Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Місцини: як живе ОСББ на вулиці Гулака-Артемовського

09:46 19.11.2015
2475

Об'єднання співвласників «Гостинний двір» досягло економії теплової енергії на 50% та змусило ЖЕК повернути гроші за невиконанні роботи.

Будинок, що вміщує у собі 108 квартир та близько 500 мешканців, починає оновлюватися завдяки турботі самих співвласників. Всього лише 1 грудня 2014 року помешкання перейшло на самостійне господарювання. Незважаючи на те, що не пройшло й року від створення ОСББ, у будинку кипить робота.

Голова об’єднання Василь Гіптенко розповідає, що за 11 місяців мешканці зробили хороший початок для подальших робіт.

Так, перші зібрані кошти пішли на ремонт ліфта у другому під'їзді. Його провели за гроші, що збираються на утримання будинку.

Після цього вирішили приступити до ремонту у під'їзді. Оскільки ЖЕК, якому раніше платили гроші за утримання, жодного разу не виконав покладених на нього обов'язків, то мешканці вирішили не миритися з несправедливістю.

«ЖЕК нам був винен 113 тисяч за невиконанні роботи, ми спрямували їх на ремонт другого під'їзду. Матеріали були частково наші, а частково ЖЕКівські. Вони тут пошпаклювали, побілили стелі. А вже ґрунтовка стін, фарбування вододисперсною фарбою – за рахунок об’єднання. А це близько 25 тисяч гривень», – розповів Василь Гіптенко.

Окрім того, у під'їзді були замінені лампи та світильники, що дозволило економити 400-500 кВТ електроенергії у місяць.

Три роки тому, ще до створення об’єднання у будинку встановили тепловий лічильник. І аналіз за останні три роки показує, що економія становить близько 50%.

Заміна підвальних вікон також зіграла роль у збереженні теплової енергії.

Голова об'єднання каже, що це тільки початок. На черзі ще два під'їзди, які планують також невдовзі відремонтувати.

«Третій під’їзд зробив частково ремонт власними силами ще до об’єднання. В першому окремі квартири ремонтували на площадки. А З другого ми почали, бо він був у найгіршому стані», – зауважив Василь Гіптенко.

Наразі плата за будинок становить 2,06 за метр квадратний, її ще не піднімали, а залишили ту, яка була за останнього розпорядження міської ради.

Зараз у будинку збирають підписи на створення ремонтного фонду, аби взяти участь у програмі співфінансування та зробити новий дах у будинку.

«Будинок зданий у 2002 році і термін експлуатації крівлі вже майже вийшов. Та й зроблена вона була не найкращим чином. Зараз місцями підтікає, то ми намагаємося підтримувати її у належному стані», – зазначив голова об'єднання.

До весни мешканці планують підготувати проектно-кошторисну документацію і розпочати ремонт.

В плані утеплення, окрім даху хочуть замінити ще вікна та двері до сушильних кімнат, а також збалансувати температуру на поверхах, що дозволить отримати ще більше економії.

Новенькі вікна у будинках – заслуга власників квартир. Кожна сім'я встановлювала їх самостійно, тому наразі майже всі квартири можуть похвалитися пластиковими вікнами.

Від міської влади допомоги ОСББ ще не отримувало. Василь Гіптенко каже, що з дрібними роботами мешканці можуть впоратися самі. Підтримки вони хочуть лише на більші проекти, які самі осилити не зможуть.

Голова ОСББ «Гостинний двір» розповідає, що коли б держава ще раніше здійснила приватизацію грамотно, то зараз не було б проблем з тим, що мешканці чекають, аби ремонти у будинку робили за них.

«Головна помилка нашої держави і працівників відділу приватизації у тому, що коли 1992 року прийняли закон про приватизацію, то не було прописано, що власник квартири стає і співвласником будинку. У них в свідомості забито, що квартира моя, а під’їзд державний. То хай прийде хтось і зробить», – зауважив Василь Гіптенко.

Голова об'єднання розповів, що у його будинку все ж таки знайшлися люди, котрі самоорганізувалися та почали робити ремонт не чекаючи допомоги від ЖЕКу.

Коментарі
17 лютого
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин