Луцький вчитель-правник став одним з найкращих в Україні

12 Листопада 2015, 16:59
4203

Учитель правознавства Луцького НВК № 9 Віталій Бондар посів друге місце на Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року 2015». Він зізнається, що конкурс – це не тільки змагання, а щонайперше обмін досвідом та взаємне навчання.

«Можна було подивитись на заняття, які проводять інші викладачі. Це справді гідні конкуренти. Вони проводять власні наукові дослідження, мають безліч розробок, укладають підручники», – розповідає Віталій Бондар.

Цьогоріч конкурс «Вчитель року» проводили у новому форматі. Завжди конкурсним випробуванням був урок і його самоаналіз. У 2015 році додали тестове випробування на знання предмету і майстер-клас за обраною проблемою з метою формування в учнів критичного мислення. За результатом цих випробувань Віталій Бондар серед правознавців посів перше місце на всеукраїнському рівні. Каже, що здолати труднощі допомогла фахова юридична освіта. Найважчим завданням для Віталія Бондаря був освітній проект.

«Найкращі думки та проекти конкурсу можна справді втілити у життя за підтримки влади», – додає Віталій Бондар.


Власний освітній проект вчитель назвав «Юридична відповідальність неповнолітніх в Україні». Під час реалізації свого проекту він формував учнів правничих класів за групами. Перша група – науковці. Їхнім завданням був пошук інформації та літератури, її критичне осмислення. Інша – законотворці. Вони шукали матеріали у законодавстві, аналізували. Останні – систематизатори, де діти шукали різножанрові фільми щодо теми. Мета уроку – загальне обговорення віднайденого матеріалу.

Випробувати себе у конкурсі Віталію Бондарю запропонувала дирекція НВК № 9.

«Учителі атестуються. Коли змушуєш себе хоча б взяти участь у конкурсі, легше систематизувати знання для атестації. Ніби й важко готуватися, але це того варте», – каже Віталій Бондар.

Дружній колектив рідної школи допоміг підготуватись до випробувань. До підготовки конкурсанта долучилися директор закладу Віктор Дубина та його заступник Марина Чаус.

«Завдяки їхній допомозі досягнув таких високих результатів», – зізнається Віталій Бондар.

Учителі також не залишились осторонь і допомогли. Той, хто брав участь у конкурсі минулого року, дав ґрунтовний старт для наукових розробок.

«А вчителі інформатики забезпечили електронними ресурсами, технікою. Це полегшило роботу на випробуваннях. Жоден конкурс не відбувся б без електронного оснащення», – каже вчитель.

Про плани на майбутнє Віталій Бондар розповідає з усмішкою.

«Поганий той солдат, який не хоче бути генералом. Можливо, за кілька років намагатимусь здобути переможне перше місце, але поки треба відпочити».

Спілкувалася Олена ЛАУЩЕНКО

Відео про освітній проект Віталія Бондаря можна переглянути у спільноті інтернет-видання Район.Луцьк.

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром