Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Що зробили депутати за 5 років. Василь Гриб

18:35 17.09.2015
1375

Одного візиту на сесію Луцької ради достатньо, аби виділити серед депутатів Василя Гриба і запам’ятати надовго. Кожен виступ – і під час засідання, і навіть в перервах – цілий спектакль із правильно поставленими інтонаціями, широкими жестами та неабиякими емоціями.

Не дивно, адже до сесійної зали Василь Пилипович потрапив фактично із театральних підмостків. За плечима депутата – 30 років роботи в театрі, а також – досвід викладання курсів «майстерність актора» та «сценічна мова» у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв. З проханням навчити ораторському мистецтву до Гриба зверталося немало політиків, одним із його учнів, до речі, є й нинішній народний депутат Ігор Гузь.

У Луцькій раді Василь Пилипович – другу каденцію поспіль. У 2010 році обирався у виборчому окрузі рідного 33-го кварталу. Щоправда, безпосередньо будинок Гриба – за межами округу, проте проблеми району плюс-мінус – одні і ті ж, тому сусідство із своїми виборцями, однозначно, дозволяє депутатові бути «в темі».

Округ Гриба

Виборчий округ №21 розташований між проспектом Соборності та вулицею Кравчука в межах між Воїнів-Інтернаціоналістів (включно) та Федорова (лише парна сторона).

В окрузі – радянська забудова 80-х та кілька будинків, зведених вже в цьому тисячолітті. Типові для мешканців старіших районів Луцька проблеми типу дахів, що протікають, труб, що лопають – чекають на жителів цих вулиць років за десять. Проте не бракує інших турбот.

Між будинками в дворах – старі бетонні доріжки, а улюбленими атракціонами ля дітей тут слугують берізки та перекладини для вибивання килимів. Натомість лавочок – сідай, де хочеш.

Ще одна типова проблема мікрорайону: смітники, які тут «тулять» посеред двору, під вікнами, а, буває, навіть біля дитячих майданчиків.

Що думають мешканці про Василя Гриба?

Попри те, що Василь Гриб – досить ініціативний в сесійні залі, адекватно цій ініціативності обранця знають лише мешканці двох будинків в окрузі: на проспекті Соборності, 22 і 24. Депутат активно «воював» із незаконною забудовою поруч з цими будинками.

«Чи там мав бути кабак, чи нічний магазин, нас це мало хвилює, – ділиться пані Тетяна. – Головне – наслідки. Цілу ніч би під вікнами пили, як колись біля магазину «Сова». Василь Пилипович допоміг нам в цій проблемі. А ще турбувався, коли супермаркет «Салют» будували. Ми не знали, чи не буде зависокою будівля, чи не закриватиме нам вікна. На зустрічі із представниками «Салюту» депутат теж приходив».

Проте таку активність обранця оцінили, очевидно, далеко не всі виборці округу.

«Ніколи не бачили, не знаємо депутата. На днях був мер, обіцяв зробити дитячий майданчик. Поживемо, побачимо», – поділилася інформацією про найсвіжіший «контакт» із місцевою владою мешканка будинку на Соборності, 26 Тетяна.

Перехожі на вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів нарікають на погані тротуари. При цьому назвати депутата, до якого мають таке прохання – теж не можуть.

«Нам потрібні нормальні доріжки, – скаржиться жінка, що проживає на вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів, 4. – На високих підборах тут ходити не можливо! Хай би поклали нормальний асфальт, а то ми бачимо, як роблять: заклали і ногами притоптали. А за місяць – нічого нема. Хочеться просто елементарного порядку. І щоб смітники не смерділи. Чи щоб закривали їх, чи хоч би обгородили».

На недостатній інтерес обранця до проблем мешканців нарікає й сімейна пара, яку зустріли біля під’їзду на Соборності, 20-А: «Хоча б піску дітям привезли. Треба, щоб депутати хоч іноді цікавилися, чим люди живуть, що їх турбує. Не вистачає інформації. Не знаємо, що буде з опаленням. Хоча б розповіли людям, що робити».

Мешканки біля сусіднього будинку – Кравчука,16 – теж невдоволені покриттям біля під’їздів. «Ходити неможливо. Дітям немає майданчика, добре, що під боком маємо великий сквер. А наш будинок – 215 квартир, це ж маленьке село. Отак і передайте депутату, що якщо хоче на наступний термін, хай щось робить», – порадили жінки.

Натомість жителі іншого двору – на Федорова, 8 – розповідають про не завжди позитивні наслідки від депутатських подарунків. «У нас порівняно новий двір, – каже молода мама Оля, що мешкає в будинку. – Нам фонд Палиці встановив спортивні тренажери, влаштував майданчик. Але це – лише для дорослих хлопців, від 14 років і більше. Для малечі ж – немає, де погратися. Окрім цього, тепер маємо проблему, бо підлітки не розходяться до часу-двох ночі. Вони галдять, заважають спати. Неможливо їх утихомирити».

Що каже депутат про свою роботу?

Василь Гриб: «За 5 років найбільш резонансними справами в моєму окрузі стало два випадки незаконної забудови на проспекті Соборності. Близько чотирьох років тому почалося будівництво приміщення, де тепер розташований магазин «Салют». Хотіли збудувати двоповерховий будинок. Півроку я був тільки цим і зайнятий. Працювали з виборцями, збирали комісію – одну, другу, третю. І земельна ділянка там була захоплена. Нарешті на вимогу людей заборонили будувати другий поверх. Люди залишилися задоволеними.

Відразу після цього виникла інша проблема. Наталя Кушнір побудувала в буд. № 24 «халабуду» біля своєї квартири і зникла. Я зробив депутатський запит – відповіді не отримав. Архбудконтроль «віднікувався», наші в міськраді нічого не знали. Я її три роки шукав, і цього року в лютому вона з’явилася. Дійшло до того, що люди зрештою самі знесли те приміщення.

Я старався як міг. Не лише по цих проблемах. В бібліотеці № 10 в мене громадська приймальня. Звернулися інваліди-колясочники, щоб посприяв виділенню коштів на ремонт. Це – єдине місце, де вони можуть посидіти за комп’ютером, починати книжки, а не було вбиральні, і – година-друга – мусили їхати додому. Зробили заїзди, відремонтували вбиральню, поставили спеціальний санвузол.

Зверталися мешканці Ковельської, 60. Цілий рік просили, щоб виділили кошти на ремонт даху, нарешті вже зробили. І ще багато різних справ – я не можу за 5 років все перерахувати.

А на фінал скажу: я не йду на вибори. Партійна організація «Батьківщина» уже затвердила 42 кандидати, в мене лишилося місяць-півтора і – до побачення!»

Назар ЯСИНСЬКИЙ

Коментарі
23 лютого
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин