Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку створено 180 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

10:58 10.09.2015
968

У місті однозначно сприяють створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У виконавчому комітеті Луцької міської ради сформовано відділ підтримки у створенні ОСББ. У міській раді прийнято Програму проведення капітальних ремонтів у будинках ОСББ в частині дольової участі 70% – 80% міського бюджету від загальної вартості.

Окрім цього, діє Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими ОСББ кредитами у банківських установах. Важливим для міста стало й підписання, 21 серпня, Меморандуму про співробітництво у сфері енергоефективності житлових будинків.

Щоб дізнатися деталі кредитування та позитивний досвід лучан у сфері енергозбереження активісти громадянської мережі ОПОРА поспілкувалися з головою правління Асоціації ОСББ «Лучани» Юлією Сабатюк.

– Пані Юліє, розкажіть, будь ласка, про роботу Асоціації ОСББ «Лучани».

– До Асоціації ОСББ «Лучани» входить 36 об’єднань. Взагалі у Луцьку створено 180 ОСББ.

Ми беремо кредити ще з 2012 року. На сьогодні, отриманих кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів є 15. На черзі ще одне ОСББ на утеплення, три ОСББ на індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та одне – вікна.

– З якими банками ви співпрацюєте, аби отримати кредит?

– Кредити ми беремо у державних банках «Укргазбанк» та «Ощадбанк», але під комерційні відсотки – 25%.

Найчастіше беремо кредити у «Укргазбанку». Він доступніший, а ще з ним узгоджено всі нюанси. Щодо «Ощадбанку», то їхні умови є менш пристосованими до нас, як до неприбуткових організацій. Проте нещодавно нас повідомили про зміну умов. Зокрема: відсоткова ставка –23,5% річних, комісія – від 1% від кредиту, строк – 60 місяців, перший внесок – 0% від вартості проекту, сума – не більш як 300 тисяч на 1 квартиру в будинку.

– Після реалізації кредиту , яку ж мешканці отримують економію?

– При встановленні ІТП (враховуючи, що усі вони із збалансованими клапанами, тобто автоматика) економія складає 50% від тарифу міста Луцька , а утеплення дає додаткових 30%.

Це ОСББ «Біном», що на проспекті Перемоги 10. Там заощадження – 80%. До речі, у будинку навіть ліфти замінено.

Гарним прикладом економії є й ОСББ «Явір 2011». 30 грудня ми запустили обладнання, і відтоді не платили по тарифу міста. По плану, мали сплатити протягом 4 місяців 181 тис. грн., а реально сплатили лише 81 тис. грн. Практично 100 тис. грн. економії. Мешканці, побачивши це, вирішили ще й утеплити будинок. Тому, ми беремо кредит на 2 млн. грн. для утеплення шестиповерхового будинку.

А у нашому ОСББ «Відродження» навіть сходові майданчики розмальовані.

– Розкажіть як впроваджуються енергозберігаючі заходи.

– Заходи з термомодернізації робляться послідовно. Спершу йде ІТП, адже це найбільш дорого вартісна послуга. Після отримання запланованих 50%, зазвичай, встановлюють вікна, а потім вода. Для встановлення світлодіодного освітлення достатньо коштів, які є на рахунках ОСББ.

Ось, знову ж таки, ОСББ «Явір 2011». До модернізації сума за опалення становила 9,62 грн., а після встановлення ІТП з’явилась ще одна стаття – ремонтний фонд. Проте в сумі ремонтного фонду й опалення сплата менша.

– А куди ж діваються заощадженні кошти?

– Зекономлені кошти, здебільшого, витрачаємо на наступні заходи. Але в межах тієї суми, яка сплачується за утримання будинку. Люди на це йдуть , адже розуміють, що ціни продовжуватимуть рости. Фактично, нічого не витрачаючи, люди платять менше за комунальні послуги. Таким чином я і працюю – на економії.

– Яка динаміки щодо створення нових ОСББ?

– Навіть, порівнюючи з 2014 роком, ОСББ створюється більше. Люди знають, що потім їм нав’яжуть аналогічний ЖЕК, просто перетворений у іншу компанію. І все.

Але у нас бракує інформаційної політики. А людям потрібно відкривати на очі.

– Яким чином ви залучаєте нові ОСББ брати кредити?

– Звичайно, проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу. Відразу ж кредити не беруть. Ми показуємо порівняння витрачених ними коштів з коштами, які б сплачували при встановленні енергоощадних заходів. А через півроку, як то кажуть, «вода і камінь точить». Тоді люди вирішують брати кредити.

Окрім нас ніхто не прийде та нічого не зробить. Ніхто не буде дбати за наше майно краще, аніж ми самі.

А я займаюся енергозбереженням для країни. Адже кожен у своєму житті повинен щось залишити після себе. І це «щось» має бути корисним та позитивним.

Спеціально для порталу «Громадський простір» спілкувалася прес-секретар житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Олена Чудінович.

Коментарі
17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин