Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Тварюки продажні» – реакція соцмереж на сумнівне рішення Луцької судді

11:25 11.10.2019
1901

Днями була опублікована стаття під назвою «У Луцьку суддя не побачила зловживань чиновника, через якого держава недоотримала мільони» яку активно обговорюють користувачі Facebook.

Нагадаємо, йдеться про те, що ексначальник управління охорони здоров'я Луцької міськради Федір Кошель подав до суду на голову благодійного фонду «Рідна Волинь» і «ВОГО ВОЛК» Дмитра Глазунова про захист честі, гідності та ділової репутації. Підставою для звернення стали публічні виступи Глазунова, в яких він викрив тіньові схеми збагачення корисних чиновників на хворих. Зокрема, мова йде про створення в 2001 році в Луцькій міській лікарні «Муніципальної аптеки», яка ніби мала би бути комунальною та підтримати бюджет міста і єдину лікарню, але в результаті «елегантної» оборудки та підміни понять «Мініципальна» виявилася приватною. Її засновником є Кошель, який на момент заснування займав посаду начальника управління охорони здоров'я Луцької міськради, а під саму аптеку виділили значну частину приймального відділення лікарні.

Коментує Дмитро Глазунов:

«Ми надали суду реєстраційні документи аптеки, відеозізнання самого Кошеля, що він є засновник аптеки та його посадові обов’язки із офіційного сайту управління. Відповідно, головне завдання начальника управління охорони здоров'я Луцької міськради – це покращення фінансування Луцької медицини шукати шляхи наповнення бюджету охорони здоров'я. Таким чином, обов'язок Кошеля був створити Комунальне підприємство і частину прибутку спрямувати до бюджету та на розвиток єдиної в Луцьку міської лікарні, а не робити приватний бізнес, використовуючи займану посаду».

Внаслідок діянь Кошеля лікарня та бюджет недоотримали мільйони гривень, а увесь прибуток осів в кішенях приватних осіб, серед яких сусідка Кошеля по малій батьківщині село Хотешів Камінь-Каширського району Н. Чміль. А це, за оцінками фахівців, майже ще один річний бюджет усієї медицини Луцька, який на 2019 рік складає 287 млн грн. За ці кошти афільовані особи придбали з десяток маєтків і квартир, елітний автотранспорт для себе та своїх дітей. Натомість, пацієнти досі обстежуються на застарілому медичному обладнанні та ходять в лікарню зі своїми шприцапим та таблетками, які наполегливо рекомендують купувати саме в «Муніципальній аптеці», а хворі благають про допомогу на лікування в соцмережах, шукаючи порятунку.

Відповідно, на думку Глазунова, такий вчинок чиновника Кошеля не може асоціюватися із честю, гідністю та бездоганною діловою репутацією, а відтак якщо ці чесноти підірвані ним самим, то і захищати немає що.

На початку 2019 суддя Луцького міськрайонного суду Інна Борисівна Плахтій винесла рішення на користь Федора Кошеля, визнала інформацію Глазунова недостовірною і як таку, що порушує немайнові права Кошеля та призначила компенсувати йому судові витрати. Таке рішення обурило громаду. Зокрема, у групі @Наш Луцьк під статтею в коментарях читачі винесли свій вердикт цьому рішенню – «Тварюки продажні» і припускають, що не обійшлося без традиційного «поділився». Притягнути до відповідальності обох вимагає громада.

Від себе добавлю, що зло повинно бути покаране, але як свідчить практика, не в нашій країні. Але то вже тема правоохоронців, Антикорупційного суду та Вищої ради юстиції.

Зрештою, кожен читач сам може надати оцінку чиновнику Федору Кошелю, рішенню судді Інні Плахтій та іншим, хто сьогодні намагається в будь який спосіб відбілити учасників недобросовісних схем та зберегти бізнес на хворих в міській лікарні, адже він дає чималі прибутки. Самі ж хворі та лікарня при цьому в розрахунок не йдуть.

Ольга ХОЛОДНА

загрузка...
Коментарі
14 листопада
Вчора
12.11.2019
11.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd