У мерії придумали, як оновити пішохідну вулицю

08 Жовтня 2015, 10:40
2712

На вулиці Лесі Українки буде масштабна реконструкція.

Вулиця Лесі Українки є центральною пішохідною вулицею Луцька, яка тягнеться від майдану Братський міст, перетинає вулиці Сенаторки Левчанівської, Кривий Вал, Пушкіна, Крилова, Градний Узвіз та виходить до Театрального майдану. Її загальна протяжність – 730 метрів. Із XIX століття вулиця була головною у місті, у радянський період перетворена на пішохідну.

Сьогодні одна з головних артерій міста знаходиться не в найкращому стані. Дорожнє покриття вимагає ремонту, а фасади будинків обсипаються, потребують реставрації. Недавно в інтернеті з’явилися макети майбутньої вулиці. За настановою міського голови Миколи Романюка архітектор Олександр Балан представив кілька пропозицій, якою може стати вулиця через деякий час.

Наразі це лише передпроектна пропозиція, проте масштаби запланованих робіт вражають. Микола Романюк стверджує, що хоч і розповсюджені ці макети перед виборами глави міста, піар-ходом це вважати не варто. Адже ідею відновлення історичної вулиці він виношував уже давно. Та тільки зараз умови – покращення фінансового становища у місті – дозволили провести там певні роботи.

«По-перше, в процесі децентралізації влади в частині податкового і бюджетного законодавства місто отримало більші фінансові можливості. По-друге, ми розрахувалися з боргами: за кредитами місто віддало 50 мільйонів гривень і ще 20 мільйонів відсотків. Ми нікому зараз не винні, отже, з’явилася можливість здійснити більше робіт із благоустрою», – пояснив Микола Романюк.

Маючи певний фінансовий потенціал, наразі заплановано багато робіт. Зокрема проектанти хочуть здійснити заміну лотків поверхневого водовідводу, заміну дорожнього мощення, озеленення території, ремонт і реставрацію фасадів будинків. Із благоустрою передбачили заміну лавок, встановлення скульптур, нових ліхтарів, надання безкоштовного доступу до мережі інтернет. У недалекому майбутньому на вулиці може з’явитися нова бруківка з частковим використанням шашки Терлінського, подекуди викладена вишиванкою, як на вулиці Крилова, а також велодоріжка.




Проектанти передбачили висадження нових дерев і облагородження скверів. Міський голова каже, що старі дерева варто забрати, а на їхніх місцях висадити 10-15-річні деревця, які не лізтимуть гілками у вікна, але матимуть більше зелені.

Ще однією проблемою, яку доведеться вирішувати першочергово, є старі фасади будинків, які мають непрезентабельний вигляд. За словами мера, до роботи над екстер’єром планують залучити архітекторів, які зможуть відновити історичний вигляд будинків, а також підприємства й комерційні установи, що на перших поверхах будинків мають офіси. З ними узгоджуватимуть зовнішній вигляд будівель і сподіваються на співфінансування реставраційних робіт на фасадах.

Окрім цього, на вулиці Лесі Українки хочуть облаштувати «техносквер», де можна буде підзарядити мобільний телефон і скористатися безплатним Wi-Fi. Наразі місце для створення такого скверу ще не знайшли, адже потрібно зважати на доречність новітнього обладнання біля історичних будівель.

«Це може бути співфінансування. Чому б, приміром, якійсь компанії не встановити таке обладнання і не зробити тим самим собі рекламу? Ми будемо шукати різні варіанти», – впевнений Микола Романюк, що коли є ідея, то знайдуться місце і гроші.

На одній із фотографій проекту є каплиця. Багато лучан не розуміють, навіщо її там будувати. Микола Романюк пояснив, що на П’ятницькій Гірці до 1450 року була церква, яка згоріла. Тож доцільно було б повернути історичну будівлю. Проте цей проект у жодному разі не можна вважати остаточним. У міській раді чекають на пропозиції. Особливо ж сподіваються на креативну молодь, яка допоможе створити проект та втілити його в життя. Однак у міській раді наголошують, що без допомоги інвесторів ці роботи можуть тривати досить довго.  

«Ми не зможемо забрати всі гроші з міського бюджету на одну вулицю, тож велика імовірність, що роботи відбуватимуться не відразу, а частинами. Ми хочемо подати цей проект на конкурс, і хто знає, чи не допоможуть нам міжнародні партнери з вулицею Лесі Українки, як допомогли із зоопарком», – пояснив Микола Романюк.

Софія СІЧКУН

Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром