Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Купи книгу – отримай роботу: як заманюють амбіційних кар’єристів​

14:35 11.03.2016
3510

В офісі на вулиці Винниченка, 14-А пропонують купити китайську продукцію на 100 доларів та оформити договір за 15 доларів взамін на привабливу вакансію.

Район.Луцьк уже писав про дивну роботу, куди запрошують лише тих, хто любить сміятися. Наші журналісти теж уміють посміхатися, тому після маси негативних відгуків ми вирішили детально перевірити, що це за організація і яку саме роботу там пропонують.

За словами потенційних працівників, найчастіше ці «роботодавці» телефонують самі у відповідь на розміщене резюме. Вирішили діяти за таким же принципом. Створили резюме на популярному сайті пошуку роботи «rabota.ru». На дзвінок довго чекати не довелося. У той же день зателефонували та запросили на співбесіду в офіс на вулиці Винниченка, 14-А, 4 поверх. Із собою сказали взяти документ, що засвідчує особу, та на вході повідомити, що прийшли до керівника Мельникова О.М. Про те, чим будемо займатися в організації, нам не повідомили. Сказали лише, що чекатимуть на співбесіді.

У призначений час ідемо за вказаною адресою. Піднімаємося на четвертий поверх і намагаємося знайти назву фірми. Бачимо лише табличку з написом «Business Information Center». Очевидно, це і є місце призначення.

При вході стоїть стіл, за яким сидить дівчина приємної зовнішності, одразу вітається та запитує, до кого прийшли. Стараємося не відходити від сценарію і відповідаємо так, як пояснили у телефонній розмові. Після короткого знайомства нас запрошують до залу очікування, де уже сидить кілька людей.

Перше, що впадає в око – це по-мінімуму вмебльована кімната. На стінах висять мотиваційні плакати про подорожі, а на великому екрані для розваги, чи то додаткового впливу на людей, показують програму «Орел і решка».

Працівники офісу вбрані стильно та носять бейджики. Складається враження, що ми потрапили у солідну фірму. В процесі заповнюємо анкету зі стандартними питаннями: про попередні місця роботи, знання комп’ютерних програм та бажану заробітну плату. Однак, було й запитання про те, чи є у власності якась нерухомість, що дуже здивувало.

Дочекавшись своєї черги, заходимо в кімнату для співбесід. Цей кабінет також практично порожній. Із меблів – лише кілька столиків, за якими кожен із співробітників проводить персональні співбесіди.

Кілька секунд очікування, і ми вже ведемо розмову із так званим менеджером – симпатичною молодою дівчиною. Спочатку панянка ставить питання по суті, а потім все переходить у психологічний тренінг: ким ви себе бачите в майбутньому, ваше хобі, чи хотіли б мати власний бізнес, тощо.

Нарешті дівчина доходить до етапу інформаційної розповіді про компанію та посаду. Чуємо різні казки про кар'єрні перспективи, поїздки в інші країни, високооплачувану працю. На запитання, що потрібно буде робити – завчена фраза про справу з документацією, прийом дзвінків, різні зустрічі та інші доручення. Допитатися, чим займається фірма, не вдалося, пояснення були розмиті.

Ввечері, того ж дня, нам подзвонили і повідомили, що співбесіда минула успішно. Запросили на семінар та сказали взяти із собою два фото і бейджик.

Перед семінаром все та ж пані-менеджер ввічливо вітається, питає, чи принесли усе, що потрібно. Після бажаної відповіді маркером пише на бейджику необхідне прізвище і слово «перепустка». Нам повідомили, що лише з цим папірцем тепер пускатимуть на семінари.

Перше заняття із красномовною назвою «Фінансовий план» триває півтори години. Протягом цього часу розповідають про найману працю, економічні умови в країні та інші основи бізнесу.

Та про умови роботи і обов’язки знову нічого не чуємо. Повідомили лише назву фірми – «Тієнс Україна» і те, що вона якось пов’язана із китайською продукцією «Тяньши». Нас одразу запевнили, що продавати чи купувати якусь продукцію не потрібно.

Наприкінці навчання задають домашнє завдання – написати 50 мрій, дату їх виконання і необхідну суму на реалізацію. Після семінару кожного з учасників викликають на кілька слів, питають чи сподобалась лекція та улесливо просять прийти на наступну.

На другому занятті кандидатів на вакансію поменшало. Керівники пояснюють це тим, що їх не допустили до наступного заняття. Хоча було зрозуміло, ті, хто «в’їхав» у політику фірми, оминають таких роботодавців десятою дорогою.

