Ветерани – шлях додому», який відбувся в Луцьку 14 травня, учасники обговорювали важливість підтримки ветеранів та їхніх родин, а також розробку нових ініціатив для їхньої реінтеграції в суспільство. Віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук підкреслювала, що ветеранська спільнота є потенціалом у всіх його проявах, зокрема у післявоєнному відновленні та розвитку ветеранського бізнесу.

Додаткова інформація про соціальні програми міститься на сайті Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради.  

Читайте також: Як ветерану подати скаргу на Нацслужбу здоров'я: алгоритм дій

***

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

Коментар
08/12/2024 Субота
07.12.2024
06.12.2024