Понад 30 гектарів луцької землі орендують за просто так

24 Червня 2015, 13:11
1580

У бюджеті Луцька цифра запланованих прибутків від оренди землі підприємствами не змінюється кілька років поспіль. Ще із 2012 року місто планує збирати з юридичних осіб за оренду близько 19 млн грн щорічно.

Тим часом, не один десяток фірм користується гектарами міської землі без жодного дозволу і жодної копійки в казну Луцька. Міська влада вже понад рік не може порахувати збитки, завдані в результаті такого зловживання.

Луцькі податківці ще в середині 2014 року склали список юридичних осіб, які незаконно користуються міською землею.

Лише дві фірми зі списку – ДПП «Тріграм» та ВАТ «Укртелеком» – мають київську прописку, решта підприємств – місцеві. Дочірнє підприємство з іноземними інвестиціями «Тріграм Фармадент Інтернешнл» провадить оптову торгівлю фармацевтичними засобами і має філії в усіх обласних центрах України. З діяльністю «Укртелекому» лучани добре знайомі, за винятком хіба бездозвільного користування земельними ділянками у кількості 85 одиниць загальною площею майже 5 га.

Найбільшу площу незаконної оренди займають підприємства групи «Континіум»: СП «Західна нафтова група» використовує 4,7 га, ТзОВ «Вест Ойл Груп» – 9,7 га землі на вул. Єршова.

Є у списку й фірма, яку пов’язують з діяльністю олігарха, вихідця із Луцька – Ігоря Палиці. ТзОВ «Мавекс» використовує півгектара за адресою вул. Карпенка-Карого, 1-Б, не оформивши відповідних документів.

Майже 2 га на вул. Трункіна, 3 «окупував» один із найбільших місцевих перевізників – ВАТ «Волиньавтотранс».

Проблемні ділянки – за адресою колишнього підшипникового заводу. Тут, на вул. Боженка, 34, незаконно використовує 3,4 га землі ТзОВ «Підшипник-Автосервіс» і 1,1 га – ТзОВ «Сталь-Едель».

Особливий інтерес у списку викликає комунальне підприємство «Луцький спецкомбінат комунально-побутового обслуговування», який, працюючи ще із 90-х, досі не оформив документи на оренду, але використовує понад гектар міської землі. На цій території, до речі, не лише робочі приміщення підприємства, а й міське кладовище.

Для того, щоб визначити збитки, завдані бездозвільним, а відтак – безплатним користуванням земельними ділянками, Луцька міська рада ще 26 лютого 2014 року створила спеціальну комісію. Результати досі не встановлено.

Більше того, у відповіді на запит депутата міськради Ігоря Поліщука, який зацікавився питанням, з’ясувалося, що міська влада має свій список нечесних орендарів. Він утричі коротший від наданого податковою і має єдиний збіг – ТзОВ «Вест-Вікторія». Саме за цим списком працює комісія, що визначає збитки.

Список юридичних осіб, складений міською владою
Список юридичних осіб, складений міською владою

Як пояснив начальник управління земельних ресурсів міської ради Сергій Шабала, різниця в інформації, якою оперує податкова та комісія, – через різне розуміння, які дозвільні документи потрібні.

«Не збігаються списки тому, що по-різному трактують поняття неоформлених документів. У списку податкової є й ті підприємства, в яких є акти на користування, а ніби мають платити оренду. Тут  питання зніметься внесенням змін до ставок податку, які міська рада готує на чергову сесію. Будуть платити однаково і ті, хто має акти, і ті, хто укладав договори оренди», – пояснив ситуацію чиновник.

«У списку податкової, наприклад, є «Луцький спецкомбінат КПО». Це комунальне підприємство, воно не має платити оренду, ми тричі писали в податкову пояснення», – каже Сергій Шабала.

Загалом робота комісії з перевірки зазначених об’єктів дозволила «засудити» лише одне підприємство. Суд визнав, що ВАТ «Волиньавтотранс» незаконно використовував землю і зобов’язав сплатити в міську казну 350 тис. грн.

Із рештою бездозвільних орендарів справа поки зависла через мораторій на перевірки, оголошений Кабміном.

«По багатьох підприємствах у нас фактично готові документи, але не вистачає основного доказового документа для ухвалення остаточного рішення як комісії, так і суду. Йдеться про висновок державної інспекції сільського господарства, що земля використовується без правовстановлювальних документів. Ми зверталися до інспекції щодо всіх випадків, але відповідь одна: уряд заборонив проводити перевірки. Щоправда, мораторій закінчується в липні, і якщо його не буде продовжено, безумовно, ми звернемося ще раз, щоб провели перевірку», – пообіцяв Шабала.

Василь ПОЛТАВЕЦЬ

Коментарі
03 Листопада 2017, 10:58
Ви що геть ку-ку? Спецкомбінат має може платити за покійників , які там поховані? Це що за закони такі дебільні і для кого ж вони писані? Там має бути 0% ставка за землю на кладовищах- ВСІХ.
Коментар
19/10/2021 Понеділок
18.10.2021