Пробуємо поспілкуватись із тими, хто все ж прийшов на лекцію. Запитуємо, як дізнались про вакансію та що розповідали їхні керівники «тет-а-тет». Раптом вбігає дівчина з рецепції і поспіхом промовляє: «Не спілкуйтесь з іншими, адже всі претендують на різні посади».

Розпочинається лекція. Вже новий спікер розповідає про «Види доходів». На конкретні питання відповідають не чітко, оминаючи прямої відповіді. Після заняття кажуть, що дають додому книгу для прочитання, але під заставу у розмірі 100 гривень.

Відмовляємося від такої пропозиції та висловлюємо своє обурення. Запідозривши нашу недовіру, пропонують скинути матеріал на флешку. Як виявилось, обов’язковою для прочитання була книга «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кійосакі.

Наступні лекції теж присвятили різним бізнесовим темам та обіцянкам «золотих гір» для майбутніх працівників.

Після шести занять навчання нарешті закінчується. В останній день нам все ж розповідають, що потрібно буде робити: телефонувати людям, які шукають роботу та запрошувати на співбесіду, а потім проводити таке ж навчання, яке проводили з нами.

Телефонувати працівники повинні за власні кошти, а фірма пізніше покрила б витрати. Також необхідно купити продукцію «Тяньши» на суму 100 доларів. Роботодавці мотивують це тим, що таку процедуру проходять всі охочі потрапити на роботу. Крім цього, потрібно сплатити 15 доларів за оформлення договору. Після чого одразу ж пропонують підписати контракт, однак особисто у руки його не дають. Просимо ознайомитися з документом, проте чуємо відмову, посилаючись на нестачу часу. Тому контракт просять підписати негайно.

Звісно, на такі умови не погоджуємося. Однак, вправні менеджери використовують усі можливі психологічні методи, для того щоб людина повірила у те, що її чекає хороша перспективна робота.

Чи варто погоджуватися на такі умови і продовжувати піраміду «витягування грошей» з кишень довірливих, але уже в ролі роботодавця – вирішувати вам. Проте ми застерігаємо: будьте пильними, старайтеся не платити гроші наперед і уважно читайте те, що підписуєте.

Тетяна РАДІОНОВА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

Ірина

22:41 11.03.2016

Дякую, що подивилися що то за фірма. Як кажуть: НАКІНЕЦЬ ТО!
Про "чи є у власності якась нерухомість" стали питатися роботодавців майже в усіх анкетах. Особливо насторожує "чи готові ви нести відповідальність за матеріальні цінності" коли запрошують на роботу менеджера, що працюватиме вдома,он-лайн....
Тут вас такого не питалися?

начитана

12:22 12.03.2016

таких матеріалів про подібні фірми треба побільше і частіше. Є люди які, не читають ніколи нічого, а коли потрапляють на подібні афери - не кричать, а волають до влади і правоохоронних органів - де порядок? мене обдурили!!!!! а гроші-то сама несла, вуха на лапшу сама розвісила,то хто тоді їй винен? Моя родичка накупляла тої херні від тянь-ши мішок,тепер не знає кому втулити, з нашою родиною посварилася, бо ми не захотіли слухати які-то чудодійні препарати, кальцію китайського як поїсиш - зразу здоровим станеш, і помолодієш,і схуднеш, і розбагатієш! Головне що сама в це вірить.

була на їхньому заході

14:27 12.03.2016

прийом на роботу - це тільки початок. вони ж потім ті порошки за вселенську панацею видають. людей просто в категоричній формі змушують купувати. а не дай боже у людини якась хвороба - вона ж усі гроші віддасть. ті, хто там, так би мовити працює, зазомбовані люди.

VN

14:52 16.03.2016

Такого рівня освіта вже не зобов'язана бути безкоштовною і існування цього виду бізнесу серед такої маси віруючих в гороскопи, гомеопатію, знахарок і святі мощі цілком закономірний, з точки зори екосистеми, процес.

Шкода лише, що вони встигають все місто накрити рівним шаром свого спаму - відчуття прогулянки по суцільному смітнику.

руслан

16:36 16.03.2016

я то думаю шо там за притрухі постійно теляться зранку до вечора) дякую за статтю)

руслан

16:37 16.03.2016

Там з ранку до вечора людей вистачає...лохи на волині ще не перевились отже)

юрец

22:07 13.04.2016

жизнєно

Таня

18:34 08.09.2016

сестра моя чуть не увійшла в таку аферу ..чуть контракт з ними не підписала

Валерій

19:38 06.10.2017

Така ж фірма знаходиться на Рівненській 48, сходив на перший семінар, все як тут описано.

343334

20:03 16.11.2017

Я теж там побувала, одразу щось запідозрила. Зараз вони знаходяться за адресою Лесі Українки 16А і називаються "Альянс".Схема ідентична! Дякую за статтю і за збережений час та нерви)

Катя

19:01 26.07.2018

Так, напевно я теж ,я говорять "попала",на другому уроці сьогодні була,і все повторюється,як ви написали, тільки на вулиці Волі 27 де магазин Єврошоп у будинку,заду вхід залізні двері там де Волинська друкарня на 4 поверсі кабінет 406!!! Хто ще ходив туди на співбесіду чи уроки?

Санчес

07:30 02.09.2018

А тепер я згадую, що приблизно у 2011-2012 у мене вже була зустрiч iз цими людьми. Вони знiмали офiс на проспектi Волi напроти дитячоi бiблiотеки
Так само був дешевий обшарпаний офiс, 4-5 людей з бейджиками, та два-чотири семiнари пропонувались. Нiякоi вивiски, нiякого звичайного робочого процессу, як на нормальних роботах.
Що з самого початку сильно кидаеться в очi? - Фiрма наймае людей, розшвряючи штат, а при цьому знiмае старий дешевий офiс, жодних комп ютерiв, факсiв, вiддiлу бухгалтерii, вiддiлу кадрiв, офiс-менеджерiв.....Пусто....Навiть мало меблiв...Але тодi вони ще не були такими як зараз)) Вони тодi зробили помилку: на стiнах були дипломи-грамоти Тянь-ши. Тобто люди, якi прийшли на тренiнг-семiнар, зразу побачили куда вони прийшли
Тепер, у серпнi 2018 я знову зiштовхуюсь iз цiею структурою. Зараз вони на Волi 27. Роблять по-iншому: Ходять по вулицi та роздають флаери "Робота. Офiсний працiвник. Пропоную роботу в офiсi з документами."
Ти приходиш, i попадаеш знову в обшарпаний дешевий офiс. Все проходить точно так само, як написано багатьма людьми до мене
Хочу лише сказати одне: Суть роботи наступна: ти вiддаеш Фiрмi 100 долларiв, а потiм сам починаеш шукати нових людей та запрошувати на семiнар, щоб собi назад цi 100 долларiв повернути
А ще, будьте уважнi, i просто згадайте: та людина, ваш керiвник, до якого ви прийшли на спiвбесiду, буде той самий, хто вам на вулицi дав цей флаер
Увiйшовши в Тiенз-тяньши, ти сам потiм будеш змушений за свiй рахунок друкувати реклами та роздавати iх на вулицi

Санчес

08:28 02.09.2018

А ще звернiть увагу тi, хто думае що в них щось можна насправдi заробити: Моя зустрiч з ними була в 2011-12 приблизно, але ця структура так i продовжуе знiмати старенькi обшарпанi офiснi кабiнети
Зараз у серпнi 2018, коли потрапляю на них знову, менi все чiтко пригадалось))) Сказати вам що змiнилось? -Змiнились лише представники. Всi новi. Ймовiрнiше тi люди, вже давно разчарувались в безперспективностi своеi роботи i покинули Tiens-Тяньши

Ксюша

00:19 30.10.2018

Шукаю роботу.Знайшла оголошення в неті,зацікавило.Добре ,що подруга порадила глянути в неті відгуки по адресі офісу( Волі 27 каб.406).А завтра мала йти на співбесіду)))))дякую за відгуки і за недарма згаяний час))))

Ксюша

00:19 30.10.2018

Шукаю роботу.Знайшла оголошення в неті,зацікавило.Добре ,що подруга порадила глянути в неті відгуки по адресі офісу( Волі 27 каб.406).А завтра мала йти на співбесіду)))))дякую за відгуки і за недарма згаяний час))))

Ксюша

00:19 30.10.2018

Шукаю роботу.Знайшла оголошення в неті,зацікавило.Добре ,що подруга порадила глянути в неті відгуки по адресі офісу( Волі 27 каб.406).А завтра мала йти на співбесіду)))))дякую за відгуки і за недарма згаяний час))))

Марина

21:33 29.11.2018

Очень помогла ваша статья. Перед собеседованием спросила у девушки-администратора название организации,на что мне ответили ,что названия нет ,и это не организация ,а ФОП. Догадалась прогуглить фамилию так называемого руководителя. Сразу попалась ваша статьч и черный список работодателей. Все сиало понятно. Сейчас эта банда промышляет в г.Полтава . В бизнес центре ЄРА,комната 531.Людей приходит очень много,особенно студентов. Очень жалко было пенсионера, который пришел туда с палочкой.Аферисты. Будьте бдительны.

15 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин