Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Школа свідомого громадянина
Школа свідомого громадянина

Підшипникова історія: лучани зустрілись з гендиректором «SKF Україна»

09:00 24.10.2018
1093

Директор підшипникового заводу «SKF Україна» Володимир Цибульський навчав лучан бути успішними та соціально відповідальними.

Відкрита дискусія про неймовірну працездатність, системну роботу та інвестиції відбулася у вівторок, 23 жовтня у РЦ «Промінь» у рамках проекту «Школа свідомого громадянина».

«Як обертати світ луцькими підшипниками і не отримати запаморочення від успіху», – анонсував організатор – Громадянський Рух «СВІДОМІ». І директор заводу Володимир Цибульський справді почав зустріч із «обертання». Під час презентації підприємства дивилися, як працює величезна корпорація, потужності якої розвиваються у всьому світі.

«Для мене сьогодні завданням є те, щоб молодим людям – студентам сподобався наш завод, і я сподіваюся, що хтось із вас через кілька років стане частиною нашого колективу», - розповів директор, і показав слайди умов роботи заводу.

Журналістка Район.Луцьк настільки захопилася розповіддю, що аж задумалася над тим, щоб змінити роботу. Тому тримайте і Ви трохи мотиваційних цитат Володимира Цибульського, що надихають змінюватися і розвиватися.

ПРО МОТИВАЦІЮ ДО РОЗВИТКУ

Я навчаюсь і сьогодні. Ніколи не припиняв цей процес і стараюсь донести це до свого внука.

В 1977 році я прийшов на підшипниковий завод і почав із майстра, і сьогодні вде 17 років очолюю завод. В юності активно займався спортом, навіть мав успіхи. З боксу. Важив тоді 59 кілограм. Не маю шкідливих звичок. Мій недолік – я не вмію довго відпочивати, і навіть на відпочинку я зазвичай працюю.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

Ми розпочали з того, чого не було в Радянському Союзі. Ми почали себе рекламувати. Ми розмістили інформацію про наш завод в європейських ЗМІ. У 1996 році ми всі сіли вивчати англійську мову. Першим на нас вийшов швейцарський банк. Ми зуміли їх зацікавити, і вони купили 7% акцій ще до приходу SKF. Ми всі були того часу вихідцями з СРСР – без кругозору, без уявлення, як робити бізнес. Нас навчили працювати на ринку, і нами зацікавились дві найбільші фірми з виробництва підшипників у світі.

Можливо, ми були трохи сучасніші для того періоду, ніж інші підшипникові заводи екс-Радянського Союзу. На той час я вже встиг повчитися в США, у Лондоні, і мав уявлення, як повинен працювати бізнес. Але тепер я розумію, що не достатньо.

ПРО ІНВЕСТОРІВ

Для того, щоб інвестори прийшли в місто, має бути стабільна влада. Вони повинні знати, з ким будуть мати справу, бо інколи слово керівника важить більше, ніж підписаний договір.

ПРО ПОЛІТИКУ

Ніколи в мене не було амбіцій йти в політику, обиратися в місцеву владу чи парламент. Таких амбіцій і не буде. У нашій групі існує кодекс поведінки, який передбачає певні рамки для менеджерів, і він забороняє використовувати в роботі свої політичні вподобання і займатися політикою.

Спроби тиснути на мене в цьому напрямі були, але я маю захист: в моєму трудовому договорі є пункт «вільний від політичного життя».

ПРО СОЦІАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Дуже важливими є кваліфікація персоналу і компетенція менеджерів. Все інше зробити легше. Найважче – що в голові в людей.

Бізнес може розвиватися успішно тоді, коли в середовищі, де він функціонує, є гармонія. Забезпечити її зобов’язані всі: бізнес, роботодавці, об’єднання співвласників, профспілки. Ми тут відіграємо одну з перших скрипок, адже ми зацікавлені, щоб люди були краще забезпечені, отримували якісну освіту, бо тоді вищими будуть і їхні компетенції.

Тому соціальна складова - це не лише якась благодійна діяльність. Я вважаю, що всі - від маленького – до крупного бізнесу, ми зобов’язані відчувати і усвідомлювати цю відповідальність і здійснювати її своїми справами.

ПРО РІВНІСТЬ

Лейтмотивом нашого кодексу поведінки є створення рівних можливостей. У нас заборонена дискримінація будь-якого виду. У 2011 році ЄС в Україні проводив конкурс на кращі компанії з точки зору створення рівних можливостей для працівників. SKF Україна отримали золотий приз ЄС за це.

ПРО ВІДПОЧИНОК І ОСОБИСТЕ

Я в презентації вже говорив, і відніс це до недоліку: не вмію я повноцінно відпочивати. Час зараз такий. Можливості девайсів – ти скрізь мусиш думати і підглядувати, що там тобі прислали в повідомленні.

Попри все, найкращий спосіб відновлювати сили – в сім’ї. Ми з дружиною разом вже 42 роки, і за цей час не сварилися серйозно жодного разу. У нас спільні інтереси: можемо по 200 разів дивитися одні й ті ж фільми, сміємося з одних жартів.

Найкраща втіха і найкраще психологічне розвантаження – мій внук. Ми друзі, і спілкуємось як рівні. Я в нього не дідусь, я Вова. Інколи люди на вулиці озираються на те, як малий «шкет» звертається до мене по імені.

(пускає скупу чоловічу сльозу – авт..)

Я ніколи не соромлюсь своїх емоцій, це нормально для людини, яка вміє співчувати іншим.

ПРО СВІДОМІСТЬ

Бути свідомим – мати відповідальність перед державою, містом, і не бути байдужим до того, що відбувається навколо. Маючи можливість отримувати високу зарплатню, я з 2014 року разом з колегами заснував благодійний фонд «Волинь-2014», і ми дуже багато допомагаємо нашим військовим. Я для цього використовував особисті кошти.

Не всі політично активні люди свідомі. Свідомі – це ті, що готові допомогти сусідові, людині невеликих статків, людині з інвалідністю.

«Чому Цибульський? Коли чуєш це прізвище, викинає дві асоціації: підшипниковий завод та соціальна відповідальність. Саме її формування у лучан є основною ідеєю проекту «Школа свідомого громадянина» і основним поштовхом для Андрія Покровського до заснування Громадянського Руху «СВІДОМІ». Ми не могли не запросити пана Володимира. І чесно кажучи, навіть не очікували, що зустріч пройде настільки щиро, відверто, емоційно та затишно. Це було нереально чесно, аж до сліз...», – розповіла модераторка Галина Падалко.

«До нас приходять люди, які власними зусиллями досягнули успіху, які не бояться все життя працювати і вчитись. До всіх виступаючих у нас критерії одні - соціальна відповідальність. Це люди, які власним прикладом можуть надихати інших людей. Вже відбулося 9 лекцій. Ми практикуємо різні формати. Сьогодні у нас була дискусія. Можна простежити зміни завдяки попередньому реєструванню на лекцію. Якщо раніше у нас було доволі проблемно назбирати зацікавлену аудиторію, то зараз дуже тішить те, що як тільки анонсується подія, люди реєструються і приходять.

Наша молодь активна, вона прагне долучатися до інших заходів і організовувати свої заходи. Що може краще говорити про успішність проекту?» - коментує координаторка проекту Христина Назар.

Читайте також: Відомий журналіст розповів у Луцьку, як відмовитися від брехні та 300 тисяч доларів.

Цитати записувала Людмила РОСПОПА

Дізнавайтесь останні новини Луцька першими.

Стежте за нами у Twitter, Google+ та Instagram. Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Коментарі
21 березня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин