Як луцькі чоловіки наслідували принца Уельського. ФОТО

20 Липня 2018, 10:58
Модні лучани 1674
Модні лучани

Сьогоднішня знахідка стосується питання чоловічої моди, а саме – головної частини чоловічого гардеробу: штанів.

Дуже часто, переглядаючи фото з волинських міст, зокрема й Луцька, натрапляли на цікаві фото, де зображені чоловіки у вкорочених штанах. Така мода найчастіше зустрічається у 1920-х та іноді у 1930-х роках.

Цікаво, звідки волиняни запозичили такий фасон штанів? Хто був прикладом для наслідування у цьому питанні? Як виявилось, зразком для модного наслідування був сам принц Уельський. Саме він ввів у моду вкорочені широкі штани для гри у гольф під назвою «plus fours», разом із ними надягали довгі вовняні гольфи. 

Разом із такими штанами чоловіки носили шотландські светри, капелюхи-панами, вузькі краватки, піджаки на двох ґудзиках, нагрудні хустинки, коричневі замшеві туфлі і англійські кепки у дрібну клітку. 

На Волині ці штани серед місцевих чоловіків мали свої назви. Так, луцький історик та краєзнавець Сергій Годлевський поділився спогадами, що, виявляється, старожили у Горохові називали такі чоловічі штани словом «помпи», а вчитель історії та краєзнавець з Олики Анатолій Гура підтвердив версію походження таких штанів з Англії:

«Такі штанці називалися «гольфи», оскільки мода на них пішла з Англії, де джентльмени саме у таких штанях, піджаках і сорочках з краватками розважалися грою у гольф».

Тож, як бачимо, волинські чоловіки завжди хотіли бути «в тренді» і не відставати від останніх модних тенденцій. 

Читайте також: Як одягався князь Вітовт

Луцькі модники, 1920-ті роки
Луцькі модники, 1920-ті роки

Ковельчани, 1920-ті роки
Ковельчани, 1920-ті роки

Біля Дубнівського замку, 1930-ті роки
Біля Дубнівського замку, 1930-ті роки

На вулицях Луцька, 1920-ті роки
На вулицях Луцька, 1920-ті роки


Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
20 Липня 2018, 18:38
Дуже цікаво!!!
Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021