Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

NewG: у Луцьку працює унікальний центр розвитку дітей нового покоління

12:23 17.01.2020
1140

Багато простору, сучасний інтер’єр, театр, художня студія, IT-класи і заняття з робототехніки. Такою, на думку лучанки Людмили Рабочаускас, повинна бути сучасна освіта. Влітку минулого року вона разом з чоловіком відкрила у Луцьку «NewG» центр розвитку дітей нового покоління. Нова генерація дошкільнят та школярів тут отримує сучасні, актуальні знання і навички, які допоможуть їм стати успішними у світі інформаційних технологій.

«Час показує, що підходи до навчання потребують глибоких змін і регенерації. Неможливо, живучи у вік стрімких змін, шквального розвитку технологій навчати за програмами, написаними в 60-х чи 70-х роках. Наш мозок хоче актуальної інформації, яка завтра вже даватиме результат», – починає розповідь пані Людмила і проводить невелику екскурсію закладом.

Приміщення площею майже 400 квадратів має два поверхи. На першому поверсі є три студії (театральна, лего-студія, де займаються в тому числі робототехнікою, і арт-студія, де діти малюють, а потім виготовляють ці придумані ними власні образи з різних матеріалів). Також тут діють IT-школа та школа вивчення англійської.


Другий поверх відвели для занять дошкільнят. У приємній атмосфері, у приміщеннях, оформлених дизайнером, розвиваються діти найменшого віку.

Унікальність проекту «NewG» полягає насамперед у тому, що всі школи і студії інтегруються в процес. У STREAM-підготовці, поруч з викладачем, який постійно працює з дітьми, два рази на тиждень приходять викладачі зі студій. Тут і лего, і англійська, і театральні заняття, малювання, музика і дитячий фітнес.

«Діти віком від 1 року в присутності мам вчаться працювати у групі, контактуючи з іншими дітьми. Це перші кроки соціалізації. Вони вивчають кольори, працюють з предметами, що розвивають дрібну моторику і мовлення дитини. А математика для малюків – одне із найулюбленіших занять. Такі заняття проходять двічі на тиждень», – розповідає Людмила Рабочаускас.

Є ще дитсадок повного дня. Тут є старша група, де діти перебувають повний день з харчуванням і можливістю денного сну. А також дві підготовчі групи до школи. Одна звичайна, що відбувається два рази на тиждень і триває по дві з половиною години. Тут пропонують звичайну програму, що є в багатьох закладах Луцька.

Гордістю «NewG» є власна програма STREAM, де за спеціальною методикою пропонують комплексний розвиток і підготовку.

«На перший погляд вона схожа на старшу групу дитячого садка. Але в ній зовсім інші підходи. І перше – відповідно – це зайнятість. Діти працюють по 30 годин в тиждень – з 9:00 до 15:00. Я кажу «працюють», бо для них це праця. Вони займаються, мають години для гри, обіду, відпочинку. Але в основному так, вони зайняті: постійно творять багато різноманітних поробок, вміють писати, рахувати, і вже можуть розказати, що таке атом, з чого він складається. У нас є певні досліди, мікроскопи. Таким чином цей розвиток дуже потужний відносно традиційних систем підготовки до школи», – пояснює пані Людмила.

За її словами, сучасні центри розвитку повинні пропонувати саме збалансовані програми. Тому вони поєднують підготовку з грою, аби не забирати у малят щасливе дитинство.

«Ми знаходимо саме ту точку, в якій гармонійно поєднується гра і пізнання. Ми ходимо на екскурсії, їздимо в музеї, і пропонуємо широку програму всебічного розвитку. Після двох місяців занять ми зробили відкритий урок на великому майданчику, куди запросили всіх батьків. Провели змагання: малювали карти, що таке вода на Землі, для чого вона потрібна. Я скажу, що діти в деяких випадках навіть перемагали власних батьків. Всі були вражені».

Таке навчання, за словами власниці центру, робить дітей щасливими.


За словами Людмили Рабочаускас, сучасні діти унікальні. Цю унікальність нового покоління потрібно не придушувати старою системою освіти,а підтримувати і розвивати.

«Читала у одному дослідженні, що діти, які народилися після 2013 року – вже зовсім інші. Вони по-іншому сприймають інформацію і весь той світ навколо. За висновками дослідників, ці діти вже у віці 20 років будуть здатні керувати досить потужними проектами, і навіть державами. Ми навіть зараз у світі можемо бачити схожі тенденції.

Я часом дивлюся на маленьких дітей 4-5 років, які приходять в садочок, і на елементарні запитання можуть давати глибокі швидкі і короткі відповіді. Це просто вражає», – захоплено розповідає жінка.

У центрі ще триває набір на дошкільні підготовчі програми. Тим часом натхненна успіхом пані Людмила ділиться планами на майбутнє:

«Батьки нам заявили, що далі не поведуть дітей у школи, бо їм там не буде, чим зайнятися. Розвиток такий потужний, що ми думаємо над тим, аби відкрити на базі «NewG» власну початкову школу».

Жінка зізнається, що поки це тільки плани. Зараз хочеться привести до ладу те, що вже розпочато.

Читайте також: Луцька бізнес-академія провела день відкритих дверей
Адреса «NewG»: м. Луцьк, вул. Коперника, 8а

Телефони: +38 050 417 82 82, +38 067 417 82 82

Більше інформації шукайте на сайті.

загрузка...
Коментарі
АФІША
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром
28 лютого
Вчора
26.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин