Будинок на Володимирській обігрівається енергією природи

30 Грудня 2015, 12:58
4600

У місті стає популярним використання альтернативних джерел енергії. Перший будинок у Луцьку став обігріватися за допомогою тепла землі ще у 2011 році. За кілька років кількість охочих не платити за тарифами і одночасно берегти екологію значно зросла.

Чи вигідно користуватися альтернативними джерелами енергії, Район.Луцьк розповів власник фірми «Електрик» та депутат міської ради Олександр Волинець.

Він каже, ідея побудувати будинок, який функціонуватиме на альтернативних джерелах енергії, виникла після поїздки до Німеччини. Саме там він побачив, як на практиці використовують енергію води, сонця та повітря.

«Поки земля тепла – доти ми живі. Тому вирішив побудувати будинок на альтернативних джерелах енергії – сонце,  повітря,  вода. Коли я купив п’ять соток земельної ділянки, то відразу розумів, що робитиму. Підписав угоду із німецькою фірмою «REHAU», вона ставила своє обладнання», – розповів Олександр Волинець.

Так у Луцьку на вулиці Володимирській з’явився перший будинок, який відмовився від традиційних методів опалення. Для його обігрівання використовують винятково земну енергію.

Особливість такого опалення тільки одна – генератор. А технологія обігрівання залишається стандартною.

«Нам потрібен генератор,  який даватиме енергію і обігріватиме будинок. Цей генератор – теплова помпа, тепловий насос. Вся родзинка в цьому котлі – він використовує енергію землі. Для цього ми робимо в землі отвори, встановлюємо зонди, по яких заправляється будь-який матеріал, навіть антифриз, який не замерзає і зчитує температуру. А генератор через фреон (газ, який закипає при температурі – 4 градуси) обігріває будинок. Температура землі завжди стала –  + 4 градуси,  температура води – +9 +10 градусів. Таким чином ми можемо брати енергію землі і води», – пояснює власник «Електрика».  

Звичайно, аби генератор працював, потрібно також використовувати електроенергію, проте її затрати невеликі.

Окрім того, у будинку економлять на тепловтратах. Аби використовувати менше теплової енергії, замість стандартних радіаторів під стінами  встановили теплопідлогу. Перебуваючи в приміщенні, ви не зможете побачити, звідки береться тепло, бо труби з теплою водою лежать просто під ногами.

«Щоб у кімнаті була температура +18, батареї мають бути 45 градусів. А теплопідлогу потрібно нагріти тільки до 36 градусів. Так ми виграли дев’ять градусів різниці. Дорожче це чи дешевше, питання риторичне, бо є матеріали різних цінових категорій», –  Олександр Волинець пояснив, для чого такі незвичайні методи опалення.

Є в будинку і робота для сонця – завдяки його енергії нагрівається вода.

«Ще я поставив шість колекторів на підігрів води від сонця. Тобто десь з 15 березня до 15 жовтня, чи навіть і довше, нам повністю вистачає води, нагрітої сонцем», – зазначає Олександр Волинець.

Щодо вітрової енергії, то наразі у будинку її не використовують, оскільки потрібно дещо вдосконалити систему. Проте загалом завдяки вітровій підстанції електроенергією можна забезпечити весь будинок.

Для того щоб використовувати альтернативні джерела енергії, потрібна звичайно спеціальна, зовсім не дешева техніка. А термін окупності залежить від розмірів будівлі. Великі будинки стануть отримувати вигоду раніше, аніж малогабаритні. А «Електрик», що на вулиці Володимирській, за словами власника, окупиться за 7–8 років.

Завдяки технологіям альтернативних джерел можна взагалі забути про те, що потрібно підводити теплоносії до будинків. Син Олександра Андрій Волинець, що також займається альтернативними джерелами енергії, розповідає, що на Волині вже у багатьох будинках, зокрема житлових, встигли оцінити переваги нових технологій. Добрим є також те, що вся система опалення будинку контролюється оператором через систему інтернет. При будь-якій поломці оператор отримує повідомлення і відразу усуває несправність.

Поки в Україні, на жаль, відсутні програми державної підтримки для встановлення техніки, яка давала б змогу використовувати альтернативні джерела енергії. Тому наразі це задоволення не з дешевих. Ще однією вагомою проблемою є цілковита монополія на теплопостачання і відсутність фірм, що могли б запропонувати користувачам щось на противагу опалення газом. Проте у «Електрику» переконанні, що наша країна поступово до цього рухається, саме тому збираються і надалі популяризувати використання енергії сонця, вітру та води у рідному місті.

Софія СІЧКУН

Нагадаємо, лучанин Віталій Урбанович першим на Волині отримав «зелений» тариф. Власна сонячна електростанція дозволяє чоловікові економити на оплаті за електроенергію й бути незалежним.                                 
 

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром