Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Вимушене «робінзонство»: як сирота з Тернополя виживає у Луцьку

14:19 07.12.2015
2676

Проблема сирітства в Україні з кожним роком посилюється. І якщо дітей до їхнього повноліття ще є можливість прилаштувати у сім’ї, то після досягнення 18 років сироти лишаються один-на-один зі своїми негараздами.

Чи не найбільшою проблемою тих, хто виходить за межі сирітського будинку, є подальше місце проживання. На законодавчому рівні передбачене піклування про забезпечення сиріт усім потрібним. Проте що робити людям, які просто не знають своїх прав і змушені скитатися по світу в пошуках кращої долі? Одним із таких «загублених» став Тарас Врублевський, який вже більш як чотири роки шукає свого щастя в обласному центрі Волині.

Юнак народився 29 вересня 1991 року в місті Тернополі. Батьки від хлопця відмовилися, тому дитинство змушений був провести у дитбудинках Тернополя і міста Долини на Івано-Франківщині. Пізніше навчався в інтернаті Рожнятівського району в селі Перегінськ Івано-Франківської області. Після чого хлопець вступив до училища навчатися на кулінара. І хоч така професія його не приваблювала, вибору там не давали.

Коли навчання завершилося, з’явилися проблеми із житлом, адже Тарас змушений був звільнити місце в гуртожитку. Поки вирішували, куди прилаштувати хлопця, доводилося спати на «голих пружинах», бо після того, як усі мешканці виселилися, житло стало непридатним.

«Ще під час навчання я їздив на Тернопільщину, де звертався до соціальних служб по допомогу у пошуку житла. Проте там відповіли, що житла ніхто надати не може», – поділився Тарас Врублевський.

Згодом у Тернополі все ж вдалося знайти місце в гуртожитку. У цей період юнак працював охоронцем та двірником при інституті землеустрою. Так він жив протягом двох з половиною років, поки до гуртожитку не навідалися проповідники зі спільноти мормонів. Оскільки їхній осередок Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів знаходився в Луцьку, то хлопцю запропонували переїзд і пообіцяли допомогти із житлом. Тож Тараса «охрестили» і він, покинувши все, переїхав до обласного центру Волині. Тут майже за чотири роки хлопець встиг поміняти три тимчасових місця проживання і поскитатися вулицями міста. Однією із тих, хто на певний час прихистив юнака до себе, стала Катерина Мороко. Саме вона і допомогла Тарасу Врублевському влаштуватися на роботу двірником у ЖКП № 11, де він працює і понині.

Зараз богослужіння хлопець уже не відвідує, зв’язки зі спільнотою майже розірвав. Після того як якийсь час знімав кімнату в ближньому від Луцька селі, Тарас уже не мав постійного місця проживання.

«Ночував, де прийдеться. Проте небайдужі, з якими познайомився в період роботи, часто пускали до себе переночувати і допомагали з харчами», – розповів Тарас Врублевський.

Тоді вирішив зробити хоч якийсь, але свій куточок, де і від негоди сховатися можна, і прихистити тваринок, з якими встиг потоваришувати. Хатина, яку змайстрував Тарас, має і вікна, і двері, а матеріалами слугувало те, що іншим виявилося непотрібним.

Всередину, на жаль, увійти не вдалося, бо пес, якого Тарас вигодував зі сліпенького щеняти, вірно охороняє помешкання. Проте хлопець розповів, що в помешканні стоїть саморобна пічка і диван, який колись «красувався» серед мотлоху. Та все ж як би «Робінзон-самоучка» не старався, хатина таки не захистить від лютих морозів.

До соціальних служб у Луцьку Тарас не звертався. Мовляв, не знає, куди йти, ще й соромиться. Проте холод уже не за горами і помешкання треба міняти. Тож з обіцянкою, що хлопець звернеться по допомогу, ми попрощалися із тепер уже луцьким Робінзоном. Та думка про те, що таких сиріт, яких доля лишила напризволяще, у світі тисячі, не покидає і досі. Хто дасть прихисток тим, хто не знає, куди іти й що робити далі, і хто допоможе загубленим дітям долі – лишається риторичним питанням.

Оксана ВЛАСЮК


Коментарі

Тетяна

10:08 17.12.2015

Як найти хлопця,щоб допомогти?

вАЛЯ

15:35 18.01.2016

Думаю, можна через ЖЕК...А хатинка - це, напевно, міст на Ківерці з Гордіюк?

Ірина Новосад

20:40 18.01.2016

Якщо ви справді бажаєте допомогти Тарасові, то його можна знайти за місцем роботи - ЖЕК №11, або зверніться на нашу редакційну електронну пошту [email protected], ми вам дамо контакти.

Андрій Петрович

00:04 20.01.2016

Шановні журналісти, підкажіть, будь ласка, телефон хлопця. Трохи маю зайвих речей то йому згодяться. Ще інші люди долучитися теж хочуть. Дякую!!!

Ірина Новосад

00:29 20.01.2016

Напишіть, будь ласка, нам на електронну адресу, ми дамо контакти. Дякуємо за вашу небайдужість.

Дмитро Васильович

23:18 20.01.2016

Дайте мені номер телефону хлопця,спробую допомогти з роботою.

Елена

13:48 21.01.2016

Хотим взять его на работу официально в МПП "Аквилон" г.Киев, дадим общежитие. Как связаться с парнем?

Ірина Новосад, редактор

13:54 21.01.2016

Елена, напишіть нам на електронну пошту [email protected], ми передамо контакти. Дякуємо за небайдужість.

17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин