Garage Rock School: школа, де виховують нове покоління рокерів

04 Листопада 2016, 17:14
9635

П’ять років тому у Луцьку відкрилася рок-школа, яка і досі лишається єдиним на західній Україні закладом, де виховують успішних музикантів та справжніх рокерів.

Відкриття школи «Garage» стало значним кроком не тільки для нашого міста, а й для всієї країни, адже й досі на території України таких закладів критично мало.

Рок-школа стала альтернативою традиційній музичній школі – тут навчаються діти та дорослі, які вирішили, що музика та сцена повинні зайняти важливе місце у їхньому житті.

Як відкривалася, які завдання ставила перед собою та чого досягла за п’ять років діяльності  рок-школа «Garage» розповів її засновник, учасник гурту «KEtO» Володимир Хомич.


Музикант говорить – все почалося зі створення власної рок-групи та репетиційної бази для луцьких гуртів. Спочатку база користувалася неабиякою популярністю серед рокерів, проте з часом міська рок-культура пішла на спад, стало менше гуртів, не було репетицій.  

«І тоді ми вирішили – давайте самі створювати музикантів і придумали рок-школу. В Україні на той час взагалі не було нічого подібного, тому спочатку ми зв’язалися з російською «School of rock». Але згодом вирішили робити все своїми силами – подивилися,  як то відбувається в Америці і відкрили рок-школу», – розповів Володимир Хомич.

Так рівно п’ять років тому засновники Володимир Хомич та Андрій Собчук презентували Garage Rock School, представили викладачів і оголосили набір на чотири напрямки навчання – вокал, барабани, бас- та електрогітара. У перший же день на навчання у рок-школі записалося 30 учнів.

Варто зазначити, що усі вчителі рок-школи практикуючі музиканти, які з власного досвіду знають, що таке концерти, сцена та публіка.  

«У нас головна вимога до викладачів – це має бути практикуючий викладач. Тобто не теоретик з музичної школи, а людина, яка може  поділитися своїм досвідом. Викладачі мають розказати та показати, як поводити себе на сцені, на записі, як робити якесь аранжування. Тому більшість викладачів у нас були без освіти і не мали досвіду викладання. Просто вони були кльові професійні музиканти», – розповів Володимир.


Особливість рок-школи полягає і в тому, що тут немає вікових обмежень. Кожен, хто хоче долучитися до рок-тусовки, навчитися грати та створити власну групу, може прийти на навчання. До того ж, тут не обов’язково мати власний інструмент, за потреби учні можуть користуватися шкільними.

«Однією з причин створення рок-школи було те, що я сам колись хотів навчитися грати на клавішних, але в дитинстві не було грошей і ми не могли собі це дозволити. А потім, коли вже міг сам за себе платити, я пішов у музичну школу, а мені сказали – ти вже завеликий дядько. І я подумав, що може я не один такий завеликий, але хочу навчитися. Тому ми зробили це як альтернативу музичній школі», – поділився засновник школи.

Метою школи є розвиток міської музичної культури та популяризація української музики. Саме тому тут не акцентують увагу на музичній теорії, тут створюють музикантів-практиків. Учні школи постійно влаштовують концерти та беруть участь у міських заходах. Щороку «Garage» має три планові концерти – у листопаді з нагоди дня народження рок-школи, у січні грають «Рок-коляду», а весною влаштовують «Рок знищує попсу».


Грають у школі переважно рок, проте Володимир говорить – не варто асоціювати «Garage»  з важкою музикою. Тут завжди зважають на побажання учнів та підбирають композиції, які подобаються усім.

«Граємо рок, але у кожного своє поняття року. Багато тих, хто не знають про рок-школу,  думають, що ми граємо брутальний такий дез-метал,  який бородаті, пузаті чуваки кричать. В нас грають і «Скай» і Селін Діон у роковій обробці. Ми також розуміємо, що на концерти приходять батьки, і якщо ми будемо постійно «важмет» їм давати, то вони заберуть тих дітей скоро», – розповідає Володимир.

Важливим є й те,  що до учнів постійно запрошують відомих музикантів, аби вони спробували зіграти з тими, хто вже досяг успіху на великій сцені. Частим гостем рок-школи є лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський, вокаліст гурту «Анна» Віктор Новосьолов. Приїжджали на майстер-класи «Козак Систем», «Крихітка», «Мері», «Прозоров», «Morphine Suffering» та багато інших українських і закордонних гуртів.

Наразі у школі навчається 50 учнів: чотири групи барабанщиків, три елеткрогітаристів, дві вокалістів та одна група бас-гітаристів.

За п’ять років діяльності школа випустила музикантів, які уже зуміли досягти успіху та визнання. Завдяки «Garage» в Україні з’явився новий гурт «Walls&Planets», який нещодавно випустив свій альбом та проект «Garage Drum Show» –  унікальне на території західної України музичне барабанне шоу.

«Група «Walls&Planets» складається суто з наших учнів. На днях вони випустили свій перший міні-альбом. І ми пишаємося тим,  що наші учні вже дійшли до того рівня, коли самі пропонують музику», – говорить Володимир.


Загалом у школі панує дружня атмосфера, де працюють швидше не вчителі, а наставники,  які показують та підказують,  як робити краще. Навчання немає визначених термінів – кожен навчається стільки, скільки вважає за потрібне. Комусь вистачає кількох місяців, дехто вдосконалює вміння протягом кількох років.

«Музика – то постійний процес, у нас і викладачі постійно вчаться під час підготовки до уроків, і так само учні.  Але буває, що деяким стає нецікаво, дехто розуміє, що йому вистачить і такого рівня. Часто питають, чи можна через три місяці виступати на концерті.  Я завжди кажу, що все залежить від бажання, якщо постійно працювати над собою, то все буде вдаватися», – розповідає засновник школи.


Контролює процес навчання та діяльність школи сам Володимир Хомич, проте зізнається, що не любить, коли його називають директором. За п’ять років існування робота у закладі автоматизувалася, кожен знає своє завдання і вміло його виконує. До слова, колишній учень рок-школи та учасник «Garage Drum Show» Роман Савчук  вже сам став вчителем  у Rock School.

«Деколи мене жартома називають «дєрік», але я не дуже це люблю. Я просто приходжу,  дивлюся, щоб усе було номально, наскільки це у мене виходить. Бо ніби і роботи такої нема –  за п’ять років все так автоматизувалося. Я стараюся створити дружню обстановку – ми виїжджаємо на пікінки, на фестивалі, разом святкуємо дні народження і свята», – говорить Володимир.  

Наразі репетиції у школі не затихають з ранку до вечора, адже заклад готується до концерту з нагоди п’ятиріччя Garage Rock School. Вже 18 листопада на святковому концерті «Garage Rock School - Birthday Festival» в арт-кафе «Стоп Кадр» виступлять вчителі та учні рок-школи, а також запрошені українські та закордонні гурти.



 

Текст: Софія СІЧКУН

Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

 

Коментарі
09 Грудня 2016, 12:30
Щоб ви там всі перевернулися.... С**а - дитина вчитися перестала з вашої щирої подачі. Ви школа - то де цінності?
Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром