Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Лікарня готується до прийому пацієнтів
Лікарня готується до прийому пацієнтів

Як волинська лікарня готується приймати пацієнтів із важкою формою коронавірусу

18:37 25.03.2020
3838

П’ять поверхів лікарні обладнали спеціально для роботи з «важкими» інфікованими COVID-19.

Журналістам показали палати, в яких лежатимуть інфіковані, розповіли про нову кисневу систему, якою обладнали частину палат, а також про особливості роботи Волинської обласної клінічної лікарні в умовах загострення епідемії. Лікарня має завершити тимчасову перекваліфікацію вже у середу, 25 березня.

ЩО БУДЕ В ЛІКАРНІ

Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 обласна клінічна лікарня змінила свій звичний формат роботи. Тепер тут головний пункт роботи із інфікованими коронавірусом, які особливо важко переносять хворобу. Потрапити сюди зможуть тільки хворі з позитивним результатом тесту на COVID-19.

Лікарня має 150 металевих ліжок, 25 точок постачання кисню, оснащена новою кисневою системою, яка дозволяє регулювати тиск у апаратах штучної вентиляції легень дистанційно. Також днями сюди надійшли необхідні ліки, тести та засоби захисту для медичного персоналу.

У разі потреби кількість місць для важкохворих може збільшитися до трьох сотень.

ШОСТИЙ ПОВЕРХ – ДЛЯ «НАЙВАЖЧИХ»

Медичний директор обласної клінічної лікарні Микола Юрко помітно розхвилювався, побачивши перед собою натовп представників медіа. Він ще більше хвилюватиметься, коли доведеться розказувати про все, що змінилося в лікарні за останні кілька днів. А розказувати, насправді, дуже багато.

Найбільших змін зазнав шостий поверх. Тут, за словами пана Миколи, розміщуватимуть хворих із найважчою формою коронавірусу. Це люди, які потребують підключення до апаратів штучної вентиляції легень. Для них під палати навіть переобладнали кілька операційних. Одну залишили на випадок, якщо хворі матимуть інші ускладнення, викликані вірусом, які потребуть оперативного втручання.


Поверх обладнали системою подачі кисню. Вона має 25 точок для підключення апаратів ШВЛ.
Ліжка у палатах металеві, адже дезінфікувати їх легше, аніж дерев’яні. Дистанція між ліжками повинна складати більше одного метра. Цих епідеміологічних вимог намагаються дотримуватися, облаштовуючи місця для хворих.

П’ЯТИЙ ПОВЕРХ І ПАЛАТИ «ДЛЯ ДВОХ»

На п’ятому поверсі лікарні планують розміщувати важкохворих, які не потребують кисневих процедур. Для них обладнали двомісні палати з металевими ліжками та шафками. Ми помітили, що дистанція в один метр не завжди витримана у доволі невеликих палатах. Сказали про це медперсоналу, і отримали відповідь: виходять із того, що мають. Кажуть, ми не Китай, щоб за два дні збудувати новий лікувальний заклад, а тому доводиться пристосовуватися. Все ж двоє жінок відсувають ліжко якнайдалі. Наскільки це можливо.
Із широкого панорамного вікна у коридорі відкривається прекрасний вигляд на Боголюби. Але хворі його не побачать, бо, за словами Миколи Юрка, не матимуть дозволу покидати свої палати. Ті обладнані вмивальником і туалетом. Також є балкончик. На нього, кажуть, пацієнтам можна буде виходити.

У декількох палатах ліжка вже дбайливо застелені. Медсестри кажуть, що готові приймати пацієнтів, але краще б не довелося.


МЕДИКИ І МЕДИКАМЕНТИ

До медперсоналу у зв’язку з епідемією також особливий підхід. Лікарню залишили всі, хто потрапляє в зону ризику за віком чи певними захворюваннями. «Докомплектували» медиків за рахунок працівників обласної клінічної лікарні, що на Грушевського у Луцьку.

За зміну на поверсі повинні працювати 12 осіб. Робота з пацієнтами не повинна перевищувати 12 годин на добу, і лікарі чергуватимуть їх з перепочинком. Після доби роботи – три доби відпочинку.

Доїзд медиків, кажуть, організували. Засоби захисту також є. На першому поверсі облаштували своєрідну «чисту територію», адже саме тут відпочиватимуть медпрацівники у перервах між роботою з важкими пацієнтами.

Також на першому поверсі облаштовують склад медикаментів, засобів захисту та дезінфекції. Їх щодня надходить все більше і більше. Деякі – від держави, деякі – від численних благодійників.


Протягом дня в лікарні мають встановити всі необхідні ліжка, закінчити приготування і очікувати на пацієнтів. Останнім привезуть новенький високоточний томограф, який дозволить бачити різні шкідливі утворення в легенях. Тоді, розповідає Микола Юрко, лікарня буде повністю готова. Тільки краще б того всього було не потрібно, з надією каже лікар.

Читайте також: Туберкульоз. Волинські реалії

Людмила РОСПОПА

Коментарі
Загрузка...
5 грудня
Вчора
03.12.2020