Що потрібно знати, купуючи новий котел

16 Лютого 2016, 13:37
6177 Джерело: europrylad.com

З підвищенням тарифів на комунальні послуги багато лучан думають над тим, як можна зекономити на опаленні. Відмінна альтернатива централізованому теплопостачанню – індивідуальні котли.

Аби обігріти помешкання без допомоги «Луцьктепла» варто встановити твердопаливний, газовий або електричний котел.

Про різновиди, особливості використання, переваги та недоліки кожного з них розповів керівник сервісу «ТехноМодуль» Олександр Гордійчук. Компанія, окрім встановлення котлів  займається їх сервісним обслуговуванням, ремонтом та налаштуванням, тому її працівники без перебільшення знають про котли все.

Спеціаліст розповів, що більшість людей обирає саме твердопаливні котли, адже паливо для них найменш вартісне.

«Зараз найдешевше купувати тверде паливо, на другому місці за ціною – газ і аж тоді електроенергія. Але, щоб зекономити, варто кожну ситуацію розглядати окремо та проконсультуватися зі спеціалістом», – переконаний Олександр Гордійчук.

Керівник сервісу розповів, що твердопаливні котли бувають стальними та чавунними. Їх потужність також різна – від 7 кіловат і аж до 2-3 мегават.

Олександр Гордійчук радить купувати звичайні стальні котли, адже вони не  вибагливі до експлуатації і представленні на українському ринку у широкому асортименті. А вартість якісного твердопаливного котла, який може обігріти 150-200 метрів квадратних коливається у межах 600-800 євро.

Ще один тип – піролізні котли, попри високий коефіцієнт корисної дії (ККД) – 90-92%, потребують підвищеної уваги у підборі палива.

Піролізні котли. Ілюстрація defro.ua
Піролізні котли. Ілюстрація defro.ua

«Паливо має бути відповідної вологості – не більше 20%, тому його слід заготовляти за два роки, за цей час воно добре висихає. Ці котли звичайно хороші,  але клопоту з ними більше. Хоча з правильною автоматикою системи опалення вони будуть вигідніші ніж газові», – розповів Олександр Гордійчук.

Олександр Гордійчук радить, обираючи твердопаливний котел, в першу чергу зважати на те, чи буде можливість постійно слідкувати за його роботою та заготовляти паливо.

«Купувати дорогі піролізні котли та палити їх невисушеними, непідготовленими дровами не варто. Краще придбати більше автоматики (кімнатні термостати, автоматична запірна арматура, погодозалежні датчики, датчики температури), яка б необхідними порціями подавала тепло у кімнати та приміщення, аніж купляти дорогий котел, мучитися з ним і думати про те, що за два роки треба заготовити деревину, а це має бути дуб, граб або сосна», – розповів Олександр Гордійчук.

Серед твердопаливних є ще пелетні котли. Перевага їх у тому, що їм не потрібно приділяти багато уваги.

Пелетні котли. Фото eko-if.com
Пелетні котли. Фото eko-if.com

«Думаю, що це котли майбутнього у плані альтернативної енергетики. Тому що пелета – це гранула, яка виробляється з опрацьованого дерева і  має 6-8 міліметрів в діаметрі. Вона подається автоматичними системами в котел, де відбувається горіння. У них потрібно лише перевіряти залишок золи», – зазначив спеціаліст.

Проте купувати пелети дещо дорожче, аніж топити котел деревиною.

Газовий котел зручний, але дорогий спосіб опалення будинку. Вони є різної конструкції та різної потужності – димохідні, парапетні, звичайні та конденсаційні. За словами Олександра Гордійчука, конденсаційний котел допоможе зекономити до 30% витрат, порівняно зі звичайним газовим котлом,  при умові, що температура теплоносія не перевищуватиме 50 градусів.

Попри те, що опалювати помешкання газом дорожче аніж дровами, ці котли зручніші у використанні.

Газові котли - найзручніші у використанні. Фото solvis.com.ua
Газові котли - найзручніші у використанні. Фото solvis.com.ua

«Якщо у помешканні стоїть газовий котел, то ми його включили, дали завдання і більше не маємо з ним клопоту. Виставили температуру і система сама все робить. Не потрібно самостійно заготовляти дрова чи постійно купувати готові», – розповів Олександр Гордійчук.

Вартість котлів залежить також і від їх потужності та виробника. Орієнтовно газовий котел хорошої якості коштує близько 600 євро.

Найдорожчі у використанні – електричнікотли. Вони можуть бути прості та модуляційні, а вартість хороших котлів коливається у розмірі 300-400 євро. Купують їх здебільшого як альтернативу твердопаливним, коли потрібно на деякий час поїхати з дому.

Найдорожчі у використанні – електричнікотли. Фото barrakuda.com.ua
Найдорожчі у використанні – електричнікотли. Фото barrakuda.com.ua

«Електроенергія наразі є найдорожчою і відповідно ми від неї дуже залежні.  В інших видах котлів ми можемо поставити безперебійника, трансформатора або генератора і система працюватиме. На електричній техніці цього не зробиш», – стверджує Олександр Гордійчук.

За його словами, при виборі опалювальної техніки потрібно бути вкрай уважними та радитися зі спеціалістами, адже часто в інтернеті можна знайти багато неправдивих оголошень чи недобросовісної реклами.

«Якщо приміром в оголошенні пише, що електричний котел економніший за звичайний у 3-5 разів, то, звичайно, це брехня. Електричний котел не може бути економнішим у жодному разі.

Єдине, що сюди не підпадає, але і не є електричним нагрівальним приладом – тепловий насос. Адже це обладнання, споживаючи 1 кіловат електричної енергії, видає 3 кіловати теплової, відбираючи тепло землі, повітря та води», – розповів Олександр Гордійчук.

Аби не помилитися у виборі, спеціалісти «ТехноМодуля» допоможуть обрати оптимальний для вас варіант та подбати, аби ви не мали проблем з опаленням. Після встановлення котла, його налаштують, розкажуть, як він має працювати та пояснять, що потрібно робити, а чого не слід.

Наразі компанія займається переважно обслуговуванням котлів, оскільки якісного сервісу у місті немає.

«У Луцьку, крім нас, немає компанії, яка б могла швидко зреагувати на виклик, мати у наявності необхідні запчастини. Тому свого часу ми вирішили зайнятися цим видом діяльності. Проте, якщо на ринку буде потреба і монтувати котли – нема питань. Ми можемо і це зробити», – зазначив Олександр Гордійчук.

Тему досліджувала Софія СІЧКУН

 

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром