Головні факти з життя відомого митця Миколи Голованя

09 Січня 2018, 18:06
Микола Головань 15100
Микола Головань

На ювілейну сходинку свого життя сьогодні, 9 січня, ступив відомий скульптор Волині, справжня легенда – Микола Головань. Виповнилося йому 75 років.

З цієї нагоди журналісти Району зібрали для своїх читачів головні факти з життя відомого митця.

Микола Головань народився у селі Теремно під Луцьком у 1943 році. Там і провів свої дитячі роки. Мама Юзефа була полькою, батько Микита переїхав на Волинь із Одеси.

Батьки хотіли, аби їхній син став художником, тому Микола одразу після школи успішно склав вступні іспити до Львівського училища мистецтва.

2
Відомий митець між своїми роботами
Відомий митець між своїми роботами

Варто додати, що першим вчителем, який подарував йому «квиток у світ мистецтва», був Петро Синзюк. У нього Головань навчався, коли відвідував тодішній Будинок піонерів (нині – Палац учнівської молоді).

Відомий скульптор працював у Луцьку на різноманітних роботах: і вантажником, і в цирку. А вже пізніше в старій батьковій хаті почав створювати перші свої роботи. Збудував дворовий вернісаж. І люди тоді почали приходити і дивитися.

Через певний час батькову хату знесли, а натомість йому дали хрущовку. Тоді у чоловіка виникли думки збудувати власний будинок. Разом із сином взявся втілювати свою мрію. Кожен камінчик пройшов через їхні руки.

2
Микола Головань із котом
Микола Головань із котом

Та у 2005 році в Миколи Голованя сталася трагедія – втратив сина. Помер він через інфаркт.

За своє життя він створив скульптури на пішохідній вулиці міста Лесі Українки, в Центральному парку та в інших куточках обласного центру. Також побудував на березі річки Стир архітектурну пам’ятку – Будинок скульптора. Ця споруда прикрашена більше, ніж п’ятьмастами скульптурами різних стилів. Вона постійно приваблює туристів з усього світу.

2
Будинок із химерами
Будинок із химерами

У 2016 році отримав звання «Почесний громадянин міста Луцька». У 28 років відкрив свою першу персональну виставку «Скульптура. Живопис. Графіка» у кінотеатрі «Промінь», впродовж восьми років пропрацював скульптором у Художньому фонді України та 22 роки – в художньому комбінаті, брав участь у скульпторських пленерах у Луцьку та у Франції.

Микола Головань створював спочатку дерев’яні скульптури, але, за його словами, вони не змогли стояти довго на повітрі, тому почав робити їх зі штучного каменю. Загалом чоловік любить багато експериментувати.

1
Справжня легенда Микола Головань
Справжня легенда Микола Головань

Варто зауважити, що відомий майстер уже більше півстоліття займається своєю улюбленою справою.

Район.Луцьк вітає іменинника з Днем народження та бажає йому ще довгих років життя. 

Коментарі
02 Березня 2020, 00:44
На початку згадується якийсь Юзеф, мама якого була полькою. Хто він? І взагалі, журналісти "Район. Луцьк", вам не соромно публікувати таку недолугу статейку про людину, яка заслуговує на велику повагу?
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром