ТОП-50 впливових лучан. Частина 3

31 Грудня 2015, 16:07
9879 Джерело: industryart
Вони визначають те, як живе наше місто. У їхніх руках – або влада, або гроші, або статус морального авторитета, або медійні механізми впливу на тисячі лучан. Одним словом – можливості перетворювати в дію власні рішення щодо життя окремих галузей, а то й цілого міста Луцька...
 

 

Початок рейтингу читайте у матеріалах

«ТОП-50 впливових лучан. Частина 1»

«ТОП-50 впливових лучан. Частина 2»

 

36. Василь Токарський, 47 років, власник ПФ «Скорпіон-сервіс»

Про власника ПФ «Скорпіон-сервіс» говорять у місті чимало. Причому думки – полярно протилежні. Бізнесмен, благодійник, а віднедавна – ще й науковець. Дехто натякає на капітали, зароблені в буремних 90-х. Так чи так, але зв’язкам Токарського у впливових колах можна хіба позаздрити.

Його бізнес прямо дотичний до розвитку інфраструктури ринків. Прізвище цього бізнесмена відоме багатьом лучанам і через конфлікт за територію з групою підприємців із ринкового ряду, що біля торгового центру «Ювант» між вулицями Кравчука і Карпенка-Карого в Луцьку.

Серед благодійних вчинків Токарського – встановлення півсотні нових світильників на одній із вулиць Луцька, іменні стипендії для десятьох студентів СНУ імені Лесі Українки, фінансова підтримка освітньої програми для молоді «Profi-Start» через участь у Волинському інвестиційному фонді, сприяння у встановленні пам’ятника Олені Пчілці тощо.

Окрім того, Василь Токарський – член Наглядової ради Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

 

37. Олександр Кралюк, 44 роки, власник «Морячок-таксі»

Більшу половину цього року Олександр Кралюк провів на сході країни, де воював у лавах батальйону «Айдар». Колишній керівник місцевого партійного осередку «Громадянської позиції» та підприємець у зв’язку зі своєю відсутністю трохи втратив вплив у місті.

Проте це не завадило йому спробувати свої сили у боротьбі за мерське крісло. Та значної підтримки серед лучан він так і не отримав, посівши лише 8-е місце з-поміж інших 12-ти кандидатів.

Однак Олександр Кралюк досі володіє популярною у Луцьку службою таксі «Морячок» та користується авторитетом серед учасників АТО. Це поки залишає за ним певні важелі впливу як у бізнесовому, так і громадському секторі життя міста.

 

38. Наталія Ариванюк, 37 років, волонтер, нотаріус

Фото: Вкантакте
Фото: Вкантакте

Натілія Ариванюк, як і її мама Тетяна, до конфлікту на сході України успішно працювала приватним нотаріусом у Луцьку. Революційні події змусили молоду жінку дещо змінити профіль та зайнятися активною волонтерською діяльністю.

Вона разом з однодумцями вже другий рік поспіль допомагає бійцям АТО. Це зробило Наталію досить публічною особою в місті, а за свої добрі справи вона здобула авторитет серед учасників волонтерського руху.

Крім того, Наталія Ариванюк посіла друге місце у рейтингу «Довіра громадян-2015», який склала ініціативна ВОГО «Волинський прес-клуб», ВОГО «Гендерний центр», ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці».

 

39. Ольга Куліш, 54 роки, керівник Волинської регіональної дирекції Національної телекомпанії України

Протягом всього року доля Волинського обласного державного телебачення, яке багато років очолювала Ольга Куліш, була під великим питанням. Відомо, що столичні реформатори намагалися ліквідувати телебачення. Проте під кінець року ситуація прояснилася і під час святкування Дня телебачення, радіо та зв’язку Ольга Куліш оголосила, що очолила новостворену структуру Волинської регіональної дирекції Національної телекомпанії України.

Той факт, що досвідчена журналістка після численних претензій громадських активістів щодо тотальної цензури за часів Януковича на місцевому ТВ таки залишилась керувати потужним телеканалом регіону, свідчить про її неабияке вміння балансувати та домовлятися.

Звичайно, за роки роботи журналістом Ольга Куліш здобула безліч корисних знайомств, які, вочевидь, й допомагають їй й досі почуватися впевнено на теренах міста.

 

40. Сергій Поха, 34 роки, керівник громадської організації «Автомайдан Волинь»

Фото: 4vlada.com
Фото: 4vlada.com

Ім’я цього чоловіка уперше зазвучало на публіці під час революційних подій. І пов’язане воно було з «Автомайданом». Сергій Поха одним із перших узявся організовувати колони водіїв, які підтримували акції протестів на Волині. На своєму авто активіст завіз не один десяток людей на Майдан у Київ. Навесні 2014 року волинський «Автомайдан» розколовся, і Поха очолив «Автомайдан Волинь».

Структура, яку очолює Сергій Поха, активно провадить волонтерську діяльність. Також у своєму активі Поха має кілька оригінальних громадських ініціатив. Одна з них – «Стоп хам», що має на меті боротьбу з порушниками правил паркування на вулицях міста Луцька.

Загалом, ініціативності та здоровому креативу громадського активіста Сергія Похи можна тільки позаздрити. І ми більш ніж упевнені: він ще нас здивує.

 

41. Микола Федік, 28 років, депутат Луцької міської ради

Про головного луцького «свободівця» Миколу Федіка у публічному просторі міста вперше дізналися на проміжних виборах до Луцької міськради на мажоритарному виборчому окрузі №5. Тоді громадськість його не підтримала, але вже через рік молодий політик очолив список луцької «Свободи» та все ж отримав мандат депутата міськради.    

В одному з інтерв’ю Микола Федік розповів, що ідеологією націоналізму зацікавився ще у шкільні роки завдяки своєму хресному. Долучався до різних міських націоналістичних організацій, коли став студентом юридичного факультету Волинського національного університету, що співпало у часі з подіями Помаранчевої революції.

Свого часу здійснював юридичне забезпечення діяльності народного депутата Анатолія Вітіва, готував законопроекти, проекти депутатських запитів та звернень. Зважаючи на партійну дисципліну у «Свободі», можна припустити, що Микола Федік справді має певний авторитет серед однодумців, якщо саме йому довірили вести цю політ силу до Луцькради на місцевих виборах.

Новоспеченому депутатові вже доручили головувати на засіданнях постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту. Він один із найактивніших спікерів під час засідань Луцької міської ради, тому варто очікувати, що у новому році Микола Федік тільки збільшуватиме свій вплив серед політиків міста.

 

42. Богдан Климчук, 32 роки, директор туристичної агенції «Патріот», активіст «Самооборони Волині»

Фото: особиста сторінка Богдана Климчука
Фото: особиста сторінка Богдана Климчука

Власник туристичної агенції Богдан Климчук вже давно більше відомий у Луцьку, як активний член «Самооборони Волині». Він принциповий і авторитетний діяч у громадському секторі міста, організатор багатьох волонтерських та масових акцій, а до листопада 2015 року – член виконкому Луцької міської ради.

Довгий час саме Богдан Климчук координував дії «самооборонівців», які протягом року продовжували свої чергування у групах швидкого реагування, забезпечуючи спокій на вулицях міста.  

Цього року Богдан Климчук спробував свої сили на місцевих виборах за квотою БПП «Солідарність», однак йому забракло підтримки виборців. Проте це аж ніяк не зменшило його можливостей та вагомості серед волонтерського та «самооборонівського» руху міста

 

43. Володимир Лис, 65 років, письменник

Фото: litakcent.com
Фото: litakcent.com

Коли Володимир Лис був впливовішим? Будучи політичним оглядачем найпопулярнішої в області газети «Волинь нова»? Чи тоді, коли закинув журналістське перо, і взявся за літературну творчість?

Хто-хто, а шанувальники творчості іменитого лучанина відповідають на це питання однозначно: «Політичних оглядачів хоч греблю гати, а Лис-письменник у нас такий один!».

Митець тримає марку популярності, щороку видаючи на-гора новий твір. От і цьогорічна його робота не пройшла непоміченою. У квітні цього року Володимир Лис презентував новий роман «Країна гіркої ніжності», а у жовтні книга потрапила до списку номінантів на премію Книга року ВВС-2015.Твір розповідає про долі трьох жінок та про їхні нелегкі шляхи до кохання.

І ще однією значною подією ознаменувався 2015-й для Лиса: на сцені Волинського облмуздрамтеатруоднією з зимових прем’єр стала постановка «Століття Якова» - за сюжетом однойменної і найпопулярнішої книги Володимира Лиса.

 

44. Сашко Положинський, 43 роки, лідер гурту «Тартак»

Фото: i.obozrevatel.ua
Фото: i.obozrevatel.ua

Нещодавно відомий український музикант Олександр Положинський переїхав назад до Луцька, де активно розвиває новий музичний проект «Був’є».

Олександра можна назвати не лише співаком, а й діячем культури, лідером думки, до якого прислухаються, на позицію якого зважають. Його активна життєва позиція завжди привертала до себе увагу широкого загалу.

Після революційних подій Сашко Положинський вирішив повністю віддатися творчості. Нова пісня «Голова», створена спільно з музикантами гурту «Був’є», вже здобула безліч схвальних відгуків серед поціновувачів його музики. Схоже, що для Сашка Положинського розпочинається новий етап у творчості.

 

45. Роман Романюк, 30 років, помічник директора ПрАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», екс-депутат Луцької міської ради

Фото: особиста сторінка Романа Романюка
Фото: особиста сторінка Романа Романюка

Романа Романюка називали одним з наймолодших та найенергійніших депутатів Луцької міської ради попереднього скликання. Чимало скептиків його перемогу в мажоритарному окрузі в 2010 році пов’язували із тим, що він є однофамільцем чинного міського голови.

У міськраді був членом постійної депутатської комісії з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва.

Попри те, що Роман Романюк очолює волинську «Солідарність» до жодної з місцевих рад він так і не пройшов у 2015 році. Проте його однопартійці показали непоганий результат, тому очевидно, що з їхньою допомогою Роман Романюк зможе досягати потрібних йому рішень і результатів.

Крім того, враховуючи амбітність, компетентність та енергійність Романа Романюка, можна точно сказати: його політична кар’єра не завершилася.

 

46. Мирослав Ватащук, 31 рік, журналіст ІА ZIK

Колеги жартома називають Мирослава «динозавром» волинської інтернет-журналістики. Той віджартовується: каже, він зубр, а не динозавр, бо динозаври мають тенденцію до вимирання.

Все ж зерно правди у колєжанськихпідтрунюваннях є: Мирослав справді чи не найдосвідченіший інтернет-репортер Волині. Ще у 2006 році він працював на новоствореному, першому, і на той час єдиному інтернет-виданні області «Волинська правда». І вже на той час мав досвід роботи у «Західній інформаційній корпорації». Флагман інтернет-медіа регіону – «Волинські новини» – тежтворилися і перший час працювали за участі Мирослава Ватащука.

Сьогодні він – журналіст ІА ZIK, на «ти» (ми – умовно ;))  з усіма міськими чиновниками і політиками. При цьому журналістові вдається дотриматися філігранного професійного балансу: не псуючи стосунки з основними ньюзмейкерами міста, він не боїться писати про них те, що вважає за важливе і потрібне.

У 2015 році Ватащук здобув собі додаткової популярності і ваги активною волонтерською роботою. Його, зі скринькою для пожертв у руках, друзі у соцмережах навіть стали порівнювати з котом в чоботях з мультвфільму «Шрек», натякаючи на знаменитий «благальний» погляд.

Наприкінці року Ватащук посів третє місце у рейтингу «Довіра громади Волині-2015», який провели кілька громадських організацій краю. Як пояснили автори рейтингу, вони визначали «осіб, які жертовно виконують важливу для громади діяльність, діють в її інтересах, допомагають тим, хто найбільше цього потребує, незважаючи на свій власний час»

47. Михайло Шелеп, 33 роки, керівник Виконавчого комітету Волинської обласної організації партії «Народний Контроль», виконавчий директор «Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу»

Один з найбільш непосидючих і непримиренних активістів Луцька цьогоріч врешті відважився зробити те, чого від нього чекали – відверто зайнятися політикою.

Розпрощавшись зі звичними і багато в чому зручними статусами «громадський діяч» і «політичний експерт», Шелеп з головою віддався новій стихії. При цьому він став чи не основним «енерджайзером» створеного навесні у Луцьку «Народного Контролю». І хоч поставленої мети – стати депутатом міськради – Михайло не досяг, але, схоже, зовсім не розчарувався. Та й три депутати, що пройшли від цієї політичної сили до Луцькради – то теж результат старань і Шелепа в тому числі.

На шальку терезів впливовості Шелепа лягає також той факт, що він є одним із співзасновників незалежного медіа «Громадське. Волинь» - ресурсу, який співпрацює з київським «Громадським телебаченням» і справді не залежить від жодної з комерційних структур міста.

48. Юлія Сабатюк, 45 років,  голова Асоціації ОСББ «Лучани»

Питання створення ОСББ нині на часі. Це й не дивно, адже вже скоро доведеться обирати: чи створювати ОСББ, чи призначати управителя. Як його створити і що робити далі? Як скористатися Державною програмою кредитування енергозберігальних заходів? Як обрати підрядника? Ці та інші питання все частіше починають турбувати лучан. І на всі ці питання відповідь знає саме Юлія Сабатюк – голова АОСББ «Лучани».

Саме з її подачі було створено перше в місті ОСББ. А нині до Луцька переймати досвід приїздять і з інших міст України. Усі сходяться на тому, що досвід Луцька в цій царині – унікальний, у нас направду є чого повчитися. І величезна заслуга в цьому саме Юлії Сабатюк.

 

49. Захар Ткачук, 26 років, голова СГО «Молодіжна платформа»

Фото: volynpost.com
Фото: volynpost.com

Його ім’я напряму пов’язане з різноманітними культурницькими заходами й масштабними фестивалями у Луцьку. Флеш-моби, благодійні акції, перегляди фільмів просто неба – до всього цього причетний Захар Ткачук та його «Молодіжна платформа».

А зовсім нещодавно з його ініціативи почав діяти ще один проект – Волинський обласний молодіжний центр. Це відкритий майданчик для громадських організацій і об’єднаних ініціатив молоді, які мають безплатне приміщення для роботи. Долучитися до нього може кожен. Головний акцент тут роблять на громадських організаціях, також є так званий добровольчий корпус, тобто люди, які приходять подивитися, як працює молодіжна політика.

Тривала громадська діяльність Захара Ткачука дала йому безліч корисних та цікавих знайомств, які молодий активіст вже почав використовувати для реалізації різних проектів.

Одне слово, креативу та енергії Захарові не позичати. Про таких кажуть – людина майбутнього, якій до снаги сягнути запаморочливих висот. Звісно, якщо ніхто не вставлятиме палиць у колеса.

 

50. Майя Москвич, 26 років військовослужбовець Національної гвардії України

Про Майю Москвич вся Україна дізналася під час подій Євромайдану. Дівчина була однією з найактивніших учасниць протестних акцій на Волині. Тодішнє керівництво УМВС України у Волинській області двічі порушувало кримінальні справи проти патріотки, тоді вже очільниці ГО «Національний альянс». Вона стала одним з перших політичних опонентів режиму, кого посадили під домашній арешт із застосуванням електронного браслета.

Після закінчення революційних подій Майя Москвич пішла добровольцем на фронт. Вона – військовослужбовець Національної гвардії України. Служила у батальйоні імені Кульчицького, у батальйоні «Гарпун». Саме Майя Москвич стала для багатьох взірцем справжнього, а не «шароварного» патріота. Саме її патріотизм та незламний дух надихнули на сміливі дії багатьох. Майя укотре довела, що жінки – абсолютно не слабка стать.

 

Редакційний колектив видання Район.Луцьк

 

Хочете бути першими на районі? Підписуйтесь на наші новини у спільнотах Facebook та Вконтакте.

Коментарі
31 Грудня 2015, 18:41
Що може вирішити в місті остання десятка кандидатів крім Федіка та Лиса..хіба що коли їм і куди ходити де жити чим займатися та що їсти а дочка Ариванюк порівняно з впливом своєї мами просто відпочиває...Справжній патріотизм горе патріотів це кришування бурштину...сомопризначення прокурором області..та кришування бізнесу....
01 Січня 2016, 23:19
чому коцан на 10 місціа незрозумілий бізнесмен чорнуха на 3
02 Січня 2016, 00:34
Це якась маячня, а не рейтинг. І не усі вони лучани.
02 Січня 2016, 15:27
Вперед по тернистим дорогам Волин1 1 нашо1 В1льно1 Укра1ни в1дбудовувати Нову Незалежну Укра1ну ( абсолютно весь укра1нський народ повинен взяти на себе в1дпов1дальн1сть). Дякую, Слава Укра1н1 !!!...
03 Січня 2016, 23:37
А де гу.бернатор ха ха
03 Січня 2016, 23:38
А де губеинатор ха ха
04 Січня 2016, 13:28
Скільки і кому потрібно заплатити, щоб потрапити... в ТОП не менше 20-го місця?
22 Січня 2016, 12:23
кралюк -найбільший патріот Украіни без тормозів і рамок і ще дечого до чого дійде наша краіна з такими патріотами
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром