«Луцька Хатіко» півроку чекала господаря на автостанції

11 Лютого 2016, 10:22
Саманта, якій не дозволяли народжувати, взялася доглядати цуценят у притулку 5403
Саманта, якій не дозволяли народжувати, взялася доглядати цуценят у притулку

Шестирічна вівчарка Саманта щоранку прибігала на  автостанцію № 2. Вірна собака годинами сиділа на платформі, виглядала пасажирів, обнюхувала кожного, сподіваючись дочекатися свого господаря. Звідки було знати розгубленій, наляканій, ще й хворій на рак тварині, що хазяї покинули її напризволяще. Той, за кого пес ладен був віддати життя, вигнав собаку конати в канаві.

Цю симпатичну і ласкаву собаку порівнюють із всесвітньо відомим псом Хатіко з Японії, який 9 років щодня на залізничній станції зустрічав господаря-професора Токійського університету, не розуміючи, що той помер. Хатіко став символом вірності у Японії…

Колись і в луцької нечистокровної вівчарки був господар, було інше ім’я і своя домівка. Та якось господар вигнав собаку, в якої почала розростатися ракова пухлина. Вона опинилася на вулиці, але не полишила надії на вороття до господаря. Мозок тварини не здатен осягнути жорстокості людини, що її покинула.

«Спочатку ми припустили, що собака загубилася, однак згодом переконалися: господарі відмовилися від пса. Адже на оголошення про згубу, які ми розклеїли по Луцьку і розмістили в газетах та інтернеті, так ніхто й не зголосився»,  – каже директор комунального підприємства «Ласка» Дана Новарчук.

РЯТУВАЛИ ГУРТОМ – ВІД ТАКСИСТА ДО ДЕПУТАТА

Уперше про бродячу вівчарку з пухлиною на животі повідомили у притулок для тварин мешканці вулиці Чернишевського. Люди просили врятувати пса, який бродить поблизу міської інфекційної лікарні. «Собака знесилена, ледве лапи тягне», – казали по телефону жильці. Працівники КП «Ласка» постійно виїздили на виклики, однак жодного разу тварини не застали. Свідки переказували, що пес щодня прибігає з боку вулиці Ковельської. А потім подовгу сидить біля гіпермаркету «Нова лінія.

«Тут небагато собак бігає, тому цю руду сучку пам’ятаємо. Вона до нас від «Нової лінії» прибігала, бо хлопці в «Наш край» ходили, ліверку їй купували. Та й покупці на виході її підгодовували», – пригадує водій таксі Віталій.

Працівники «Ласки» всіляко намагалися знайти і відловити собаку, яку заочно нарекли Самантою. Розпитували людей: куди пес ходить, де його востаннє бачили. Розклеїли містом листівки з проханням повідомити у притулок. Розголос дав результат: через кілька днів подзвонили свідки, які підгодовували Саманту на автостанції № 2. Заодно до КП «Ласка» зателефонувала депутат міськради Наталя Бунда, щоб допомогти в пошуках.

«До мене звернулися виборці з округу й розповіли, що бачили подібну собаку на виїзді з міста в напрямку Львова. Я негайно зателефонувала черговому «Ласки», але собаки вже там не було», – розповіла депутатка.

ДОЛАЛА ЩОДНЯ ПО 10 КІЛОМЕТРІВ ЗАВЧЕНИМ ШЛЯХОМ

…Саманта щодня шкандибала завченим маршрутом від автостанції до «Нової лінії» і потому – зворотній шляхом. Очевидно, колись жила на Львівській і супроводжувала господаря на роботу, в магазин або навпаки. Пса було легко вирізнити між іншими: доволі велика вівчарка, на животі якої виднілася величезна пухлина, розміром із кулак. Небайдужі лучани намагалися прихистити собаку, але та відмовлялася йти до чужої оселі. Й знову вирушала у звичну подорож.

«Відловити її вдалося тільки в листопаді на вулиці Шевченка.  Добра людина, втримувала собаку, годувала. Підоспіли й інші лучани. Всіляко відволікали пса, щоб не втік», – розповідає Дана Новарчук.

За 15 хвилин після дзвінка машина прибула на місце. Саманту терміново відвезли до притулку. Її стан викликав занепокоєння, бо через тривале голодування собака схудла до кісток. Ще й ветеринарний лікар діагностував рак молочної залози ІІІ стадії, який лікується. Вирішили терміново оперувати. Вже увечері лікар ветеринарної медицини Сергій Вознюк видалив дві пухлини.

«Рак уразив через те, що собака не стерилізована. І їй не давали народжувати. До речі, це помилка багатьох господарів, які, не бажаючи стерилізувати домашніх тварин, згодовують їм різні пігулки, іншу хімію. Стається гормональний збій – тварина перетворюється на агресивну, непередбачувану. Або вона хворіє, зазвичай на рак. Постійно таке бачимо», – констатує ветеринар.

ВІД РАКУ ОДУЖАЛА, А ТУГА НЕ ЗНИКЛА

Кілька тижнів після операції Саманта відлежувалася в притулку. Допомогти лікувати пса зголосилися волонтери-захисники тварин. Вони закупили медичні протиракові препарати. Коли Саманта окріпла, їй почали колоти ці ліки. Хвороба відступила – собака повністю одужала.

«Під час післяопераційної реабілітації багато хто з лучан провідував Саманту, пропонував допомогу. Я вкотре переконалася в людяності городян. Особливо радували дітки, які постійно крутилися біля хворої», – пригадує Дана Новарчук.

Після одужання притулок знайшов нового господаря для Саманти. Її взяла до свого обійстя сім’я з Луцька – чоловік з дружиною і 15-річною дитиною. Директор «Ласки» не назвала імен, оскільки анонімність – одна з умов передачі тварини під опіку. Проте директор наголошує: новими господарями стали гідні кандидати.

«Собака швидко призвичаїлася. Хазяї впускають її до хати, буває, спить у коридорі. Але погляд Саманти поки що сумний. Певно, досі тужить за колишнім господарем. Отака вона – собача вірність», – каже Дана Новарчук.

Роман ЖИЖАРА

Коментарі
13 Лютого 2016, 03:06
А может, хазяïн помер чи це стара людина, яку вiдвезли до дiтей та собака якось загубилася?
14 Лютого 2016, 01:14
Треба продовжувати шукати господаря. Хай все в неї налагодиться..
30 Березня 2016, 02:22
Це радує, що цей світ повністю не зачерствів - є й хороші люди, це факт.
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром