Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шалені ефіри, «День доярки» й інші курйози радіо «СіД FM»

18:09 18.11.2015
1796

Сьогодні найкраще радіо сюрпризів «СіД ФМ» святкує 12-й день народження. Усе почалося у вже далекому 2003 році, коли шеф-редактор газети «Сім’я і дім» Іван Корсак вирішив: потрібно переходити до нових медіа.

Директор радіо «СіД FM» Андрій Зубенко розповів Таблоїду Волині, як створювали радіостанцію, про ведучих та гостей і про плани на майбутнє.

Після проходження багатьох довгих, марудних і складних процедур отримали усі необхідні документи, стали формувати команду. На роботу запросили Василя та Юлю Рябчуків, звукорежисерів Григорія Аманджаєва та Антона Кондратюка. Усі вони перейшли працювати на «СіД ФМ» з радіо «Луцьк». Решту команди набирали шляхом кастингу і співбесід.

Зазвичай радіостанції для запуску потрібно кілька днів, тижнів, а то й місяців. Це так званий період технічного мовлення, коли відшліфовуються робочі процеси. А на «СіДі» технічне мовлення тривало лише один день – 17 листопада. Вже 18 числа почалася повноцінна робота – згідно з сіткою мовлення, з усіма програмами, ведучими та музичним наповненням. До речі, спочатку «СіД» мовив на одній хвилі з радіо «Люкс ФМ» (півгодини – ми, півгодини – вони). Якраз це зіграло визначальну роль у формуванні стилю радіостанції.

Шалені ефіри і «День доярки»
За 12 років радіо переживало різне… У час, коли «СіД FM» працював 24 години на добу, вкрай популярною була нічна вітальна програма «Дзеркало ночі». Спершу слухачі просто телефонували і в прямому ефірі передавали вітання друзям і родичам. Програма тривала з 23.00 і до 3-4-ї години ночі.

Потому ми зрозуміли, що людський ресурс не безмежний і скоротили тривалість до 2-х годин: з 23.00 і до 01.00. Але від охочих замовити улюблену пісню все одно не було відбою. Уявіть лише: слухач подзвонив, замовив пісню, чекає, щоб вийти в ефір, – а тут ще 5 СМС-ок надійшло із різними піснями. І всіх треба задовольнити і за рамки програми не вийти...

Були й курйози. Якось під час одного із ранкових ефірів Артем Neba та Роман Вербич привітали ДАІ з професійним святом – Днем доярки. Сказали, посміялись, продовжили ефір. А через дві години отримали прочухана від керівництва, якому ДАІвці поскаржилися на ведучих. Щоправда, Романові й Артему дісталися не лише догана, а й «респект» – за зухвалість. Так ми дізнались, що «стражі доріг» нас точно слухають…

Радіо своє і чуже
Незважаючи на те, що за 12 років роботи був усього лиш рік, коли «СіД FM» мовив цілодобово, не ділячи годин з іншим радіо, нарікання на це чуємо від багатьох наших слухачів і досі. От, мовляв, якби вас цілу годину слухати… Зізнаємося: ми й самі не проти. Утім, на жаль, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (тільки вона приймає рішення про те, кому і скільки ефірного часу вділити) часто керується політичними, а то й фінансовими інтересами…

В Україні склалася ситуація, коли держава просто заплющує очі на місцевого мовника, підтримуючи так званих «мережевиків», яким, як правило, плювати на специфіку регіону чи потребу підтримувати українську музику. Такі гравці на ринку не гребують методами недобросовісної конкуренції, демпінгуючи ціни на рекламні послуги.

А звернути увагу на місцевого мовника влада на Волині мала б у першу чергу. Ми – прикордонний регіон, який межує не лише з країною Євросоюзу, але й з вірним сателітом Росії – Білоруссю. У тих північних районах області, де села найближче до білоруського кордону, ситуація критична: місцевого радіо немає, проводове мовлення – на стадії відмирання, українські мережеві радіостанції не «добивають» сигналом. Результат: українці слухають білоруські радіостанції, дивляться білоруське ТБ.

Чому місцева влада Волині не клопочеться перед Нацрадою про розміщення у тих регіонах потужних передавачів? Про виділення частот місцевим мовникам? Чи це – не важливе питання національної безпеки?..

Невиправні оптимісти
Утім досить про проблеми. Не зважаючи на них, ми з оптимізмом дивимося у майбутнє. Адже нам є для кого працювати. Нас слухають тисячі волинян, телефонують і пишуть листи, роблять зауваження і дякують за роботу.

Цієї осені радіо «СіД FM» оновило програмне наповнення ранкового блоку, з'явились рубрики «Курйоз», «ІТ-тренд», «Гіпократія», «Автоконцепт». Повернулася рубрика «Сніданок» – поласувати чимось смачненьким і простим зранку завжди хочеться.

З’явився інтерактив «Ранкова кава» (давно про нього мріяв!). Додалася музична рубрика «Рок Легенди». Незабаром стартує спільний із ковзанкою «Снігова королева» інтерактив «Льодова феєрія».

Також готуємо рубрику «Цитатник» і продовжимо цикл цікавих розмов у програмі «Пообіді». Ну і, звісно, надалі будемо розігрувати квитки на найцікавіші концертні події, що відбуватимуться у Луцьку та розмовлятимемо із зірковими гостями у прямому ефірі. Це лише частина новинок. Інше – поки таємниця. Головне – не стояти на місці і постійно рухатися вперед.
Фото з архіву радіостанції «СіД FM»

Коментарі
23 лютого
Сьогодні
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин