Місцини: чим займаються у спортклубах на Наливайка та Конякіна

03 Лютого 2016, 13:56
8699

Район.Луцьк продовжує досліджувати матеріально-технічне забезпечення спортивних клубів центру «Спорт для всіх».

Цього разу ми оглянули ще два клуби, у яких займаються жителі 33-го та 40-го районів.

Клуб «Одісей», що на вулиці Наливайка,10 цікавий вже тільки тим, що його керівник – Олег Хлопіцький – усе життя займався велоспортом і знає, як виховати із звичайного учня справжнього чемпіона. Раніше він тренував збірну України на чемпіонаті СРСР.

1
Олег Хлопіцький - керівник клубу
Олег Хлопіцький - керівник клубу

Зараз на базі клубу працює тенісний гурток та гурток загальної фізичної підготовки (для цього приходять займатися у спортзал ЗОШ № 11).


«Колись тут була велобаза. Після перебудови у державі нас перевели у «Спорт для всіх», проте велоспорт залишився. Років 16-17 тому організували клуб на громадських засадах. Президентом став тренер з «Динамо» Віктор Ковальов», – розповів Олег Хлопіцький.

У  клубі є велосипедна майстерня, а влітку сюди часто приїжджають любителі велосипедного спорту. Тут вони можуть порадитися, повчитися один в одного та приємно провести час.


Велосипедна майстерня
Велосипедна майстерня

«Основна база у нас в «Динамо», сюди переважно приїжджають влітку,  аби поспілкуватися, поговорити, проконсультуватися», – розповів керівник клубу.

Варто зауважити, що займатися велоспортом може не кожен,  бо забезпечити транспортним засобом клуб не може.  Тому охочі долучитися до велоспорту мають самі подбати про велосипеди,  а таке задоволення не кожному по кишені.

Окрім того,  до клубу щодня приходять діти. Тут вони грають у теніс, настільний хокей, шахи, дартс.


«Власне, це єдине, чим можна займатися у приміщення клубу.  Через низькі стелі організувати секції боротьби чи аеробіки неможливо. Нам обіцяють ремонти, якщо їх зроблять,то можна буде купувати різний інвентар. Проте, крім тенісу, нічим особливо не позаймаєшся», –  розповів Олег Хлопіцький.

Зараз у секцію тенісу ходить 15 дітей, а на загальну фізичну підготовку записалося 10. Проте керівник клубу розповідає, що крім них,  щодня приходить 15-20 відвідувачів, аби просто приємно провести час та розважитися.

Також у клубі грають у  баскетбол, волейбол, футбол, беруть участь у міжклубних змаганнях.

«Проводимо спартакіаду у п’яти змаганнях – теніс, волейбол серед дівчат і хлопців, баскетбол і міні-футбол. Календар у нас щільний – це не тільки змагання клубів. Перед спартакіадою влаштовуємо турніри із волейболу серед  дворових і вуличних команд», – розповів керівник клубу.

Як і у решті клубів, взимку за хорошої погоди полюбляють грати хокей. Зазвичай це роблять на відкритих катках, а міжклубні змагання організовують у «Сніговій королеві».

Здебільшого у клуб приходять діти шкільного віку.  Проте в «Одісеї»  займаються люди старшого віку. Навіть влаштовують спеціальні смагання до Міжнародного дня людей похилого віку.

Невід’ємною частиною клубних занять є і виховні уроки з техніки безпеки у різноманітних життєвих ситуаціях.


Найбільше, за словами Олега Хлопіцького, дітям подобається літній табір. Щороку з кожного клубу відбирають десять найкращих і 16 днів тренують їх у різних видах спорту – шахи, дартс, міні-футбол. Один день виділяють для туристичного походу до села Гаражджа. А найцікавіше чекає у кінці літнього табору – поїздка до озера Світязь з наметами на три дні.  

Олег Хлопіцький зауважує, що непогано було б збільшити штат працівників і надати у клуб хоча б тренера. Бо наразі керівник клубу сам збирає команди для змагань, а тренуватися діти змушені самостійно.




Клуб «Білий м’яч»  знаходиться на вулиці Конякіна, 35 і може здивувати секціями, які навряд чи можна знайти в інших клубах.

Тут,  як і  в кожному спортклубі, можна пограти настільні ігри – шахи, шашки, настільний хокей. На спортивних площадках влаштовують змагання із волейболу, баскетболу та футболу. Взимку змагаються за першість у хокеї. Також тут можна повправлятися у дартсі.


Проте є те, що відрізняє його від деяких клубів за місцем проживання. Тут є секція джиу-джитсу, дзюдо, жіночого самозахисту, аеробіки, футболу та загальної спортивної підготовки.

Деякі секції є платними, приміром, щоб навчатися техніці японського бойового мистецтва джиу-джитсу потрібно буде внести певну суму.

«З джиу-ждитсу у нас є тренер Юрій Юхименко. Він цю секцію організовує і бере певну плату.  Але 5-10 дітей з багатодітних або малозабезпечених сімей дітей він навчає безплатно», – розповів керівник клубу Юрій Остромецький.

Безплатними є заняття з дзюдо,  оскільки їх влаштовує Волинська обласна спортивна школа з видів боротьби. Тренер Інна Гоманчук розповіла, що у спортклубі діє три групи. У старшій займаються діти від 10 до 14 років,  у молодшій – від 8 до 10 років.

«У мене три рази на тиждень заняття – понеділок, середа і п’ятниця. Діти займаються трьома видами спорту – дзюдо, бойове самбо і сумо. А у «Білому м’ячі» є відділ дзюдо», – зазначила тренер.

Так проходять заняття з дзюдо
Так проходять заняття з дзюдо


Юрій Остромецький розповідає, що наразі у клубі планують провести ремонт.  Приміщення вже давно його потребує: стіни почорніли, санвузли старі.

«Єдине добре, що під час виборів у нас влаштовують виборчу дільницю. Тоді стіни трохи білять. Найперше замінять вікна, а далі будуть братися і за решту приміщення», – розповів керівник клубу.

Юрій Остромецький
Юрій Остромецький

Клуб завжди бере активну участь у спартакіадах, посідає призові місця та медалі. А команди з джиу-джитсу щороку представляють Луцьк ще й за кордоном. Двері клубу завжди відчинені для всіх, хто хоче приємно провести час та розім’яти м’язи.

1







Приміщення «Білого м’яча»
Приміщення «Білого м’яча»


 

У клубах побувала Софія СІЧКУН

Коментарі
04 Лютого 2016, 00:53
Чудесний тренер Ігор Васильович Юхименко. <br/>І ще. В &quot;Білому м&quot;ячі&quot; тренувався Денис Чабанчук. Хороший був хлопець. Такі надії подавав. Загинув в АТО. Герой
Коментар
19/03/2024 Понеділок
18.03.2024