Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Красуня Ядвіга грала у луцькому театрі
Красуня Ядвіга грала у луцькому театрі

Ядвіга Доманська – актриса луцького театру: ретро-фото

14:07 14.05.2018
1048

Продовжуємо ознайомлювати читачів Район.Луцьк із відомими акторками міжвоєнного періоду, які мали стосунок до луцьких театрів.

Однією з таких була визнана красуня Ядвіга Доманська. Акторську освіту вона здобула на акторському відділі Державної драматичної школи в Варшаві. Диплом отримала в 1932 році. Потім близько семи років працювала в луцькому театрі, поєднуючи роботу із театральними трупами в містах Вільно та Люблін.

У своїх спогадах вона написала:

«Найбільше задоволення від театру я отримала під час роботи в театрі імені Словацького в місті Луцьку, коли його директором був Олександр Родзєвич. Разом із трупою ми багато гастролювали по містечках Волинського воєводства».

Очевидці так писали про Ядвігу Доманську:

«Красуня, майже з ідеальними рисами обличчя, слов'янської зовнішності з глибоким сильним голосом. Все це було передумовою до її величних героїчних ролей, які були наповнені пафосом та величчю».

В 1940 році вона була арештована НКВД, засуджена і вивезена на заслання до Сибіру. Вирок був вісім років. Після звільнення емігрувала в 1948 році до Лондона. Пізніше мешкала в Оттаві (Канада), працювала телеведучою. Померла в 1996 році.

На фото – луцька акторка Ядвіга Доманська часів 1920-1930-х років.


Джерело фото: https://audiovis.nac.gov.pl

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Дізнавайтесь останні новини Луцька першими.

Стежте за нами у Twitter, Google+ та Instagram. Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин