«Теперішній депутатський склад є найменш патріотичним», – депутат Луцькради Микола Федік

21 Жовтня 2016, 11:08
3984

Восени минулого року Микола Федік увійшов до лав депутатів міської ради сьомого скликання і відразу ж став одним з найактивніших представників громади.

У Луцькраді він представляє третю за чисельністю та досить ініціативну фракцію ВО «Свобода». А також є головою постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту.

У місті Миколу Федіка знають, як переконаного націоналіста, адже чи не кожен запропонований ним проект порушує питання національної свідомості, гідності на самоповаги.

Відставка уряду Яценюка, пам’ятник Степану Бандері та скандальне звернення до парламенту щодо резолюції Польського Сейму – одні з основних проектів, до створення яких долучився депутат.

– Минув вже рік, як ви представляєте інтереси лучан у міській раді та очолюєте одну з комісії. Чи можете сказати, що депутатський корпус працює ефективно?

– Після виборів склад міськради оновився на 80% і зараз можна сказати, що працює вона непогано. Зокрема і наша фракція представлена молодими депутатами, які до цього у раді не були. Єдиний, хто працював при попередньому скликанні – це Віктор Ящук, проте він не був тоді весь термін. Перші півроку роботи ми ще входили у курс справи, вчилися, придивлялися.

Зараз роботу ради не можна назвати неефективною, бо завжди намагаємося дійти певного консенсусу у прийняті рішень. Проте буває, що деякі важливі проекти все-таки блокуються, як це сталося з проектом щодо рішення Польського Сейму.

Можу сказати, що теперішній депутатський склад є найменш патріотичним. Міська рада була зобов’язана показати свою позицію, як це було у 2003 році. Ми повинні були заявити, що поважаємо свою історичну честь та гідність. Натомість деякі депутати говорили, що це рішення не є господарським.

Читайте також: Депутати Луцької міської ради вкотре не підтримали проект рішення про засудження рішення Польського Сейму щодо визнання подій на Волині геноцидом.

– Зараз обговорення українсько-польської теми не вщухають. Шевченківський суд зобов’язав СБУ розслідувати звернення народних депутатів, які в 2013 році запропонували Польщі визнати події на Волині геноцидом. Великого ажіотажу набуло можливе призначення Веслава Мазура на посаду генерального консула Польщі у Луцьку. Чи будете ви знову піднімати «польське» питання у міській раді?

У 2013 році народні депутати самі звернулися до Польського сейму, аби визнати події на Волині геноцидом польського народу. Почнемо з того, що тодішню владу, а саме  Партію регіонів взагалі не можна розглядати, як таку, що цінувала історичну пам'ять.

Але тим не менше, тоді Польща такого рішення не прийняла. А прийняла зараз, коли у нас йде війна з Російською Федерацією. Знайти більш непідходящий час було просто неможливо. Очевидно, поляки передбачали, що українська влада не зможе дати гідної відповіді, що вона і зробила.

Та постанова, яку прийняла Верховна Рада, то не позиція, а швидше її відсутність. Згадаймо, що в 2003 році Луцька міська рада дала адекватну відповідь. Тоді депутати не дозволили президенту стати на коліна і вибачитися перед поляками. Тоді ж ми дали можливість встановити монумент пам’яті у Павлівці, а польська сторона обіцяла відкрити комплекс у Сагрині, який і досі не відкрили.

Далі ми бачимо фільм «Волинь», який тільки нагнітає істерію, бачимо, що в Польщі руйнують наші нечисленні пам’ятники. В той же час, на території України поляки встановлюють їх навіть без відповідних дозволів. Поляки забули слова Пілсудського про те, що без вільної України немає вільної Польщі.

Щодо Мазура… Він дозволив собі публічно назвати Степана Бандеру бандитом. Людина, яка робить антиукраїнські заяви не може стати генеральним консулом. І якщо істерія навколо цього питання буде продовжуватися, то звичайно «Свобода» буде виступати проти його призначення.

Читайте також: «Свобода» вимагає не призначати Генеральним консулом Польщі у Луцьку Веслава Мазура.

– Нещодавно міська рада направила звернення до Арсена Авакова, аби вирішити проблему росту злочинності у місті. Чи отримали вже якусь відповідь?

– Ні,  відповіді ще немає, але маємо надію, що скоро на нас відреагують. Бо реформа поліції призвела до того, що кількість злочинів зростає, а людей, які можуть їх розкривати, нема. Звичайно, що реформа була потрібна, але вона проведена не систематично, а швидше на публіку. По-суті єдине, що зробили – це створили патрульну поліцію.

– Після вбивства патрульних у Дніпрі Хатія Деканоідзе та Арсен Аваков вели мову про розширення прав поліції. Чи буде таке рішення вдалим?

– Йдеться про презумпцію правоти поліцейського. Ми однозначно проти цього, бо в жодній країні такого немає. Якщо Хатія та Аваков вважають, що це допоможе реформі, то треба міняти таких керівників. Інша справа, що поліцейські повинні знати, як реагувати на порушення.

Недавно був випадок у Луцьку, коли водій нападав на журналістів і «посилав» поліцейського. Як юрист можу сказати, що там було явне правопорушення. Тому патрульний міг просто скрутити і оформити порушника.

Потрібно розробити комплексний підхід до реформування поліції, а не робити гарну картинку і показувати, що реформа відбулася.

– Ще однією причиною росту злочинності називали «закон Савченко». Чи буде міська рада наголошувати на його скасуванні?

– Це вже швидше питання до народних депутатів. Єдине, що ми можемо зробити – направити чергове звернення до Верховної Ради. Але як показує практика, вони не є дієвими.

Читайте також: У міськраді стверджують, що через невдале реформування правоохоронних органів у місті зросла злочинність.

– Ще один проект, який депутати не підтримали, був мораторій на підвищення тарифів. Микола Романюк називав його популізмом та політичним піаром.

– Я не вважаю це рішення популістським. Бо ми бачимо, що теперішній уряд продовжує грабіжницьку політику Яценюка. Підняття тарифів, ціна на газ та електроенергію взагалі необґрунтовані. А як люди будуть оплачувати послуги, коли прийдуть платіжки?

Зараз знову почнуть з’являтися борги, бо віддати стільки грошей населення не зможе. Крім того, мораторій прийняли такі міста, як Київ, Львів, Дніпро і я впевнений, що вони від цього не збанкрутують.

Читайте також: Луцькрада хоче ввести мораторій на підвищення тарифів.

– Ви активно долучалися до вирішення проблеми з будівництвом на Соборності, 20 та на вулиці Ковельській. Чи досі тримаєте ці питання на контролі?

– Так, ми слідкуємо за тим, що там відбувається. Детальніше проблемами будівництва займався Богдан Вавринюк. Він був одним з ініціаторів створення робочої групи, яка досліджувала руйнування будинку на Соборності. Забудовник підписав договір, де зобов’язався укріпити будинок, аби унеможливити його подальше руйнування. Тут важливо не допустити, щоб повторилася трагедія, яка свого часу сталася на Рівненській, 109.

Щодо будівництва на Ковельській, то наша позиція не змінилася. Ми і надалі будемо слідкувати, аби все відбувалося в межах закону, а будівля не зіпсувала історичний вигляд міста.

Читайте також: Біг-Бен замість юрти: забудовник не помітив, як підрядник збільшив площу будівництва.

– Серед депутатів є бізнесмени, приватні підприємці – люди, які зацікавленні у прийняті певних рішень. Чи існує у раді домовленість підтримувати питання, які стосуються особистих інтересів?

– Всі питання ми обговорюємо у фракції і буває, що виникають різного роду суперечки. Ми дискутуємо, вивчаємо питання і знаходимо конструктивну позицію. Не можу говорити про всіх депутатів міської ради, але у нас немає такого поняття, як голосування за кума, брата чи свата. Приймаючи рішення, наша фракція в першу чергу керується інтересами луцької громади.

Розмовляла Софія СІЧКУН

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

Коментарі
21 Жовтня 2016, 15:31
...боротьби зі злочинністю та корупцією.. так борися сам сидиш в кублі цих людей, де результат, кришуєш?
21 Жовтня 2016, 22:32
Хлопаки, консул - це не ваша парафія, не рівень містечкових депутатів, хоча тема вельми приваблива для патріотів. Лучан більш цікавлять повсякденні проблеми для вирішення яких вас і обирали.
22 Жовтня 2016, 04:05
&quot;У місті Миколу Федіка знають, як переконаного націоналіста, адже чи не кожен запропонований ним проект порушує питання національної свідомості, гідності на самоповаги.....&quot;<br/><br/>Так нагадує Войновича:<br/><br/>&quot;- Все равно напишешь: &quot;В тресте &quot;Жилстрой&quot; все хорошо знают прораба Самохина. Этот высокий широкоплечий человек с открытым лицом и приветливым взглядом не зря пользуется уважением коллектива. &quot;Наш Самохин&quot;, - с любовью говорят о нем рабочие&quot;. <br/> Гусев положил блокнот на край стола, вежливо посмеялся и сказал: <br/>- Ты, старик, зря так про меня. Я вовсе не поклонник штампов.&quot;...............<br/><br/>.........Он вынул из кармана затасканную газету, развернул ее и протянул мне. Там был напечатан очерк под рубрикой &quot;Герои семилетки&quot;. Очерк назывался &quot;Принципиальность&quot;. Начинался он так: &quot;В тресте &quot;Жилстрой&quot; все хорошо знают прораба Самохина. Этот высокий широкоплечий человек с мужественным лицом и приветливым взглядом пользуется уважением коллектива. &quot;Наш Самохин&quot;, - говорят о нем любовно рабочие&quot;. <br/> В Гусеве-то я не ошибся... <br/> 1962&quot;
Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром