Що зробили депутати за 5 років. Аскольд Пекарський

03 Жовтня 2015, 15:30
2302 Джерело: byut.volyn.net

Корінний лучанин Аскольд Пекарський п’ять років тому став депутатом міськради від свого рідного округу – 33-го мікрорайону.

За освітою Аскольд Георгійович – технік-технолог і кар’єру розпочав на Луцькому приладобудівному заводі наладчиком верстатів. Проте робочі будні через рік спрямував в інше русло і поступив на контрактну службу в збройні сили, де за 20 років заслужив три медалі та близько 50 грамот і подяк.

У 2002 році Пекарський знову змінив трудовий шлях і пішов у бізнес. Спершу працював в МП «Стерн» на посаді комерційного директора, затим сам зайнявся підприємницькою діяльністю у сфері надання побутових послуг з ремонту взуття.

Із 2005 року вступив у партію «Батьківщина» і навіть був вибраний головою первинної партійної організації.

 

Округ Пекарського

Виборчий округ № 18 охоплює частину проспекту Відродження (від будинку №45 і до кінця), Молоді (будинки з парного боку вулиці №№2-14) та Соборності (непарна сторона – №№ 1-9). Фактично в окрузі – трохи більше двох десятків будинків, проте усі вони – багатоповерхівки із кількома під’їздами, що дозволяє на невеличкій території округу розміститись потрібній кількості виборців.

Що кажуть люди про Пекарського?

На 18 окрузі свого місцевого депутата не знають. І всі опитані ніколи не чули про Аскольда Пекарського.

Пані Олена, що проживає на проспоспекті Відродження не в курсі, які депутати засідають у міські раді. До обранців громади жінка взагалі налаштована вороже.

«Не знаю я свого депутата і знати не хочу. Усі вони там – брехуни, нікому вже не вірю. Я пережила вже стільки різних мерів, депутатів і знаю одне – вони вміють тільки красти», – говорить жінка.

На проспекті Молоді про Пекарського також не знають. Місцевий мешканець Василь взагалі не дуже зважає на те, чим депутат відрізняється від мера. То ж для нього у міській раді існує тільки одна людина – Микола Романюк.

«Хай скаже, щоб прибирали більше, бо місцями біля будинків не дуже чисто,  а так то жити стало краще, жити стало веселіше», – жартує чоловік.

А от на проспекті Соборності хоч і не знають депутата від округу, проте знають, як йому допомогти.

«Хай «Біблію» почитає, тоді перестане красти у людей», – радить місцева мешканка.

Пані Ірина стверджує, що за кілька останніх років район став чистішим та доглянутішим: «Не пам’ятаю, щоб робили щось масштабне, але поставили нові сміттєві баки біля будинків, це вже добре. Це вам не Індія, де антисанітарія всюди, у нас – чисто. Не так, як у Кореї, але ж чисто».

Єдине, що турбує жінку – це нічні посиденьки юнаків під під’їздом. «Сидять там по ночах, пиво п’ють. Хай би якась муніципальна поліція їх ловила,  чи по ногах стріляла, то б не розкидали пляшки попід дверима», – обурюється пані Ірина.

Що каже депутат про свою роботу?

Аскольд Пекарський, відповідаючи на запитання про підсумки роботи на своєму окрузі, зауважив, що ніколи не ділив виборців на «своїх» і «чужих», і не відмовляв жодному лучанину, який звертався із проханням допомогти.

Крім того, Аскольд Георгійович зазначив, що відповідально ставився до відвідування засідань сесії та профільної комісії: якщо пропустив, то лише раз-двічі, і то – з поважної причини.

Загалом, вибором «освітньої» комісії депутат каже, що задоволений, мовляв, «тема – близька, адже дружина – освітянка». Тому коли виникла тема скорочення робочих годин вихователів дитячих садочків Аскольд Пекарський активно долучився до їхнього захисту.

«Що стосується дворів і доріг, мені пощастило, бо тут більш-менш хороша ситуація. Проблема була із дахами, у тому числі – в дитячих садочках. Тому я надсилав запити із цього приводу і мій невеликий внесок у тому, що дахи поремонтували – теж є.

Піднімав проблему проти довгобуду, є там у нас на районі такий, люди дали йому ім’я «Залізний сад». Там мав бути торговий центр, але будівництво заморозили. Робив запити, щоб якщо не знести, то хоча б зобов’язати підприємця доробити цю будівлю. У 2016 році він муситиме закінчити об’єкт.

Зліва - довгобуд, названий місцевими Залізним садом
Зліва - довгобуд, названий місцевими Залізним садом

Дуже мене турбувало приміщення «Альфа-казино». Робив запити, щоб обмежити доступ до будівлі, яка фактично слугувала прихистком для безхатченків. Але наскільки мене поінформували, там кілька разів змінювався власник і зараз важко встановити, до кого висловлювати претензії. Тому проблема – відкрита, і її треба вирішувати.

Ще були, на думку місцевих, незаконні будівництва на просп. Молоді, 10 та на просп. Відродження ОСББ «Новосел» запланувало багатоповерхову забудову. Спершу мали будувати двоповерховий торгово-офісний центр, а більша кількість поверхів перешкодить доступу сонячних променів до вікон сусіднього будинку.

Крім того, я проти роботи на території міста нічних клубів, тим більше – в спальних районах. Наприклад, у нас в окрузі є «Колізей», в народі – «Шайба». Я неодноразово робив запити, щоб заборонити його діяльність. Але мені щоразу відповідають, що власник все зробив, щоб гамір не виходив назовні. Тим не менше, коли в 4 ранку закінчує роботу клуб, і всі відвідувачі виходять на вулицю, звісно, це заважає місцевим мешканцям.

Я навіть не думав, що все відразу вдасться зробити – так ніколи не буває. Життя продовжується, справи будуть вирішуватися надалі. Дружина часто мене запитує, для чого це мені потрібно. Мовляв, коли востаннє приходив додому і лягав на диван, весь час – за комп’ютером… Але я так звик, і зараз теж балотуюся у цьому ж окрузі».

Людмила ЯВОРСЬКА, Софія СІЧКУН

Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром