Небезпечний голуб’ятник, «замурований» самітник і привітні пенсіонери – як пожежники їздили у рейд

29 Січня 2016, 18:22
2798

Мешканці будинків запевняють, що про правила пожежної безпеки знають, проте це не заважає деяким жителям захаращувати квартиру багаторічним мотлохом, який може призвести до непоправної біди. Для того, аби нагадати мешканцям про правила безпеки, луцькі пожежники влаштовують рейди по місцевих будинках.

Район.Луцьк приєднався до команди рятувальників і вивідав, які проблеми можуть виникнути у легкій, на перший погляд, роботі з інформування жителів. На рейд пожежники виїжджають зранку. Тож о 10:00 ми запланували зустрітися біля ЖКП № 11. Довго насолоджуватися вранішнім сонцем не довелося. Автомобіль з пунктуальними рятувальниками прибуває, за робочою звичкою, рівно у назначений час. Долучитися до роботи пожежників нам пощастило у компанії рятувальників з Державної пожежно-рятувальної частини №1: інженера Дмитра Кислюка, начальника караулу Сергія Ярмолюка та провідного фахівця відділу агітаційно-пропагандистської роботи ЦЗД УДСНС України у Волинській області Валентина Мишка.

Хлопці у формі зізнаються, що у такий рейд ідуть вперше, раніше цим займалися інші колеги. А це означає, що освоювати нове заняття будемо не лише ми. Після знайомства головний у групі рейду Дмитро Кислюк скеровує нас до приміщення «жеку». Пожежники пояснили, що спершу потрібно взяти у майстрів підприємства списки тих мешканців, яких треба відвідати у першу чергу. До числа таких входять пенсіонери, інваліди та неблагополучні сім’ї.

Озброївшись папірцями з адресами та листівками-застереженнями, ми вирушили інформувати населення вулиць Гордіюк та Кравчука. Першим пунктом призначення стала «проблемна» квартира на вулиці Гордіюк. Майстри «жеку» розповіли, що мешканець однієї з квартир дев’ятого поверху вирішив «привласнити» собі горище багатоповерхівки і облаштував там голуб’ятник. На підтвердження слів ідемо на перевірку горища з ліхтариком. Воно і справді захаращене різним непотребом, а навпроти входу прорізане невеличке віконечко – своєрідні двері у приміщення для голубів. Через низьку стелю і явні ознаки проживання у приміщенні птахів горище можна сплутати з курятником.

1



Пожежники зазначили, що такий стан території може привести до небезпечної ситуації, тож прямуємо до квартири власника цієї «краси», сподіваючись на конструктивну розмову. Проте, як виявилося згодом, консенсусу із господарем речей дійти нелегко. За приміщенням стежать комунальники, проте чоловік запевняє, що воно перебуває у його власності. На зауваження щодо захаращеності мешканець нервово відповідає: «Ми уже все прибрали. Самі можете подивитися. І взагалі ключ від горища вкрав сусід, тому тепер туди потрапити не можу».

Команда рятувальників чемно пояснила чоловіку, що навести лад на горищі йому все одно доведеться, в іншому випадку – захаращений голуб’ятник може спричинити пожежу у всьому будинку. Чоловік на диво погоджується прибрати усе, що залишилося, але за умови наявності ключа, який йому нададуть лише під пильним наглядом комунальників.

«Вражає безвідповідальність людей, – обурюється Дмитро Кислюк. – Вони повинні розуміти, що можуть нашкодити не лише собі, а й іншим мешканцям багатоповерхівки».

Та все ж, повіривши обіцянці горе-власника, відправляємося до іншої квартири на вулиці Гордіюк. Тут, за словами майстрів «жеку», проживає Адам Устимчук. Чоловік-самітник на стільки заповнив квартиру мотлохом, що для самого місця у квартирі лишилося зовсім мало. Все, що поміщається серед гори непотребу, – це невеличкий матрац, який слугує місцем для сну. Цю історію ми почули від комунальників.

Для того, аби попередити мешканця про небезпеку такого способу існування, стараємося достукатися до помешкання і побачити усе на власні очі. На жаль, старання виявилися марними. Адам не відчинив пожежникам, які на цей раз змушені були лишити самітника у спокої. Повернутися до проблеми чоловіка пообіцяли уже разом із відповідними службами.

Під враженням від почутого прямуємо до квартири на вулиці Кравчука, де мешкає сім’я неповносправних. Двері відчинив приємний дідусь, який не дочекавшись слів пожежників, відразу зауважив: «Ми тут приберемо. Просто у нас котів багато з’явилося за останній час, тому і запах такий у квартирі».

Рятувальники поінформували мешканців про правила пожежної безпеки, вручили попереджувальні листівки і після ще однієї обіцянки навести лад у помешканні вирушаємо далі.

Наступні наші візити виявилися напрочуд спокійними. Одинокі пенсіонери мило дякували хлопцям у формі і скаржилися на самотність, а дехто чомусь відчиняти пожежникам боявся і просив лишити листівки біля дверей.  


З відчуттям виконаного обов’язку ми завершили мандрівку. Дорогою цікавимося у пожежників, які вони уже встигли зробити висновки про дотримання мешканцями правил безпеки.

«Такі рейди треба влаштовувати не лише по квартирах зі списку. Нагадувати про правила пожежної безпеки потрібно усім без винятку. Ще більше це стосується тих, хто проживає у приватних будинках. От зовсім недавно сталася пожежа у лазні на приватній території. Якби її власники притримувалися елементарної техніки безпеки, надзвичайної ситуації могло би і не бути», – розповідає Сергій Ярмолюк.

Його колега Дмитро Кислюк також вважає, що нагадування ніколи зайвим не буває, тим більше, коли це стосується питання безпеки.

«Враження від рейду різноманітні, адже кожен мешканець реагує на зауваження по-своєму. Дехто починає скандалити, а хтось прислуховується до порад і дякує. Проте такі візити варто влаштовувати для того, щоб попередити людей про можливий ризик. На листівках чітко вказані правила безпеки і те, куди потрібно звертатися у випадку, коли запобігти небезпеці не вдалося. І хоч це здається по-дитячому простим, елементарні знання можуть врятувати багато людських життів», – каже пожежник.

У рейд ходила Оксана ВЛАСЮК





 

Коментарі
03 Лютого 2016, 00:11
Пишу автору,що Ви не правильно написали дещо,а саме не начальник корпусу- а начальник караулу
03 Лютого 2016, 00:17
Дякую, виправили вже
Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром