Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Проти чиновниці Луцької РДА відкрили кримінальне провадження та арештували майно

14:54 04.09.2016
2189

Працівницю Луцької районної державної адміністрації підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Про це йдеться в ухвалі суду, розміщеній в Єдиному реєстрі судових рішень, пише «Четверта влада».

До підозрюваної застосували запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання із забороною відлучатись із місця проживання.

Чиновниця районної адміністрації раніше працювала касиром Маяківської сільської ради Луцького району. Саме за порушеннями, виявленими у сільраді, відкрили кримінальне провадження.

Як розповіла сільський голова села Княгининок (Маяки) Олена Твердохліб, порушення виявили, коли люди почали скаржитись на те, що заплатили за земельні ділянки, а квитанцій не отримали. Люди також приносили квитанції про оплату, однак виявилось, що ці кошти не потрапили до каси сільради. Спочатку цим зайнялась поліція, а потім прокуратура району.

– Відкрили кримінальне провадження за цими фактами, – розповідає Олена Твердохліб. – Але справа не проти самого голови, а лише проти касира сільської ради. Але ж касир сама не могла цього робити без голови. Я звернулася до районного відділу поліції із заявою після виявлених порушень, але справа в тому, що вони мою заяву долучили до вже відкритої кримінальної справи по факту неправильного будівництва дорожнього покриття на вул Промисловій в с. Маяки. Тобто не відкрили його окремою справою, а долучили – пояснили що це краще, тому що скоріше пройде експертиза цих квитанцій, бо справа вже почата. На даному етапі я розумію, що це не краще, що якимось чином хочуть закрити цю справу.

– То в чому виявили порушення?

– Самі жителі, які платили спонсорські внески за земельні ділянки принесли квитанції. Ці квитанції не пройшли по касовій книзі і в той день вони не пройшли у казначейство – гроші не отримали.

– А вже відомо хто отримав ці гроші?

– На даний момент слідчі говорять що їх мала б мати касир в себе. Ми зараз маємо і судову справу із податковою. Тому що, коли я виявила факт порушення касових операцій в сільській раді – перевірка КРУ передала ці дані в податкову і податкова наклала на сільську раду штраф у розмірі 600 тисяч гривень за неправильно проведені касові операції. Ми судились із податковою і на жаль суд програли. Зараз будемо подавати апеляцію, тому що вважаємо що нас штрафують неправильно. Воно має трохи інакше звучати. Я вважаю, що громада не повинна нести відповідальність за вчинення правопорушень керівником на той момент.

У іншій судовій ухвалі Луцького міськрайонного суду йдеться про те, що завдану шкоду оцінюють у 120 тисяч гривень. Через це на майно підозрюваної особи наклали арешт. Майно знаходиться у селі Княгининок (Маяки): це половина будинку та п’ять земельних ділянок.

Як повідомляють ЗМІ, підозрювана працює в управлінні агропромислового розвитку Луцької РДА. А колишній голова села Маяки Ігор Ярмольський нині працює головою Луцької РДА.

«Четверта влада» зателефонувала в управління агропромислового розвитку Луцької РДА. Однак підозрювана відмовилася спілкуватися щодо цього кримінального провадження і поклала слухавку.

У сільській раді розповідають, що сума виявлених порушень становить 120 тисяч гривень, які не надійшли на казначейський рахунок. Їх сплачували люди як «спонсорські внески» за виділення земельних ділянок під забудову.

Оскільки ніяких «спонсорських внесків» за виділення земельних ділянок законодавство не передбачає, ми припустили, що це примусовий збір коштів – хочеш земельну ділянку – давай гроші.

Щоб з'ясувати, що це за внески, журналісти звернулись до колишнього голови села Маяки, а нині голови Луцької РДА Ігоря Ярмольського.

– Ніхто не збирав із людей гроші, люди платили самовільно, – каже пан Ярмольський. – Було положення у Маяківській сільській раді про благодійні внески. І люди за своїм бажанням на соціально-економічні потреби Маяківської сільської ради сплачували благодійні внески.

– Ці кошти, які люди, кажуть, сплачували за земельні ділянки, називались благодійними внесками?

– Так благодійні внески і передавались через банк на казначейський рахунок Маяківської сільської ради... Благодійні внески кругом є. Місцеві органи самоврядування, хто має положення, користуються цим. Хто вам заважає? Маєте гроші, ви в тому селі виросли, воно вам подобається – можете помагати сільській раді.

– А як це аргументувалось? Для виділення ділянки?

– Ніяк не аргументувалось. Просто благодійні внески. Є люди, які отримали ділянки, і не платили благодійні внески. Благодійні внески – це добровільно.

– Скільки таких коштів залучила сільська рада за вашого перебування там?

– Я не готовий сказати. Багато залучали. Робили вуличне освітлення за ці кошти у селах Зміїнець, Милуші, Маяки, Сирники.

Платити чи не платити?

– Отримання благодійних внесків регламентується Постановою КМУ від 04.08.2000 року №1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров`я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування», – коментує юрист Любомир Назаревич.

– В ній зазначено про те, що дійсно, бюджетні установи можуть отримувати від благодійників внески у грошовій формі на потреби фінансування установ.

– Відповідно, на мою думку, при наявності Постанови №1222 та згаданого у тексті статті «Положення Маяківської сільської ради про благодійні внески», прийняття таких внесків посадовцями сільської ради є повністю правомірним.

– Іншим аспектом даного питання є те, яка аргументація використовувалася при проханні сплатити внесок, якщо: просили сплатити кошти щоб допомогти громаді, і людина без примусу, добровільно сплачувала кошти – це є однозначно правомірним, якщо ж ставилося в залежність від факту сплати внеску «вирішення» якогось питання щодо отримання земельної ділянки, на мою думку оцінку таким фактам (якщо вони мали місце) повинно дати слідство, а всі крапки над «і» повинен розставити суд, – каже юрист.

Але, як бачимо зі свідчень, ці внески прив’язані до видачі земельних ділянок і сама сільська голова називає їх «спонсорські внески за земельні ділянки». Тому отримання цих коштів від селян дуже нагадує вимагання внесків за «безкоштовну» освіту і «безкоштовну» медицину.

Коментарі

туман

09:52 05.09.2016

філюк прикрие ігорька нехай ярмольський розповість скількі заплатили за ділянки прокурори

українець

08:52 28.11.2016

Маяки це якесь бандитське кубло де усіх треба міняти.
Оце не вибирайте представників партій це банди, а свого можна звалити як щось не так і поміняти.

17 лютого
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин