Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Юпітер» та інші космічні перспективи Липин

17:53 16.11.2016
2169

Процес децентралізації змусив сільські громади по-іншому подивитися на власне майбутнє. У небуття відходить одвічне «моя хата скраю»: люди прагнуть нової якості життя. І навіть готові творити її самі. З іншого боку, знаходяться й ті, хто такий комфорт готовий забезпечити.

У селі Липини під Луцьком давно зрозуміли, що ключовий фактор успіху – це комфортне життя людей, «жива» і сучасна інфраструктура, співпраця з прогресивними інвесторами і багатий бюджет. Такої формули тут і намагаються дотримуватися…

ЯКЩО БУДУЮТЬ, ТО МИ НА ПРАВИЛЬНОМУ ШЛЯХУ

Село активно розбудовується. І давно стало бажаним партнером в об’єднаних територіальних громадах, стверджує липинський сільський голова Богдан Гусак.

– Липини завжди працювали на розвиток: село має будуватися, покращувати власну інфраструктуру та соціальну сферу. У нас вдале географічне розташування, тому люди тут хочуть жити, – пояснює сільський голова.

Він стверджує, що сьогодні майже всі сільські вулиці – освітлені, дороги відремонтовані, а школа і дитсадок функціонують добре. Бюджет села становить понад 5 мільйонів гривень на рік, а після об’єднання з Підгайцями та Лищем становитиме більше 30 мільйонів.

– Наша позиція така: якщо у Липинах будуються, то село на правильному шляху економічного розвитку. Адже це відрахування до бюджету, нові робочі місця, підвищення добробуту. Так живе вся Європа, так має розвиватися суспільство, – переконаний сільський голова Липин.

НОВИЙ МІКРОРАЙОН ЛИПИН

Як приклад вдалого розвитку села Богдан Гусак називає перспективи розбудови цілого нового мікрорайону, що поблизу приміщення компанії «Модерн Експо». Тут уже будується житловий комплекс «Юпітер», який стане основою для нового району. І будують тут аж ніяк не за звичним споживацько-цинічним принципом «збудував-продав-забув». А підходять комплексно до розуміння повноцінного і комфортного життя в сучасному селі.

– Там, де сьогодні будують ЖК «Юпітер», колись відповідно до генплану мали звести цілий мікрорайон для працівників заводу «Іскра». Тому цей житловий комплекс органічно вписується у стратегічні плани цієї території. Взагалі компанія «Інвестор», яка будує «Юпітер», – це молоді перспективні хлопці з новим баченням розвитку простору, з новими підходами до будівництва, – каже Богдан Гусак.

Очільник села розповідає, що розбудова нового мікрорайону розглядається в комплексі, і тут, окрім житлових будинків, постане також школа, дитячий садокта інші важливі об’єкти соціальної та побутової сфер. Це передбачає і здоровий глузд, і, зрештою, генплан села.

– Наскільки мені відомо, компанія «Інвестор»не планує зупинятися лише на ЖК «Юпітер». Тому відразу беруть приціл на те, щоб облаштувати у цьому місці комфортний житловий квартал із розвиненою інфраструктурою, – розповів Богдан Гусак.

ІНВЕСТОР – ЗА КОМПЛЕКСНИЙ РОЗВИТОК

– Комфортне малоповерхове житло у приміських селах – це однозначно добре місце для життя, – переконаний директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський. – Будуючи свої будинки, зокрема і «Юпітер», ми продумуємо усі деталі, від зручних квартир та благоустрою на території – до соціальної інфраструктури і транспортного сполучення. Просто кажучи, ми не будуємо у місці, де немає або не плануються магазини, дитсадочки, школи, де далеко ходити до маршрутки, де немає де поставити свій автомобіль чи спорудити великий і сучасний дитячий майданчик.

Андрій Разумовський додає, що розглядає роботу над створенням житлового комплексу «Юпітер» не просто як будівництво квартир для продажу, а як співпрацю із громадою.

– Ми зацікавлені у розвитку села, і наша робота – це двобічний і взаємовигідний процес. Ми будуємо житло, село розвивається. Ми платимо відрахування в бюджет села – село отримує більше можливостей для ремонту доріг, освітлення тощо. До того ж ми будуємо не тільки будинки, а й робимо під’їзні дороги, освітлення, озеленення. Новим мешканцям Липин точно сподобається новий мікрорайон, – зазначив директор компанії.

СЕЛО ЧИ МІСТО: В ПОШУКАХ БАЛАНСУ

На перший погляд може здатися, що багатоповерхова забудова не зовсім вписується у сільські пейзажі, але цей стереотип не варто приміряти до населених пунктів, що знаходяться поряд із великими містами. Люди прагнуть втекти від шуму та пилу міських вулиць, але при цьому не хочуть втрачати його атрибутів та комфорту.

Сільський голова Липин також вважає, що у їхньому селі варто поєднувати індивідуальну забудову та райони з багатоповерхівками. Особливо, якщо вони примикають до меж Луцька.

– Звісно, у селах, які далі від міста, не завжди доречні багатоповерхові житлові масиви. У нас навпаки – це зручно людям, на таке житло є попит, інакше його б не будували, – пояснює чиновник.

До слова, висотна забудова у цій частині Липин передбачена генпланом. Тому невдовзі село отримає не просто черговий будинок, а цілий сучасний мікрорайон на межі із Луцьком.

* * *

Розвиток Липин – наслідок партнерської співпраці із інвесторами, каже сільський голова. Це дає нові робочі місця, надходження до місцевого бюджету, кличе до життя нову інфраструктуру.

Богдан Гусак будівництво житлового комплексу «Юпітер» називає «безпрограшною інвестицією в майбутнє села». Він переконаний, що поява цього комплексузмінить ставлення і людей, і забудовників до використаннясільських території, а також підвищить привабливість Липин і для нових інвесторів, і для нових мешканців.

Ірина НОВОСАД

Коментарі

липини

16:16 05.06.2017

нові мешканці це цвичайно круто, а як із старими , напір води літом майже відсутній , каналізація постіно забивається жителі будинків за свої гроші викачують зливи, бо жек дано про всіх і на все ЗАБИВ !

21 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин