Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото Бернарда Бардача
Фото Бернарда Бардача

Луцьк і Волинь на фото австрійського лікаря-фотографа

08:20 10.04.2018
1141

У роки Першої світової війни на території Волині фотографи австро-угорської армії зробили тисячі світлин. Сьогодні більшість цих світлин оцифровані й стають доступними якщо не в мережі Інтернет, то онлайн-архівах.

Одним із таких фотографів, який цифрував перебування австрійців на Волині, був лікар з Відня Бернард Бардач. Йому було сорок вісім років, коли його зарахували до лікарів австро-угорської армії, служив він на Східному фронті та в Італії.

Протягом усієї Першої світової війни Бардач вів щоденник, який ілюстрував світлинами з місць, де дислокувались його війська. На жаль, не всі світлини ідентифіковані, частина підписана просто в кращому випадку «Волинь» або «Східний фронт». Проте, кілька фото зроблені в Луцьку та Володимирі-Волинському.

За свої чотири роки служби лікарю Бардачу вдалось зробити більше дев'ятисот фотографій, з кількома із яких ми вас ознайомимо. Фото ілюструють його зустріч із сучасною війною та життя звичайних солдатів на полях битви Східної Європи. Вони також відображають час війни.

На фото з Волині бачимо сцени із життя поранених солдат в «лазареті» під час перев’язки поранень, щеплень від холери, операції. Також на світлинах присутнє місцеве населення міст і сіл Волині.

Джерело фото: http://digifindingaids.cjh.org

Тетяна Яцечко-Блаженко

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
23 вересня
Сьогодні
Вчора
21.09.2019
20.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин