Ви вірите у Бога: головні протестантські течії Луцька

12 Жовтня 2015, 11:01
14871

Протестантські громади складають п’яту частину від усіх вірян міста. Хто вони, де знаходяться та у що вірять, дізнавався Район.Луцьк

Християни віри євангельської, або п’ятидесятники. Наразі ця організація є найчисельнішою у місті і має кілька офіційно зареєстрованих храмів. Вони знаход у районі Балки на вулиці Вороніхіна, на вулиці Червоноармійській  та на Боженка.

П’ятидесятники вірять, що канонічні книги Старого і Нового Заповітів Біблії – це Святе Письмо, Слово Боже, єдине і цілком достатнє для пізнання Бога та спасіння душі. Вони вірують у триєдиного Бога Сина, Отця і Святого Духа. За гріховне життя члени церкви можуть бути вилученні,  проте з можливістю відновлення своїх прав після покаяння.

Релігійна громада духовного центру євангельських християн української християнської церкви «Асамблея Бога» також входить до п’ятидесятницького руху двох благословень. Зареєстрована вона була у 2009 році. У церкві проповідують вчення Ісуса Христа. Попри чималу кількість таких релігійних об’єднань по всьому світу, Асамблея немає єдиного центру. Кожен союз має автономію та власне управління. Церкви Асамблеї дотримуються консервативних євангельських віровчень.

Святкове служіння у церкві «Асамблея Бога»
Святкове служіння у церкві «Асамблея Бога»

 

Церква євангельських християн-баптистів має також немало послідовників. Храми цієї організації можна знайти на проспекті Молоді, Соборності, вулиці Караїмській та Кічкарівській.

Послідовники вірять у Писання Старого і Нового Завітів та у триєдиного Бога.

Перша церква християн баптистів «Дім Євангелія» з’явилася у Луцьку у 1926 році. Спочатку богослужіння проходили по домівках, потім був побудований молитовний дім на вулиці Кічкарівській, 32. У 1932 році церква уже нараховувала близько 600 членів. Після здобуття Україною незалежності євангельським християнам-баптистам було передане приміщення колишньої кірхи на вулиці Караїмській,16, яке вони відремонтували та відреставрували.

Об’єднанням християн-баптистів вважається також  Євангельська церква «Фіміам», що з’явилася у Луцьку 1997 році. В день її утворення церква нараховувала 17 членів. На даний момент у церкві «Фіміам» 246 членів, а зібрання щонеділі відвідує близько 400 вірян. На зустрічах розповідають про Ісуса Христа: для чого він жив, чому помер та навіщо воскрес. Служіння у церкві досить різноманітні. Почути про спасіння приходять діти, підлітки, молодь, дорослі, сімейні, алко- та наркозалежні, неповносправні, безхатченки та заможні лучани.

За останні вісім років від церкви «Фіміам» утворились дочірні церкви: «Голгофа», «Божий дизайн», «Перлина» та «Спасіння».

2
Церква «Фіміам» на вулиці Станіславського
Церква «Фіміам» на вулиці Станіславського

 

Церкву християн Адвентистів сьомого дня традиційні конфесії і релігієзнавці вважають молодою течією пізнього протестантизму.  У Луцьку церква адвентистів зареєстрована на вулицях Володимирській, Єршова та на проспекті Волі. Головне спрямування її вчення – очікування Другого пришестя Ісуса Христа, дотримання Десяти Божих Заповідей, хрещення у свідомому віці, коли людина здатна самостійно приймати рішення і акцентування на здоровому способі життя.

Святкове Богослужіння у храмі християн-адвентистів сьомого дня
Святкове Богослужіння у храмі християн-адвентистів сьомого дня

Релігійна громада Свідків Єгови у Луцьку зареєстрована на вулиці Спортивній з 2006 року.

Вірування Єговістів суттєво відрізняються від решти протестантських течій. Люди цього об’єднання вірять у єдиного Бога Єгову. Їхні вірування ґрунтуються на всіх 66 біблійних книгах Нового та Старого Заповіту. Єговісти визнають Ісуса Христа, проте вважають, що він не є Всемогутнім Богом і що вчення про Трійцю не має біблійних підстав. Окрім того, їхнє вчення говорить, що після смерті грішники просто перестають існувати,  а не потрапляють у пекло. Єговістам забороняється участь у будь-яких бойових діях,  а також маніпуляції із кров’ю, зокрема її переливання.

Свідки вірять, що людство живе свої останні дні,  а Ісус є Царем Божого Царства, де почав правити 1914 року. Згідно з віруванням єговістів цей рік видно з пророцтва, записаного в 4-му розділі біблійної книги Даниїла, де говориться, що Бог послав царю Навуходоносору пророчий сон про величезне дерево, яке було зрубане. Пню дерева не давали пускати молоді пагони упродовж «семи часів», а потім дерево мало почати рости знову. Зрубання дерева вказувало на те, що правління Навуходоносора тимчасово припиниться. Так само і правління Бога на землі мало на деякий час припинитися. «Сім часів» – це період, протягом якого Бог дозволив народам правити над землею і в який не існувало жодного встановленого ним царства.

«Сім часів» почалися в жовтні 607 року до нашої ери, коли, за біблійною хронологією, вавилоняни зруйнували Єрусалим. Послідовники Єгови кажуть, що за  допомогою Біблії можна визначити, скільки тривали згадані в пророцтві «сім часів». У ній згадується, що три з половиною «часи» дорівнюють 1260 дням. Тож «сім часів» становлять вдвічі більше число днів, тобто 2520 днів. Якщо взяти до уваги правило «один день за один рік», котре стосується пророцтв, то 2520 днів дорівнюють 2520 рокам. Отже, «сім часів», тобто 2520 років, мали закінчитись у жовтні 1914 року.

Зал царства свідків Єгови
Зал царства свідків Єгови

На початку 1990-х у Луцьку з’явилася ще одна церква. ЇЇ зареєстрували 1992 року як «Незалежну Христову Церкву». З того часу щонеділі почали проводитись служіння у різних приміщеннях. Таку назву вона отримала тому, що її послідовники говорять про незалежність зібрань від будь-яких конфесійних доктрин та будь-чиїх особистих впливів. Вони вважають, що Христова церква повинна належати тільки йому. У 2007 році офіс церкви було перенесено уже до її власної будівлі, що знаходиться на вулиці Конякіна, 39а.

Церква «Царство Боже» являє собою помісну церкву міста Луцька. І наразі її чисельність щороку збільшується. «Царство Боже» є церквою, що зорієнтована на розкриття суті Євангелія, тому і форму проведення служіння вони обирають відповідно до змісту Слова Божого. Глобальне бачення церкви полягає у підготовці людей до останніх днів, про які говорив Ісус. Кінцева мета – сильна місіонерська церква, яка поширює Євангеліє «до краю землі».

Церква «Царство Боже» на вулиці Конякіна
Церква «Царство Боже» на вулиці Конякіна

 

Протестантські течії досліджувала Софія СІЧКУН 

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром