Що зробили депутати за 5 років. Степан Цимбалюк

01 Жовтня 2015, 10:30
2972

Степана Цимбалюка називають одним із«найтихіших» депутатів міськради. Тим не менше, депутат сумлінно відвідує засідання сесії та профільної комісії, адже не потрапив до списку «прогульників», який нещодавно оприлюднив рух «ЧЕСНО». Та поважний вік – а Степанові Івановичу 73 роки – дає обранцю право не бути «гарячим» та «рухливим».

За фахом Степан Цимбалюк – лікар. Із 1980 року два десятки років пропрацював на різних посадах у Луцькій міській лікарні, поліклініках № 1 та № 3. А із 2000 до 2011 року займав посаду головного лікаря Луцької міської поліклініки № 3.

Із 2005 року і донині – член ВО «Батьківщина». Депутатом міськради обирався двічі: у 2006 та 2010 роках.

 

Округ Цимбалюка

Виборчий округ №7 – один із найбільших у Луцьку. Окрім колишніх сіл, що були приєднані до Луцька ще за Польщі: Кічкарівка, Черничі, Красне, до округу входить ще й частина вулиці Богдана Хмельницького. Переважна більшість округу – приватна забудова. Тому і проблеми тут загальні для околиць Луцька: дороги, тротуари, освітлення. А точніше – їхня відсутність.

Що кажуть люди про Цимбалюка?

Степана Івановича в окрузі пам’ятають. Щоправда, не як депутата, а як екс-головного лікаря «третьої» поліклініки, що діє в приміщенні Волинського обласного госпіталю для інвалідів війни.

«Досі нічого не чув про діяльність цього депутата в моєму окрузі. До речі, впевнений, що більшість лучан може сказати те ж саме про своїх депутатів з інших округів. Заради об’єктивності хотілося б бачити статистику виступів та внесених проектів рішень ради усіх її депутатів», – каже виборець із Кічкарівки.

Місток, яким користуються мешканці Кічкарівки
Місток, яким користуються мешканці Кічкарівки

«Не знаю і ніколи не бачила нашого депутата. А хто в нас депутат?» – цікавиться мешканка будинку на вулиці Стефаника. Почувши, що це – Степан Цимбалюк, помітно пожвавлюється:

«А, то ж мій головний лікар! Я його знаю. Багато років пропрацювала в нього медсестрою. Але як депутат він нічого не робить. У нас найбільша проблема – вузенький перехід на Стефаника з Ковельської. Ним ходять усі, хто йде в поліклініку. Після дощу ходити неможливо. Ліхтар лише один – в кінці. Цього не вистачає».

«Та все ніби доборе, дорогу зробили, навіть тротуар зробили, – розповідає юнак, який мешкає у будинку на Ковельській. – Єдина проблема – інтернет. Тут не проведено жодної оптоволоконної лінії. А телефонний інтернет – дуже поганий».

«У нас як дощ – то дійти до зупинки неможливо, – жаліється мешканка вулиці Надозерної, – скільки тут живу, ніхто і не збирався дорогу робити. Які депутати, про що ви питаєте?»

«Ставки заростають, – скаржиться пенсіонер з округу, – колись, пам’ятаю, хоч і рибгосп був, але якось примудрялися риби половити. Зараз із чотирьох великих ставків, а це – розкопана річка Омелянівка, лишився лише один нормальний. Та це – не до депутата... вони про екологію ніколи не думали, не думають і думати не будуть. Але хоча б місток зробили людський. А то як дощ пройде – перейти неможливо».

«Влада на мешканцях нашого району економить на електроенергії, – переконана жителька вулиці Чернишевського. – По всьому місту ліхтарі горять нормально, а в нас – максимум до 21-ї. Після цієї години йти до дому просто страшно. Доводиться телефонувати чоловікові, щоб зустрічав. Постійні п’янки, бійки... Міліція сюди просто не заходить. І це при тому, що тут розташований міліцейський госпіталь».

Дорожнє покриття є не скрізь
Дорожнє покриття є не скрізь

Що каже депутат про свою роботу?

Степан Цимбалюк: «Ну, нічого нового не зроблено. За п’ять років змін не відбулося. Бо територія – переважно, приватний сектор. Має бути в в школі добудова, вона не здійснюється до цього часу, хоча було заплановано вже давно, та за п’ять років нічого не здійснено, бо немає коштів. 13 школа, училище мистецтв і культури – теж не зроблено нічого. Єдине, що дали дозвіл на побудову хати на вулиці Жовтневій. Громадянка зверталася особисто до мене, щоб на батьківському подвір’ї побудувати будинок.

Було ще питання про об’їзну на Чернишевського, там біля під’їзду будинків №№ 16 і 14 провалився люк і коли вантажні машини їхали – він «бумбахкав» і будив людей, то це питання вирішили. А чогось більшого – не зробили.

В районі є питання з освітленням, бо він такий віддалений. Мені здається, що тільки Чернишевського і Ковельська, Шевченка є більш-менш освітленні, а решта – ні. Для того потрібні кошти, але на такі ділянки кошти не виділять. Хоча загалом дільниця не є дуже затемнена.

Дорогу відремонтували, а про тротуар забули
Дорогу відремонтували, а про тротуар забули

А от дорогами забезпечена досить непогано. Частина Богдана Хмельницького, Набережна, Шевченка, Чернишевського, Ковельська, Ломоносова, Миру, майже всі мають нормальні дороги. Не такі, як є на ДПЗ, Марка Вовчка, що вона в первинному вигляді – тільки щебенем засипана. Тут немає вулиць, які б не мали твердого покриття».

Дорожнє покриття є не скрізь
Дорожнє покриття є не скрізь

Дорогу відремонтували, а про тротуар забули
Дорогу відремонтували, а про тротуар забули

Назар ЯСИНСЬКИЙ

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром