Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Озерний вітер»: тут починається мистецтво

15:11 11.12.2015
2078

Ось уже кілька місяців у Луцьку діє новий осередок дитячої творчості, де дітей безплатно навчають мистецьких знань та вмінь.

Попри те, що приміщення знаходиться далеко від центру міста, воно має свої переваги і діти радо приходять на різноманітні гуртики по кілька разів на тиждень.

Будинок родини Покальчуків став чудовим місцем для творчого розвитку молодих лучан.

Ще на подвір’ї креативного простору відразу видно, що тут живе мистецтво. Кольорові човни та солом’яні будиночки запрошують увійти та відпочити від галасливого міста.Один з активістів проекту Юлія Ютовець розповідає, що завдяки спільним зусиллям волонтерів та людей, що живуть по-сусідству, вдалося з закинутого приміщення зробити такий центр творчості.

«З одного боку, це добре, що ми знаходимося не в центрі Луцька. Сюди приходять діти, які живуть поряд, яким їхати до міста незручно», – розповіла дівчина.

Так, у вівторок та четвер на дітей чекають заняття у арт-студії. Тут різноманітні уроки з малювання, паперової пластики, ліплення з тіста проводять педагоги-методисти Алла Жупанюк та Наталя Байдюк.
Алла Жупанюк каже, що працюючи тут, відчуває, як долучається до чогось великого. Бо ж займаються не лише задля навчання малечі, а й часто організовують різноманітні акції на підтримку воїнів АТО.

Намагаючись допомогти хлопцям на сходів, в «Озерному» запустили ще один проект, на який запрошують як дітей, так і дорослих. Це плетіння паракарду – браслета виживання. Роблять його з парашутного шнура у 5-6 метрів, та вплітають туди різноманітні дрібні речі, які могли би допомогти бійцеві у складній ситуації або й врятувати життя.

Браслет швидко розплітається, тому за потреби його мона використовувати як шнур.Собівартість такого виробу складає всього 50 гривень, проте користь його може бути безцінною. Такі заняття проводяться щосуботи, тому усіх охочих допомогти запрошують на гурток. Юлія Ютовець розповідає, що бійцям на сході сподобалася ідея таких браслетів, адже вони компактні та можуть реально допомогти.

Віднедавна на території креативного простору вирішили організувати й туристичний гурток. Сюди на безплатні заняття запрошують дітей віком від 10 років, а проводити їх зголосився Вадим Курбан, власник місцевого туристичного агентства.

Не менш цікавим заняттям є гурток ліплення з глини. Колишній боєць зі сходу Олександр Кондратюк вчить дітей працювати з глиною, робити з неї різноманітні фігури.

Невдовзі у закладі сподіваються зайнятися і гончарством, для цього в «Озерному вітрі» вже придбали гончарний круг. Проте заняття хочуть розпочати уже весною.

Готуватися до різдвяних свят тут також не забувають. Юлія розповідає, що вони планують з дітками вивчати колядки, аби потім незвичайні, маловідомі волинські різдвяні піснеспіви можна було презентувати лучанам.

Такі творчі заняття приваблюють дітей. Наразі до «Озерного вітру» приходить понад 30 школярів. Більшість з них займаються уже після шкільних занять. Проте є й ті, що встають вранці, аби ще перед школою долучитися до творчого процесу. Здебільшого це діти, які живуть у сусідніх будинках.

Оскільки проект «Озерного вітру» є абсолютно некомерційним, то матеріали для виробів діти та керівники гуртків приносять самостійно або використовують підручні матеріали.

На одне з занять до креативного простору завітав і Район.Луцьк. У ранок четверга на гурток прийшло двоє маленьких рукотворів. Проте заняття виявилося не менш цікавим – діти власноруч виготовляли паперові ялинки. Таку роботу проводили не тільки задля творчого розвитку, а й мали на меті і допомогу. У неділю, 13 грудня, усіх новорічних красунь виставлять на благодійному ярмарку. А виручені гроші підуть на схід воїнам АТО.

В «Озерному вітрі» розповідають, що планують розширювати культурну діяльність і проводити ще більше різноманітних пізнавальних занять. Головне, щоб знайшлися охочі їх проводити, бо наразі в «Озерному» є всього чотири людини, які готові ділитися досвідом, знаннями та душевним теплом з любителями творчості.

А ще креативний простір завжди готовий прийняти до себе школярів, які не байдужі до мистецтва, прагнуть розвиватися та творити. Можуть сюди приїжджати і діти з сусідніх сіл, які не мають можливості займатися вдома.

Наразі у приміщенні школи №13 «Озерний вітер» влаштував виставку. Там можна подивитися на різноманітні роботи, які діти зробили самостійно, відвідуючи гуртки креативного простору.

Софія СІЧКУНКоментарі

Алла

13:10 12.12.2015

В КП"Озерний вітер" робота кипить(аж булькає)))...приєднуйтесь

Галина

11:57 13.12.2015

Я страшенно люблю такі заняття і маю свої певні успіхи. Намагаюсь прививати такий інтерес своїм внукам. Аллочко і ваші колеги, ви молодці, дуже приємно, що діти мають таку радість розвивати свої творчі задатки.

23 лютого
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин