Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На весь Луцьк працює лише 9 електриків, – головний інженер «Луцьксвітла» Анатолій Грабаровський

16:37 11.09.2015
1106

Проблеми з освітленням Луцька стають все актуальнішими. Чому ж виникає часта потреба ремонтувати електромережі і куди звертатися, коли на вашій вулиці зникло вуличне світло, розповів головний інженер ЛЕП «Луцьксвітло» Анатолій Грабаровський.

- У яких районах міста найбільше проблем з освітленням?

- Проблемний район – Цукровий. Років 10 назад був алюмінієвий бум і в нас там покрали 10 кілометрів мереж. Половину ми вже відновили, інша частина – в планах на наступні роки. Взагалі наші мережі побудовані більш як сорок років тому. Відповідно вони вже по-трішки виходять з ладу. По мірі можливості ми їх заміняємо, але проблеми є по всьому місті.

- Чому найчастіше виникають проблеми з вуличним освітленням?

- У нас здебільшого використовуються проводи, а не кабельні лінії. Відповідно через це часто виникають короткі замикання. Але стараємося те все міняти на більш нове і сучасне. Часто причиною поламок є також погодні умови.

- Якщо на вулиці зникає освітлення, куди люди повинні перш за все звертатися?

- У нас є диспетчерська служба (ред. – телефон 24-71-94), яка потім повідомляє про проблему майстру. Він тоді дивиться, якщо в одному районі назбирується декілька заявок, тоді роблять виїзд. По одній заявці ми виїжджати не можемо, бо це нам виходить надто дорого. Якщо їдуть в якийсь район, то відповідно збирають усі заявки, які там є.

- Як швидко ви вирішуєте проблему, коли до вас звертаються за допомогою?

- Перш за все, варто зауважити, що ми не швидка допомога. Все місто за раз охопити не можемо, адже зараз на весь Луцьк працює 9 електриків. Але, звісно, стараємося зробити якомога швидше.

- Як фінансується ваше підприємство і скільки коштів виділяється в рік на виконання робіт?

- Підприємство фінансується з міського бюджету. На цей рік виділили близько 2,5 мільйонів на експлуатацію мереж. Хоча потрібно було близько 6 мільйонів. Сюди входить і заробітна плата людей, і паливно-мастильні матеріали, кабельно-провідникова продукція, світильники. Реконструкція, будівництво, світлофори та освітлення пішохідних переходів – це за окремі кошти. Кожного року виділяють різну суму, адже це залежить від бюджету.

- Що нового за останній час зробили робітники «Луцьксвітла»?

- Зараз ми поступово переходимо на енергоощадні програми. На вулиці Винниченка та на проспекті Молоді ми поставили світлодіодні світильники. На Молоді 43 таких світильників, а на Винниченка близько – 55. Це допомагає економити електроенергію. На теперішній час ми займаємось ремонтом освітлення Львівської вулиці. Там плануємо повісити світильники над дорогою. Поки що таке є тільки на вулиці Шопена та Степана Бандери. Зараз по місту також освітлені близько 23 пішохідних переходів, де ми поставили нові світильники, які попереджають водіїв про наближення до переходу.

Розмовляла Оксана ВЛАСЮК

Коментарі
23 лютого
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин