Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Волині узаконять пересадку органів по смерті

10:23 31.10.2016
1519

Пацієнти українських лікарень, зокрема й волинських, конче потребують донорських органів. Однак нинішнє законодавство утруднює їх пошук.

Щоб урятувати тисячі безнадійних хворих, волинські лікарі закликають парламентарів пришвидшити прийняття закону про трансплантологію, – йдеться на сторінках тижневика «Сім’я і Дім».

БЕЗ ДОНОРІВ ЩОРОКУ ВМИРАЄ ДО 2 ТИСЯЧ ХВОРИХ

Як зазначили учасники інтерактивного прес-клубу «Ціна здоров’я» обласної ради на тему «Трансплантація органів в Україні: шанс для життя чи стрес для суспільства», пересадка органів є останнім шансом на порятунок для кількох тисяч хворих українців. Завдяки донорським органам у Волинській обласній лікарні вдалося вилікувати чимало краян.

– На сьогодні маємо 20 пацієнтів із пересадженими нирками, – зазначає головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор. – Хоча практикуємо й пересадку печінки, зокрема трансплантували одній волонтерці.

Операції з пересадки та реабілітація подібних пацієнтів вартує великих грошей. Наприклад, на добу одному хворому з пересадженим органом потрібно імунодепресантів (для пригнічення імунних реакцій організму) щонайменше на 300 гривень.

– Нині обласна клінічна лікарня потребує додатково близько 1,8 мільйона гривень, щоб повноцінно рятувати пацієнтів з трансплантованими органами, – каже керівник.

Медики вбачають вихід у реформуванні галузі. Однак з нинішнім фінансуванням це неможливо, впевнений депутат облради Сергій Сівак.

– Медицина фінансується за залишковим принципом. Про що говорити, коли на боротьбу із захворюваннями серцево-судинної системи на Волині виділили всього чверть фінансів від потреби, – обурюється обранець громади.

Дехто вбачає порятунок у страховій медицині. За словами голови профільної комісії облради Олександра Зінчука, її модель доцільно перебрати від сусідів-поляків, які теж перейняли досвід у розвинутих країнах Євросоюзу.


РІДНІ ПОМЕРЛИХ ПЕРЕЧАТЬ ДОНОРСТВУ

На думку учасників прес-клубу, на заваді трансплантаціям стоять юридичні та моральні аспекти. Більшість родичів померлих краян відмовляються від пересадки органів. Натомість, наприклад, у сусідній Білорусі – близько 92 відсотків донорів органів по смерті. – Ситуацію може змінити закон про трансплантацію: нині у Верховній Раді зареєстровано два проекти. Ольга Богомолець пропонує, щоб кожен заповів свої органи після смерті для пересадки. По раптовій смерті дозвіл на трансплантацію дають родичі.

– Згідно із проектом екс-міністра охорони здоров’я Олега Мусія, варто запровадити «презумпцію мовчазної згоди», коли загиблий від нещасного випадку автоматично стає донором органів, – зазначають медики.

Щодо морального аспекту, то лікарі просять духівників і громадських активістів роз’ясняти потребу в донорських органах.

– Потрібно, щоб священики, громадські організації, журналісти проводили відповідну роботу, наголошувати: людина після смерті через передані органи може врятувати життя ближніх, – зазначає головний позаштатний спеціаліст з детоксикації обласного управління охорони здоров’я Ігор Гордійчук.


Роман ЖИЖАРА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

ЯІЛ

11:11 31.10.2016

правильно, давайте одних вбивати,щоб інших рятувати...

Лучанка

11:40 31.10.2016

Для початку необхідно прийняти закон про відповідальність медиків за професійні помилки, а тоді уже говорити про трансплантологію без дозволу пацієнта. З безмежною тягою до наживи наша медицина і живих запише у мертві.На сьогоднішній день лікарі зацікавлені не у здоровій націі, а в хронічно- хворій!

Ирен

16:40 31.10.2016

А у Сидора вже чешуться руки,щоб свкоріше почати новий бізнес.Ще мало анкрав.Тепер не будуть лікувати, а просто вбивати. Відповідальності лікарі не несуть ні за що.Ще не одного мдика не засудили,що долікував до смерті. А це вже буде повний колапс.

127

20:36 31.10.2016

Що за дурне написало "На Волині узаконять ...." і більш ніде ?

128

20:56 31.10.2016

О прикол пішов з апендиксом , вийшов без почки.

128

21:05 31.10.2016

Деякі цифри з чорного ринку (взято з нета)
Цена почки – это 70-80 тысяч долларов,
частичку печени оценивают в 20-50 тысяч долларов.
костний мозг по-разному, в среднем – в 30-60 тысяч долларов.
роговицу глаза. Одна часть – от нескольких тысяч до нескольких десятков тысяч долларов.
серце составляет 80-120 тысяч долларов

17 лютого
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин