Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Старе місто
Старе місто

«Шо, красоту фотографіруєте?»: Старе місто, яким ви не хочете його знати

10:45 12.12.2019
4519

Текст, який ви починаєте читати – своєрідний фотоблог. Абсолютно суб’єктивний та дещо емоційний. Я йшла в Старе місто цілеспрямовано шукати «срач».

Ідея показати історичний Луцьк не таким, яким його малюють на поштівках та купюрах, у мене з’явилася доволі недавно.

Якось на вихідних пройшлася вулицею Братковського до костелу. На розі вулиці світить мій найулюбленіший у Луцьку ліхтар. Його тепле світло завжди красиво відбиває контури костелу та будинку поряд, м’яко падає на бруківку і перехожих. А взимку ловить у свій потік легенькі сніжинки у їх хаотичному русі.

Ось тут і закінчується поетична частина мого тексту. Бо коли я нарешті дійшла до улюбленого ліхтаря, то побачила, що під ним з’явилося дивної форми нове світло. Неоновий янгол, схожий на дешеві китайські новорічні аксесуари із тих, що ними заліплено головну пішохідну вулицю, тулиться до ліхтаря. А під дивною сумішшю світла на землі розкидані кілька недопалків. З іншого боку вулиці у світлі такого ж янгола красується розписана графіті-хуліганами металева огорожа будинку «Пекло».


У нічному Луцьку з’явилося більше світла. Холодного і байдужого. Що вихоплює з темряви весь бруд Старого міста. Тож, захопивши фотоапарат, я влаштувала собі прогулянку. Найперше – щоб при світлі дня побачити той Луцьк, який висвічує у Старому місті цей дивний неоновий янгол.

Фотопрогулянка почалася з Братського мосту. Своєрідний «вхід» у місце, де сконцентровано найбільше пам’яток Луцька, зустрічає будівельним сміттям.

Вулиця Данила Братковського – одна з найзатишніших у цій частині Луцька – вітає перехожих сміттям, напівзруйнованими будинками та зарослими клумбами. До речі, кілька років тому у луцьких муніципалів була ініціатива з облагородженням прибудинкових територій. Сюди вона, здається, не дійшла.


Читайте також: Ремонт століття: як піднімають з руїни рештки окольного замку і розчищають луцькі підземелля

Дійшла, однак, ініціатива від Молодіжного центру. Металева дошка «Тут був я», що повинна рятувати стіни й історично цінні поверхні від дрібного вандалізму, суцільно заклеєна рекламою курсу медитації. Поруч цією ж рекламою заклеєний будинок із пташкою, який загрожує одного дня обвалитися на особливо допитливих туристів.За чисельними приватними будинками виходимо на замкову площу. Тут завжди людно. Туристи селфляться, сміються. А поруч – будинок Пузини. Весь оброслий дивною рослинністю та закиданий сміттям.


Спускаюся сходами, аби сфотографувати вигляд будинку позаду – величезне нагромадження побутового сміття і мертвої рослинності.

«Шо, красоту фотографіруєте?» – питає мене заклопотана жіночка, що проходить повз. Питає, і якось сумно посміхається.

Далі ринок. А під ногами – відповідь на питання про те, чи варто його переносити.

Я хотіла довше прогулятися, але те, що я побачила поруч із ринком, настільки шокувало мене, що бажання продовжувати прогулянку більше не було. Просто за ринком у напрямку до Центрального парку між дерев громадяться купи сміття. І купи лайна. Людського. Хтось приходить сюди справляти природні потреби. Бо ж кращого місця годі й шукати: в тіні дерев, з виглядом на замкову вежу… Луцьк – приємне відкриття, ага.Поверталася звідси з огидою. Поруч пункт муніципальної варти, і відважний муніципалець виписує випадковому авто штраф за неправильне паркування – ніби забирає вишеньку з цього шедеврального пирога із бруду та хаосу.

Поверталася звідси, і думала: невже той неоновий янгол на моєму улюбленому ліхтарі – насправді такий важливий? Луцьк, тобі точно треба більше-більше-більше світла? Щороку сотні тисяч на святкову ілюмінацію, прикрашання міста на кілька тижнів тоді, коли очі і серця людей і так світяться. Може, потрібно інше світло? Світло від фотоспалахів, що виловлюватимуть із тіні ТАКЕ місто.

Читайте також: У Старому Луцьку не можна буде паркуватися посеред вулиць

Текст і фото Людмили РОСПОПИ

Коментарі

Коля Хамса контролер ринку

13:44 12.12.2019

То коли приберуть цей шанхай

НЕЛЯ

13:37 02.05.2020

Таке враження, що нікого це не цікавить і ніхто не читає. Байдужість-це сила, яку дуже важко перемогти. Подивіться, всого 1 коментар за стільки часу! Якби ми не були такі байдужі ( та ну, мене це не стосуєтья, а що я можу зробити), відгукувалися на такі дописи, частіше звертали на це увагу---тільки тоді могло б щось змінитися. І ще-- це ж не хтось прийшов і нагадив. Це наше з Вами лайно! Так не будьмо свиньми!!!
А ринок треба прибирати негайно!

Загрузка...
15 січня
Сьогодні
Вчора
13.01.2021