Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Теремно: скандальна власниця «Княжого двору» зводить житловий комплекс на землі, на яку немає документів

10:00 22.02.2016
3447

Поблизу Теремнівських ставків скандально відома підприємець Лариса Павлович будує новий багатоквартирний житловий будинок попри те, що міська рада не продовжила їй договір оренди на землю.

БЕЗ РІКИ, АЛЕ З НОВИМ БУДИНКОМ

До редакції Район.Луцьк надійшла інформація від місцевих мешканців, що на вулиці Теремнівській, 65-А спорудили паркан, за яким активно ведуть будівельні роботи. Люди хочуть з’ясувати, хто вирішив оселитися з ними по сусідству та чи саме не через це будівництво русло ріки Сапалаївки майже висохло.

З огляду на паспорт об’єкта, у третьому кварталі 2016 року тут мали б з’явитися затишні двоповерхові з’єднанні між собою будиночки. Майбутнім мешканцям багатоквартирного житлового комплексу відкриватиметься з вікон видгляд на Теремнівські ставки та річку Сапалаївку.

Головний підрядник будівництва – приватне підприємство «ЛМП». Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань під загадковою абревіатурою ховаються цілком конкретні прізвища та юридична адреса підприємства. Фірма зареєстрована у селі Пульмо Шацького району, а з серпня 2015 року нею керує Петро Павлович .

Цікаво, що замовником будівництва на Теремнівських ставках зазначена особа-однофамілець керівника підрядника – Павлович Л.Я. Очевидно, що мова йде про Людмилу Павлович.


Лучани пам’ятають її як скандальну власницю ресторану «Княжий двір», стіни якого прилягають до будинку на проспекті Соборності, 30. Мешканці протестували проти ведення там підземних робіт, бо на будівлі з’явилися тріщини. Людмила Павлович була також і причетною до скандалу щодо встановлення кіоску на проспекті Волі, 29, де споруда затуляла вікна будинку і була встановлена з чималими порушеннями.

БУДІВНИЦТВО ВСУПЕРЕЧ …

Наразі місце будівництва поблизу Теремнівських ставків обгороджене парканом. Видно, що там вже велися певні роботи і наявний фундамент майбутньої будівлі. За парканом також помітні сліди будівництва – на в’їзді розсипано щебінь, лежать цементні блоки та купки землі.

Оновлення житлового фонду міста, очевидно хороша річ, якби не той факт, що договір оренди на земельну ділянку площею 0,3683 га за адресою Теремнівська, 65-А підприємцю Людмилі Павлович не поновили в кінці минулого року.

Зокрема про це свідчить рішення Луцької міської ради від 28 жовтня 2015 року. В ньому йдеться про те, що 13 вересня 2005 року Лариса Павлович отримала в оренду земельну ділянку для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу, а не житлового будинку, як наразі зазначено у паспорті об’єкту.

Впродовж майже десяти років ділянка пустувала, тобто використовувалася не за цільовим призначенням. Крім того, у цьому ж рішенні міськради йдеться і про «відсутність відомостей щодо повної сплати орендної плати за земельну ділянку, з врахуванням коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки».

Варто зауважити, що пункт 3 цього ж рішення зобов’язує «підприємця Павлович Людмилу Ярославівну в місячний термін з моменту прийняття даного рішення звільнити земельну ділянку та повернути її Луцькій міській раді по акту приймання-передачі в стані, не гіршому порівняно з тим, в якому вона була надана в оренду».

ЗАМІСТЬ ДИТМАЙДАНЧИКІВ – БУДМАЙДАНЧИКИ

За логікою підприємець ще в кінці листопада минулого року мала б згорнути будівництво, але фото, як і місцеві мешканці, свідчать про інше.

За словами місцевої мешканки Оксани Кравчук, на цій території будівельні роботи розпочалися років два тому. Спочатку був невеличкий котлован, в який звозили землю, але в якийсь момент будівництво «заморозили».

«Десь два місяці тому ми помітили, що з’явився новий паркан, будівництво активізувалось. Нас найбільше обурює те, що саме у цьому місці протікає Сапалаїівка. Я пам’ятаю, як маленькою гуляла там, на річці плавали качки, в ній була вода. Тепер там все висохло. Очевидно, що будівництво поряд зіграло в цьому не останню роль», – обурюється Оксана Кравчук.

Жінка пригадує, що раніше в цьому місці були хащі та дерева. Їх позрізали, мотивуючи це тим, що чистять русло річки Сапалаївки. Ці всі «обрізки» й досі можна знайти на березі майже зниклої річки.

«Замість того, аби облаштувати територію біля річки, поставити дитячий майданчик, яких у нас в районі немає, будують багатоквартирний будинок. Є побоювання, що там більше ніколи не буде води», – із сумом констатує Оксана Кравчук.

ЧИ З ОРЕНДОЮ ЧИ БЕЗ – БУДУВАТИ МОЖНА

До слова, після повернення цієї земельної ділянки управління містобудування та архітектури та управління земельних ресурсів міськради мали «розглянути питання можливості підготовки до продажу земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні)».

Заступник начальника управління містобудування та архітектури, головний художник міста Ярослав Матвіїв розповів, що він не схвалює це будівництво, але є певні суб’єктивні та об’єктивні обставини.

«Особисто моя думка з приводу цього будівництва негативна, вона не співпадає з думкою деяких людей. Не буду називати яких саме. Там частина території знаходиться у зеленій зоні, тому у цьому місці взагалі не можна будувати», – зазначив він.

За його словами, наразі відстояти земельну ділянку можна лише у судовому порядку або у ситуацію повинна втрутитися архітектурно-будівельна інспекція.

«Якщо їй інспекція державного-архітектурного контролю ще раніше дала дозвіл на початок будівельних робіт, то незалежно від того, чи землю у неї забрали чи ні, вона має право будувати, – пояснив ситуацію Ярослав Матвіїв. – Скасувати це будівництво можна лише рішенням суду. Згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» дозвіл на початок ведення робіт діє до завершення будівництва».

За словами Ярослава Матвіїва це означає, що для забудовника у цьому випадку немає жодного значення, чи дали їй оренду чи ні.

«Для підприємця ще краще: вона не платитиме гроші за оренду. Але ще раз наголошую, що моє ставлення дуже негативне. Не можна там будувати», – ще раз підкреслив свою позицію чиновник.

За його словами, за роз’ясненнями, чому зараз на Теремнівській, 65а будують багатоквартирний житловий будинок, а не спортивно-оздоровчий комплекс, як це було зазначено у договорі оренди, варто звертатися до архбудконтролю.

БЕЗ АРГУМЕНТІВ, АЛЕ З ЕМОЦІЯМИ

Забудовниця Людмила Павлович доволі різко відреагувала на запитання журналіста, яка намагалася поставити запитання телефоном. Коли їй розповіли, що мешканці району Теремно хвилюються, що через забудову може зникнути річка, конкретики у відповідь не прозвучало.

«Це все що ви придумали? Нічого розумнішого не придумали інтернет-видання? Ви що, підконтрольні депутату? Може, ви щось інтелектуальніше придумаєте, а тоді подзвоните?» – поцікавилася Людмила Павлович, після чого поклала слухавку.

Не вдалося і з другої спроби знайти спільної мови із забудовницею. На прохання пояснити, чому згідно з договором оренди земельна ділянка призначалася для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу, а тепер у паспорті об’єкту зазначено, що тут буде житловий будинок, Людмила Павлович також відреагувала доволі різко. Передаємо діалог дослівно.

– Шановна, ви якщо захочете зі мною поговорити, то ви прийдіть і поговоримо.

– А куди до вас можна прийти?

– Подивитися на вас зможу, хто ви така… туди на будівництво.

– Ми вже були у вас на будівництві.

– І що?

– Там вказано, що будується житловий будинок.

– Буде те, що було вказано у договорі оренди, я вас розчарую, по-перше…

– То все-таки спортивно-оздоровчий комплекс?

– … по-друге, ви ще мені скажіть, будь ласка, а що це за мешканці, прізвище й адресу?

Журналіст відмовилася називати людей, які звернулися до редакції, відтак підприємець пояснила, що без конкретних прізвищ та адрес мешканців відмовляється далі продовжувати розмову.

***

Очевидно, що ми не востаннє чуємо про це будівництво, адже воно не лише доволі суперечливе згідно із законодавством, а й тривожить жителів мікрорайону Теремно. Сподіваємося, що не так давно створений відділ архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради все ж втрутиться у ситуацію і з’ясує законність будівництва на Теремнівській, 65а.

Софія СІЧКУН та Ірина НОВОСАД

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

ghghg

13:40 22.02.2016

Княжий двір построїла і будинок построю!!!!!!!!!!!!!!!

1

22:59 23.02.2016

та заебали эти людишки вечно ноют и ноют .... то им не так это им не так. Не мешайте людям развивать город ... Срать на вас хотели кто строит, вам это до сих пор не видно !? Если бы у меня были бы такие бабосы и возможности аналогично поступил, особенно с этими ничтожными жалкими журналюгами из Желтой прессы, которые только тявкают как шавки

Ростислав

09:29 28.02.2016

Єто строит банда игора павлива. Он на дорогах украл деньгу и теперь отрывает наши деньги. Куда громадськось и самооборона смотрит. Надо подниматься и как в Киеве снести нафиг ету хрень и дома у них посмотреть сколько навароволи. Пора ету воровскую породу приструнить.

Лучанин

17:39 02.03.2016

Згідний! За порушення законів посадити, майно конфіскувати та розвивати на ці кошти місто!

лучанка

17:23 18.12.2016

мала вона в дупі вашу владу і ваше європейське місто

18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин