«Чому ви до мене прийшли? Ідіть у прокуратуру!» – голова Луцької РДА про сміттєву піч у Брищах

31 Жовтня 2016, 18:33
2508

До голови Луцької РДА прийшли жителі села Брище та населених пунктів, які поблизу, з вимогою розірвати договір з ініціатором будівництва печі для спалювання сміття на Брищенському сміттєзвалищі.

Проблема з піччю, яку хочуть побудувати у Брищі, тягнеться доволі давно. Справа в тому, що населення, яке живе поруч сміттєзвалища і так дихає «нездоровим повітрям» та харчується продуктами з отруєної відходами землі. Люди вважають, що піч для спалювання сміття ще більше забруднить екологію і це відобразиться на їхньому здоров'ї.

Обурені мешканці екологічно забрудненої території просили у голови Луцької РДА Ігоря Ярмольського, аби він допоміг таки вирішити цю проблему.
 Голова Рокинівської сільської ради, у якої в підпорядкуванні село Брище, розповіла:

– Вчора у нас на сесії зібралися жителі Брища та Рокинь. Було вирішено подати клопотання до голови Луцької райдержадміністрації. Люди хочуть, щоб переглянули договір оренди РДА з Центром по  утилізації та переробці сміття. А також щоб провели перевірку законності будівництва печі. По документах  це значиться як устаткування для спалювання відходів.Ігор Ярмольський нагадав, що рішення про дозвіл на будівництво Рокинівська сільська рада приймала ще у 2010 році. Щоправда, мова тоді йшла про зведення сміттєпереробного заводу, але цей задум якимось чином плавно переформувався у будівництво печі для спалювання відходів.


– Ви прийняли рішення, дали дозвіл. А тепер змінили своє рішення. Кожне рішення повинно бути у правовому полі. У статті 59 пункт 10 Закону України про місцеве самоврядування зазначено: «Акти або рішення органів посадових осіб місцевого самоврядування у разі невідповідності їх Конституції або законам України визнаються незаконними у судовому порядку». Ви спочатку дали добро, а хто тепер буде відшкодовувати збитки тій фірмі, яка взялася за будівництво і понесла збитки? –  поцікавився посадовець.


На це одна з присутніх жінок зазначила голові РДА: «Будівництво велося незаконно, є приписи».

– Якщо будівництво велося незаконно, то чому ви до мене прийшли? Ідіть у прокуратуру, –  відповів на це Ігор Ярмольський.

Він також  попросив надати усі документи, які зібрали люди, і пообіцяв розібратися в рамках законодавства.

– Але я вважаю, що обов'язково у цьому питанні мають бути представники фірми. Ми маємо їх вислухати, подивитися їхній проект від А до Я. Я вважаю, що це буде правильно та демократично, адже криками ми нічого не вирішимо, – наголосив голова РДА.


Також він зазначив, що немає підстав для розірвання договору оренди землі.

– Як я можу його розірвати? – розвів руками посадовець. Ігор Ярмольський спробував заспокоїти присутніх і нагадав про конфлікт у Зміїнці. Там жителі села виступили проти того, аби поруч звели сортувальну лінію батарейок.

– Те питання вирішилося, і це вирішиться, – запевнив він.

Варто зазначити, Зміїнець давно називають «царським селом» у зв’язку з тим, що там заселився місцевий бомонд. У Зміїнці живуть відомі бізнесмени, політики, а також сам мер Луцька Микола Романюк.  «Бо вирішенню цього питання сприяла влада», – обурено констатували люди.

Також присутні дорікнули Ярмольському, що той на зустріч з громадою не з'явився, а прислав замість себе першого заступника. «Ви не знайшли хвилинки, щоб приїхати до людей. Ми хотіли саме з вами поспілкуватися», – зауважили селяни.

– Я теж може хочу говорити з папою Римським, але такої можливості не маю, – відрізав очільник РДА.

Присутні громадяни також зазначили, що громада прийняла рішення призупинити будівництво до об'єднання громад. Але на думку громади ніхто не зважив.

Наталка ПОЛІЩУК

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
01 Листопада 2016, 00:47
Вибори не за горами Народ піариться.УКРОП скупить всіх. А далі трава не рости. Шкода людей . Занадто довірливі. А мутить все Твердохліб .
01 Листопада 2016, 00:57
А я то тут до чого?Красти більш не дам нікому!!!!Землю в оренду він віддав.
Коментар
24/10/2021 Субота
23.10.2021
22.10.2021